Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Lenovo A7010

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2004 replies to this topic

#1729
atty

atty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.05.2005

View Postkiaunel, on 14 martie 2017 - 19:29, said:

Știu că merge selectat de acolo. Încearcă să vezi dacă îți găsește poziția cu un soft de navigare gen Waze sau Igo. Mersi.


Nu gaseste pozitia. Am incercat cu waze!

#1730
kiaunel

kiaunel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.01.2014
Mersi

#1731
bebilakner

bebilakner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 06.12.2007
La HDR sa n-ai parkinson.
In rest, cu caderile de semnal inca sunt in testari. Ieri am fost sa-mi schimbe SIM-ul. De ieri pana azi inca nu am avut o cadere.
Sunt pe S232 adus de la S152 prin OTA

Attached Files



#1732
Luci1479

Luci1479

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 12.10.2013
Nu merge nici măcar cu Hărți. Eu hărți folosesc de obicei și cu romul stock a funcționat perfect aplicația.

#1733
kiaunel

kiaunel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.01.2014
Din ce am înțeles de la mohancm va rezolva partea de gps in versiunea urmatoare

#1734
Luci1479

Luci1479

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 12.10.2013
Am văzut că ai postat pe xda :D

#1735
citizenics

citizenics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.05.2013

View Postcitizenics, on 15 februarie 2017 - 12:00, said:

Stie cineva cum se rezolva problema cu lanterna? Mi se aprinde si mie lanterna destul de des cand deblochez telefonul. Am androidul 5.1 dezvoltat pt. digi. Am pus intrebarea pe helpdesk la lenovo (emea)  - nici un raspuns....
Pt. cine are problema asta, eu am rezolvat-o asa  Setari>Blocare ecran>Teme blocare ecran>Less is more. De atunci nu mi s-a mai aprins laterna la deblocare indiferent de modul de deblocare- amprenta sau model.
Mie imi place cum merge telefonul cu adroidul pt. Digi, singura mea problema (cea anterioara)  - rezolvata :)

#1736
bebilakner

bebilakner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 06.12.2007
Acuma am RR N 5.8.2 al lui mohancm. Inafara de faptul ca e camera la 8 mpx, si nu pare sa se activeze LTE decat H+ altceva nu cred ca pot comenta. Ce imi place e ca aud si sunt auzit exterm de clar. Sunet clar si puternic. Datele si Wi-fi merg. Datele, dupa cum ziceam, nu imi apare 4G, apare doar H+, dar merge. GPS- am instalat Harti de la Google. Pare sa aiba un delay fata de pozitia reala, delay care se accentueaza putin daca esti cu masina. Daca ai intrat intre blocuri, GPS-ul te cam pierde. Cred ca nu are buffer. Asta ar fi senzatia. In rest, nu am avut timp sa trec prin toate meniurile. E stufos.

#1737
kiaunel

kiaunel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.01.2014
Vezi va by default la rețea este pus pe 3g treci pe lte prefered

#1738
bebilakner

bebilakner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 06.12.2007
Nu e de acolo. E pus implicit LTE la retea. La APN, la purtator am bifat LTE si nu a mers. Am bifat LTE, HSPA, HSDPA, HSUPA, UMTS si HSPAP. Cu toate astea imi arata doar H+. Nu l-am vazut sa scrie macar o data LTE sau 4G

Later edit: Nu am mai avut caderi de semnal. Deci se pare ca SIM-ul meu era cu paraziti.

Edited by bebilakner, 17 March 2017 - 21:22.


#1739
kiaunel

kiaunel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.01.2014

View Postbebilakner, on 17 martie 2017 - 21:21, said:

Nu e de acolo. E pus implicit LTE la retea. La APN, la purtator am bifat LTE si nu a mers. Am bifat LTE, HSPA, HSDPA, HSUPA, UMTS si HSPAP. Cu toate astea imi arata doar H+. Nu l-am vazut sa scrie macar o data LTE sau 4G

Later edit: Nu am mai avut caderi de semnal. Deci se pare ca SIM-ul meu era cu paraziti.
Attached File  Screenshot_20170317-212447.png   65.93K   33 downloads
La mine merge 4g fara probleme

#1740
Luci1479

Luci1479

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 12.10.2013

View Postbebilakner, on 17 martie 2017 - 21:21, said:

Nu e de acolo. E pus implicit LTE la retea. La APN, la purtator am bifat LTE si nu a mers. Am bifat LTE, HSPA, HSDPA, HSUPA, UMTS si HSPAP. Cu toate astea imi arata doar H+. Nu l-am vazut sa scrie macar o data LTE sau 4G

Later edit: Nu am mai avut caderi de semnal. Deci se pare ca SIM-ul meu era cu paraziti.
Sa merg la rds sa schimb cartela pentru caderile de semnal?Acelasi fenomen se manifesta si la sotie. Avem acelasi telefon amandoi si pana in decembrie totul a fost ok legat de semnal in zona mea.

#1741
bebilakner

bebilakner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 06.12.2007
@Luci Eu mi-am schimbat SIM-ul acum cateva zile. Luni seara parca (13.03). De atunci nu am mai avut nici macar o cadere, decat chiar in cazul in care nu era semnal. (in beci)
Nu mai am nici clasicele simptome cand suni pe cineva si dupa cateva secunde vezi ca esti inapoi in agenda. Eu am avut cartela de vreo 3 ani sau chiar catre 4. Nu mai stiu sigur. Atunci nu era decat 3G. Ca sa nu mai spun cat era de frecata si zgariata.

@kiau - Am retinut undeva pe xda ca zicea unu sa-i dai airplane mode on/off. Mi-am adus aminte chestia aia si acuma imi zice ca am chiar LTE :))

#1742
Luci1479

Luci1479

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 12.10.2013
A apărut o noua versiune de rom RR. Sa trecem la treabă :D

#1743
bebilakner

bebilakner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 06.12.2007
Bun. M-am jucat cu 7.1.1 Vorba aia: am avut telefon cu nuga pa el
Nu mi-a placut dupa cum urmeaza:
1. camera la 8mpx
2. cateodata camera ramanea blocata cu ledul de blitz aprins pana la un ciclu fortat off/on al telefonului
3. intarziere usoara in comenzi (chiar usoara pentru carcotasi)
4. Nu mi-a vazut cardul SD. Nu ca as fi avut nevoie de el, ca la 24GB cat are el liber.....
5. De multe ori trecea in 4G(LTE) doar dupa mod avion on/off. Nu e foarte deranjant cand peste tot ai wi-fi
Daca imi mai aduc aminte ceva, mai scriu.

Pentru luci: Nu am am avut nici macar o cadere de semnal de cand am schimbat cartela SIM

Am uitat: Am revenit la S102-DIGI. Trebuie sa ma joc si cu el, sa nu se supere :))

Edited by bebilakner, 24 March 2017 - 22:47.


#1744
bebilakner

bebilakner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 06.12.2007
Totusi voi trece la alta versiune decat S102. Versiunea asta mi-a adus aminte ca nu merge bine senzorul de proximitate. Cu telefonul la ureche si cu coada ochiului vad ca se aprinde ecranul si obrajii mei incep sa tasteze chestii. Dar cred ca ma voi opri la maxim S230-S232 OTA. Alea au mers cel mai bine pe jucaria asta.

#1745
bebilakner

bebilakner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 06.12.2007
Am vazut la cineva pe telefon, la mesajele cu "Ati fost sunat de.....", ca nu ii aparea numarul de telefon, ci numele cu care era in agenda, daca il avea memorat cu nume. E drept ca respectivul e pe Orange si are ceva Samsung parca S560. Oare nu este pe undeva o setare, ceva, ca sa apara asta ?

#1746
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
La orice telefon îți apare numele din agendă dacă ai numărul salvat, inclusiv la alea Nokia din secolul trecut...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate