Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Lenovo A7010

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2004 replies to this topic

#1891
campeador

campeador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.10.2010
Multumesc lui 4ndr3i-13. Datorita lui mi-am recuperat telefonul. Posted Image Posted Image

#1892
Johny69

Johny69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 15.05.2006

View Postcampeador, on 20 ianuarie 2018 - 19:00, said:

Multumesc lui 4ndr3i-13. Datorita lui mi-am recuperat telefonul. Posted Image Posted Image
Bravo, imi pare bine ca ai rezolvat! Poti sa-mi spui cum ai procedat? ca asta se poate intampla oricand.

#1893
campeador

campeador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.10.2010
Da. In primul rand mi-a dat soft original Digi pe care l-am flash-uit cu o aplicație venita la pachet. Apoi am instalat MTK usb Allview drivere. Aici e o chestie, după instalare le-am dezinstalat pe fiecare în parte din Device Manager/Ports dar fara sa bifez sa șteargă si driver package. Închis telefonul, fara SIM in el, deschis SN writer și încărcat în el ce era de încărcat + cele 2 imei-uri, Connect apoi am conectat telefonul la mufa usb și într-un minut le-a scris. Multora nu li se conectează telefonul din cauza driverului, de aceea acel artificiu descris mai sus.

E groaznica autocorecția. MTK USB all drivers.

#1894
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
Buna ziua.am o problema cu Lenovo meu. Câte o data nu se trimit SMS-urile. La detali sms scrie Cod eroare 1. Ce ar putea fi. Vă mulțumesc

#1895
Luci1479

Luci1479

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 12.10.2013
Luna aceasta telefonul meu a facut 2 ani! Bateria tine exact in prima zi. Nu imi vine sa cred ca inca rezista.Problemele de semnal erau de la rds si s-au rezolvat(un + pt rds). Inca nu bazaie difuzoarele si eu ascult muzica la greu cand sunt la job. Momentan sunt pe softul oficial pana scoate MohanCM la iveala custom rom Oreo.

#1896
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am trecut pe Xiaomi A1 am lasat sotiei si fiicei lenovo A7010 sa fie amundoua la fel, cine vrea un nou telefon deosebit din toate punctele de vedere recomand cu caldura Xiaomi A1 care are review-uri si aici pe forum:
https://forum.softpe.../page__st__5148
Detalii tenice si pret aici:
https://www.pcgarage...amera-4g-black/

[ https://3.grgs.ro/images/products/1/1469758/1582374/normal/mi-a1-octa-core-64gb-4gb-ram-dual-sim-tri-camera-4g-black-bc62c3e3de9926e95cb40724a465db53.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 02 March 2018 - 01:45.


#1897
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Pai... eu am deja un telefon deosebit :scratchchin:
Sa il am sanatos cit mai mult timp  :peacefingers:

#1898
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,331
  • Înscris: 08.02.2015
O întrebare banală. La acest telefon se poate folosi încărcător rapid? Din ce văd eu aici telefonul are chipsetul care include această tehnologie, dar... o întrebare în plus nu strică.

#1899
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View PostOtineu, on 15 martie 2018 - 17:29, said:

O Ăźntrebare banală. La acest telefon se poate folosi Ăźncărcător rapid? Din ce văd eu aici telefonul are chipsetul care include această tehnologie, dar... o Ăźntrebare Ăźn plus nu strică.

Coleguuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, a fost vindut cu incarcator cu putere mare, tocmai pentru că permite.
Este mai mare fata de cele ,,obisnuite ", cablul este mult mai gros.

Edited by crisstonne, 16 March 2018 - 03:16.


#1900
vlasy25

vlasy25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.03.2018
Salut,

Am incercat sa ii fac bootloader unlock cu metoda asta pe care am gasit-o pe mai multe siteuri. Dupa ce am dat flash la preloader si am terminat cu write memory, telefonul e blocat in bootloop. Ma poate ajuta cineva sa finalizez procesul cu succes va rog?

Multumesc anticipat

#1901
nicuaga

nicuaga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.09.2010
Buna seara,
Azi am schimbat acumulatorul la telefonul meu Lenovo A 7010 care are aproape trei ani. Bateria veche sa umflat asa ca am luat una noua si am montat-o. Am facut acest lucru mai mult pentru datele din telefon. Problema este ca acum nu mai vrea sa incarce si nici nu-l mai pot conecta la calculator prin usb. Am gresit cu ceva la schimbarea acumulatorului? Sau este defect circuitul de incarcare? Deja am inceput cautarile pentru a gasi o solutie.S-a mai intalnit cineva cu aceasta problema?

#1902
vlasy25

vlasy25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.03.2018

View Postvlasy25, on 20 martie 2018 - 15:40, said:

Salut,

Am incercat sa ii fac bootloader unlock cu metoda asta pe care am gasit-o pe mai multe siteuri. Dupa ce am dat flash la preloader si am terminat cu write memory, telefonul e blocat in bootloop. Ma poate ajuta cineva sa finalizez procesul cu succes va rog?

Multumesc anticipat

Am rezolvat problema. I-am deblocat bootloader, l-am rootat, am bagat custom rom. Singura problema acum e cu IMEI-ul. Stie cineva cum as putea sa il rescriu? Multumesc

#1903
vlasy25

vlasy25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.03.2018

View Postvlasy25, on 21 martie 2018 - 12:52, said:


Am rezolvat problema. I-am deblocat bootloader, l-am rootat, am bagat custom rom. Singura problema acum e cu IMEI-ul. Stie cineva cum as putea sa il rescriu? Multumesc

Am rezolvat-o si pe asta. I-am pus android 7, merge 4g.

#1904
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postnicuaga, on 20 martie 2018 - 23:55, said:

Buna seara,
Azi am schimbat acumulatorul la telefonul meu Lenovo A 7010 care are aproape trei ani.

Din ce am mai citit, inteleg ca trebuie sa resoftezi telefonul.
Ca cica asa se calibreaza bateria noua pentru telefon.

Sper ca nu am explicat gresit.

#1905
nicuaga

nicuaga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.09.2010
Multumesc,
Telefonul merge normal. Incarc acumulatorul pe un incarcator universal. Am suspectat modulul de power management.. Am si comandat doua. Intradevar telefonul are
o eticheta de avertizare sa nu demontezi acumulatorul. Mai studiez. Revin dupa sosirea modulelor.Analizand ce s-a intamplat imi dau seama ca oprirea incarcarii s-a facut cu acumulatorul defect. Am insistat sa-l folosesc pentru ca, si asa umflat,  tot mai tinea o zi.
Achizitionand un alt telefon imi dau seama ca lenovo a fosr chiar bun.

#1906
constable_ro

constable_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 27.03.2010
Lenovo A7010 a luat-o razna in urma cu ceva timp. Bara de notificari lucra singura si displayul activa automat aplicatii. Toti mi-au spus ca ar fi touch-ul. Am schimbat ecranul insa problema a persistat. Am trecut la resoftare si am mers pana la un soft 7.0 cu toate problemele de pierdere IMEI samd. Problema a persistat asa ca am revenit la stock rom.
Intr-un final am renuntat la telefon si am luat un Huawei P9 lite. Imi dau seama ca Lenovo era peste din toate punctele de vedere. Stie cineva de unde ar putea sa fie problema pentru a/l resuscita ?

#1907
catamunt

catamunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.03.2007
A schimbat cineva display-ul? De unde l-ati cumparat?

#1908
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
https://www.gsmarket...&submit_search=

Attached Files


Edited by crisstonne, 20 June 2018 - 02:25.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate