Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Castrare motan,absolut necesara sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#73
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
in ziua cand il duci trebuie sa il lasi acolo ..... dimineata,
apoi il iei seara. Va fi morcovit si va avea o stare de somnolenta 1zi si ceva.

Apoi o sa ii treaca.

Treba cu caca ca il impinge la cur este normala se pare.
Asa ca nu va faceti prea multe griji....
Asa face orice pisica inainte sa faca.

#74
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Nu l-as lasa acolo decat pana se dezmeticeste un pic. Cred ca e mai bine sa se trezeasca acasa, sa nu se streseze trezindu-se intr-un loc strain. Eu asa am facut cu toate cele trei pisici. Nu mi-a convenit sa le las inchise in custile alea in care nu se stie ce animale bolnave au mai stat.

#75
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
exact atat il va tine si doctorul....nu mai mult.
nu le tine acolo de placere crede-ma.

Mi-a explicat ca trebuie sa le tina sub supraveghere cateva ore bune dupa operatie
Sa vada face complicatii sau cine stie ce. Asa daca este la tine acasa pana ajungi cu el poate fi prea tarziu.

Eu asa am facut, l-am dus dimineata la doctor pentru operatie apoi seara l-am luat...
Este sanatos acum, face tare (asa cum trebuie) si s-ar jouca continuu....doar ca eu nu am atat timp liber.

Unde l-am operat ? aici

#76
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Deci tot agitat si pus pe jpaca incontinuu? Si la noi face la fel, insa din pacate si noi suntem cu timpul limitati, seara uneori fara chef :(

#77
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Ca sa rezolvi problema, mai ia o pisica. Va avea cu cine se fugari prin casa.

#78
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Minunata idee :))) serios acum inteleg nevoia de socializare dar dupa ce ca stam la un amarat de apt cu 2 camere si deja ne este greu cum ar fi sa mai luam inca una ? :)

#79
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
nici eu nu am chef sa ma joc cu el tot timpul....
insa uneri iau jucaria lui preferata (o fașetă de plastic) si il mai agit....
in felul asta se mai potoleste :)

Pana la urma este un animalut are si el nevoie de atentie.
Si noi suntem mai tot timpul plecati ...aia este.

#80
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Am fost ieri si o sa il ducem duminica la 12.30 , nu trebuie sa ii mai dam de mancare de la ora 22-23 (sa ii luam si bobitele), o sa ii faca anestezie generala 130 ron, am zis sa il si tunda 50 ron, macar sa vedem daca ii va fi mai bine :) Sper sa nu fie probleme. Dupa, am inteles ca vrea 2 zile o sa ii mai faca nu stiu ce antibiotic injectabil...

#81
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Pfiu, mi-e o mila de saracul cotoi, este dezorientat complet si nu sta deloc, umbla prin toata casa, parca e nebun, un nebun betiv, caci mai cade din picioare! Sper ca am facut ceea ce trebuia, inca nu sunt convins si mi-e tare mila de micut :(
[ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160403/64e9535596e670ad89bae55b1fd0bdfd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160403/16da182a767ef10bcada58ac6d42551b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Al3xandrus, 03 April 2016 - 16:30.


#82
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
In 24 de ore isi revine. De aceea ziceam eu ca e mai buna anestezia inhalatorie. In afara de faptul ca nu afecteaza inima(nu e cazul la motanul tau ca e tanar), isi revin foarte repede, nu umbla ametiti prin casa o zi-doua cu riscul de a se accidenta.

#83
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Eu am luat un termometru in infrarosu, gen pistol. Amblele flocoase, cum au vazut laserul, au inceput ca alerge ca nebunele dupa el. Pare a fi jucaria perfecta, stau pe pat si misc lumina pe podea. Pe parchet e jale, aluneca si derapeaza de toata frumusetea :)

#84
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
l-ai tuns sau nu vad eu bine in poze ?

#85
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 22.05.2011
@ Al3xandrus :  (Off castrare)   Invelit o teava de aia groasa de  la baie in mocheta pina sus, a devenit jucaria nr. 1 de consumat energia , n-o sa crezi ce usurare  ... -
O idee buna sa-l dezveti de TV, catarari sau zgreptanat aiurea la canapele si perne.

#86
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007

View PostMihai_3, on 05 aprilie 2016 - 15:43, said:

l-ai tuns sau nu vad eu bine in poze ?

L-am si tuns, da :P Sta foarte mult pe balcon, si, deocamdata pana vom lua niste plase speciale pentru cornier (nu avem balconul inchis cu termopan, nu vreau sa mai investesc, as vrea sa facem upgrade la 3 cam in viitorul mai mult sau mai putin apropiat), stam cu geamurile inchise, si va dati seama ca se face sauna. Nu stiu iar daca am facut bine, sau nu:) Dar cel putin este adorabil asa :P

Saracul, i-am luat si blanita si outele si gherutele :))

#87
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
A vomat astazi de dimineata foarte mult pe balcon, m-am si speriat la cat de mic este. Nu stiu de la ce poate fi ? :( In rest este ft vioi si alearga ca nebunul, dar ceva nu este in regula cu el :(

#88
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
Hai, mai, cum sa-l tundeti? :( Aia e pisica de tuns? Plus ca degeaba il tundeti, problema caderii parului nu se rezolva. Ca sa nu mai spun ca nici macar nu ii cade par mult (am vazut poza aia). In fine, parerea mea e ca in casa voastra nu trebuie sa fie pisicul asta, sunt prea multe exagerari si frustrari starnite de el...

Imi pare rau ca a vomat, dar daca e vioi, inseamna ca e bine. Probabil ca inca nu a trecut de tot efectul anesteziei.

#89
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Nu cred ca mai putem sa renuntam la el, oricum probabil cu exagerarile astea sunt simtite si de el si face pe nebunul cu noi :)

Cat priveste parul, sincer sa fiu am si vrut sa vedem cum se tunde, dar uite si acum sta pe balcon si cred ca sunt peste 30 de grade, eu consider ca ii este mai bine asa, ca doar nu il scot la promenada. Par tot lasa, chiar daca mai mic ...
Si ca nu lasa inainte par, nu neg ca s-o putea sa lase si mai mult alte pisici, dar de ex. cand am fost la veterinar a umplut masa de frica de par, si tipa de acolo zicea ca intr-adevar lasa mai mult, in fine :(

Sper sa fie ok ca a vomat , mai mult de asta mi-e teama acum :(

#90
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
A vomat din cauza anesteziei sau poate a mancat prea mult la ultima masa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate