Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Router Fiberhome SR1041Y

Pedala ambreiaj moale dupa schimb...

Camera infraroșu pentru audi...
 erori imprimanta share-uita

DAB+ si Internetradio

Cat de mult conteaza ergonomia &#...

Email cu fisier atasat necunoscut
 centrala lemne gazeificare

Dying light 2-Baba Yaga challenge

Fitinguri pentru teava incalzire ...

Problema scanare Xerox Workcentre...
 Premiile UCIN/2022

Cum dezactivez bara de navigare?

sistem afore aton,eroare citire c...

Renunțam la tot pentru linis...

Castrare motan,absolut necesara sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

inu1711

inu1711

Active Member

• Grup: Members

View Postterratec, on 11 decembrie 2015 - 12:56, said:

Consider ca locul lor este la curte, nu la bloc si ca ele nu trebuie sterilizate (asa consider eu ca este corect moral).

De vreo cinci luni a aparut in sat un motan pe care toti vecinii il alungau. Mi-a fost mila de el, l-am hranit si l-am alintat , asa ca ne-am pricopsit cu a treia felina (mai avem doua femele castrate).
E la curte. Umbla unde vrea el si dupa ce pisici vrea el. Cand nu are de umblat dupa pisici, doarme in culcusul pe care i l-am amenajat intr-o cutie izolata. Mananca pe saturate de cate ori vine "acasa". Si tot de atatea ori stropeste usa de la terasa. Degeaba spal, a doua zi e parfumata din nou. Practic nu mai putem deschide usa aia din pricina mirosului. Nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie la vara, cand vom vrea sa stam pe terasa...
Ai alta solutie "corecta moral" decat castrarea?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate