Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Mai foloseste cineva WINDOWS 9X in prezent? - fost "...la sfarsit de 2015?"

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#397
k9k9k9

k9k9k9

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 14.07.2019
Un pic offtopic, dar aveti arhive de PDF-uri corespunzatoare cu reviste IT din perioada respectiva? La un moment dat cei de la CHIP au dat drumul colectiei din anii mai vechi pe un CD/DVD. Cred ca si XTrem PC au procedat la fel. Posibil ca altele sa fi scapat online multumita vreunui fost editor etc.

Edited by k9k9k9, 22 July 2019 - 11:09.


#398
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017

View Postdjl, on 02 iulie 2019 - 16:08, said:

Pe coperta revistei de unde am scanat articolul se menţionează că conţinea şi o dischetă cu 'Office' pentru 'Windows' 95. Fireşte că nu mai e discheta, dar pe atunci un 'Office' basic încăpea pe o dischetă.
Mă întreb dacă vreo firmă care deţinea unul sau mai multe magazone pe la noi a scos vreodată C.D.-uri cu cataloage de produse.   Posted Image
EXCLUS! Office 95 avea cca. 200MB, pe discheta aia sigur era un update pentru un program din pachetul Office.Oricum, nici o revista de pe planeta asta nu ar fi difuzat un program cu licenta, pe nici un fel de suport!

#399
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Dar cum vă simţeaţi când au apărut 95 (şi 98) şi voi aveaţi computer şi umblaţi cu el, ba poate chiar aveaţi acces la internet acasă.

#400
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Ieri am văzut la cineva o carte scoasă la Editura "Teora". Se numea "Windows 95 6 în 1".

#401
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Folosesc eu chiar acum, vezi aici:
https://forum.softpe...page__st__66096
postarea  #66113

#402
o_mores

o_mores

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 16.04.2005
#fara_emulare - Windows 95A pe Ryzen 3900x/32GB/RTX 2070 Super + un Voodoo 3 PCI ca sa arate „tutzi” in full hd...  Ah, si inca un Aureal 8820 tot pe PCI ca sa duduie. :)

[ https://www.pinzaru.ro/wp-content/uploads/2020/06/win95a_ryzen3900x_voodoo3.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#403
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Revin cu întrebarea: cineva din Bucureşti mă poate ajuta să probez un scanner vechi care are chef să meargă doar pe 3.1x şi 95 (nu ştiu dacă şi pe 98) şi care are nevoie de o placă pe slot I.S.A. Că vreau să ştiu dacă funcţioneşte, mai ales că e posibil să-i fi găsit şi adaptor de transparenţă (din ăla care acoperă toată imaginea).

#404
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Nu-i mai simplu sa iei alt scanner? ...

#405
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă tot am dat banii pe el, să-l testez   Posted Image
Plus că-s curios ce calitate a imaginii dă ținând cont de lampa din dotare.

Attached File  DSC09458.JPG   344.42K   18 downloads

Dacă tot folosește S.C.S.I. acest scanner, pun 2 întrebări:
1) Acest tip de conector era folosit pentru unități de discuri (indiferent de tipul de disc), unități de bandă magnetică, scannere, cred că și imprimante, dar putea fi folosit pentru a face rețea între 2 computere?;
2) În cărțile tipărite la noi pe tema MS-D.O.S., 'Windows' 3.1x și 95 l-ați văzut menționat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate