Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Myprotein - Proteine UK

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#19
AlexandruNicolae

AlexandruNicolae

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.02.2016
Si eu am comandat de pe Myprotein.. Asteptam 7 zile comanda

#20
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Mi a venit si mie izolatul de la Myprotein..am luat varianta fara gust..dar parca e apa goala (asta pt ca e fara aroma ma gandesc)si face spuma cam de 2 degete..e normal?

Edited by nerazzurr, 17 February 2016 - 19:18.


#21
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Nu a luat nimeni izolat de la ei...??..are asa si un gust de detergent..imi pare rai ca  nu am luat vanilie acum...

#22
bogdy340

bogdy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.02.2010
eu am luat variantele cu stevie de capsuni si normal cu ciocolata si caramel, amandoua au fost bune la gust, dar fara aroma nu am luat pentru ca din auzite pe la sala proteinele fara aroma sunt nasole rau de tot si nici nu sunt curios sa incerc.....combinale cu dextroza sau daca nu vrei sa-ti cumperi dextroza cu 1 lingurita de zahar poate sunt mai bune.

#23
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Da o sa incerc cu zahar...sau miere

#24
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 bogdy340, on 19 februarie 2016 - 23:03, said:

eu am luat variantele cu stevie de capsuni si normal cu ciocolata si caramel, amandoua au fost bune la gust, dar fara aroma nu am luat pentru ca din auzite pe la sala proteinele fara aroma sunt nasole rau de tot si nici nu sunt curios sa incerc....

Da, dar suplimentele fara arome si indulcitori au continut mai mare de proteina(cu 2-3-5% etc) si costa o idee mai putin. Iesi mai avantajos, ceva zahar, cacao, miere etc de adaugat are fiecare prin casa.

#25
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Stie cineva daca acele reduceri frecvente si spectaculoase chiar se respecta? Adica nu te trezesti ca dupa plata cosului de cumparaturi iti iau de pe card alta suma?

#26
bogdy340

bogdy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.02.2010

 sandu222, on 29 iunie 2016 - 17:41, said:

Stie cineva daca acele reduceri frecvente si spectaculoase chiar se respecta? Adica nu te trezesti ca dupa plata cosului de cumparaturi iti iau de pe card alta suma?
3-5 lei in plus conversia euro-leu in rest nimic in plus (chiar daca pui pe site in lei tot in euro platesti ce vezi pe site in lei este strict informativ)

#27
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Multumesc, deci e mai avantajos sa introduci un card cu euro

#28
floringhe

floringhe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.05.2016
cat scrie pe site atat platesti , nu e nici o conversie , ajung produsele in aprox o saptamana , ce comanzi aia primesti , nici 1 leu in plus . Cat despre calitate , hai sa fim seriosi ...ce  asteptari aveti la pudra proteica din zer la 50 lei /kg ?

#29
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Despre asteptari ce sa zic...fiecare dupa cum percepe/intelege rolul unei pudre. Adica eu inteleg ce vrei sa spui(te referi ca are o calitate mediocra maxim medie) insa eu nu as putea sa imi dau seama daca e vreo diferenta(ca efect) intre un produs de 80-90lei/kg(sa fie tot concentrat nu hidrolizat) si un produs de 60lei. Tot ~80% proteina au amandoua, numai ca unul e mai scump altul mai ieftin, am incercat si nu a fost nici o diferenta(repet ca efect).

#30
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Mi-a sosit si mie comanda, dupa fix o saptamana.
Eu mi-am luat un izolat pentru shake-ul de dupa, un concentrat pentru un shake in cursul zilei, BCAA pudra (bag 5g inainte si 5g dupa), glutamina, omega 3 si un complex de  vitwmine Alpha Man.
Daca nu uit o sa revin si cu impresii dupa folosirea lor...pana acum pot sa va spun ca pudra de BCAA(am facut prostia sa-l iau fara aroma) are un gust absolut de neinghitit. Stiu ca in general bcaa si hidrolizatul au gust naspa, insa asta chiar este exagerat, chiar si amestecat cu pudra de zer izolat care are o aroma decenta.

Edited by the_lion, 28 July 2016 - 22:54.


#31
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Trebuia sa te informezi, se stie despre BCAA pudra ca are gust nasol, nici glutamina simpla nu e prea buna.
Sa ne spui dupa vreo 3saptamani daca ai simtit modificari (pana si un somn mai bun e un lucru bun)

#32
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Revin cu un update dupa aproape o luna.
Este destul de dificil de spus efectul lor pentru ca eu sunt dupa o pauza foarte mare (aproape 10 ani) si in perioada aceasta corpul isi reintra incet incet in priza.
In plus, in aceasta perioada as vrea initial sa slabesc cca 5-8 kg, deci antrenamentele sunt insotite si de 20-30 min de cardio. Am luat concentratele proteice tocmai pentru a preveni o canibalizare a masei musculare existente.

Ca si opinii:
- izolatul si concentratul - mixabilitate ok, fac ceva spuma semn ca sunt din zer. Gustul este okish, desi nu sunt cele mai gustoase posibil (am luat aroma de vanilie pt izolat si banane pt concentrat, cel din urma este un pic mai gretos). Am evitat aromele de ciocolata pt ca reduc cel mai mult cantitatea de proteina din pudra (concentratiile sunt date pt varianta nearomata iar unele arome pot scadea cu pana la 15% concentratia de proteina). Per total sunt multumit de pudrele de zer.

- BCAA pudra - gust absolut oribil pt varianta nearomata. Pentru a-l testa, o saptamana am luat 5g imediat dupa trezire si 5g dupa antrenament, iar o alta sapt am luat 5g inainte si 5g dupa antrenament. Pot sa spun ca am simtit un efect benefic atunci cand l-am luat pre-work out, in sensul unei energii sporite.

- creatina - fata de experiente anterioare, nu am simtit in cazul de fata acea retentie de apa care te face sa ai o crestere de 2-3 kg si sa pari mai plin. Nici in ceea ce priveste forta nu am simtit efectele, dar aici este mai greu de spus pentru ca nici nu fac antrenamente foarte dure acum, nu merg la epuizare si nici greutati foarte mari. Totusi, nu am simtit acele 1-2 repetari pe care le-as fi putut face in plus. Deci creatina primeste o nota micuta.

- glutamina, omega3 si multivitamine - nu sunt genul de suplimente carora le simti efectul. Este bine sa fie.

Per total, multumit de pudrele din zer si BCAA am mai dat comanda de un sac de 5kg de concentrat si BCAA 1000, acum pastile (1g se amino per pastila). Izolat inca mai aveam din precedenta comanda.

Sa avem spor!

Edited by the_lion, 26 August 2016 - 15:26.


#33
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,818
  • Înscris: 13.07.2011
va spun eu de ce costa mai putin decat alte mari companii:
-in primul rand produsele sunt facute in UK sau Germania si nu au shop-uri direct cum au alte marci.
-ambalajul este ieftin in comparatie cu galetiile de proteine care le folosesc altii
-foarte multe companii cumpara produsele lor in cantitati en-gross si le baga un adaos comercial si le vand sub brand-ul propriu.

MyProtein inainte sa apara pe piata era o fabrica pentru asa ceva si vindea produsele doar b2b, astfel ca s-au gandit sa scoata si firma proprie si le merge foarte bine.

#34
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 the_lion, on 26 august 2016 - 15:11, said:

Revin cu un update dupa aproape o luna.
Este destul de dificil de spus efectul lor pentru ca eu sunt dupa o pauza foarte mare (aproape 10 ani) si in perioada aceasta corpul isi reintra incet incet in priza.
In plus, in aceasta perioada as vrea initial sa slabesc cca 5-8 kg, deci antrenamentele sunt insotite si de 20-30 min de cardio. Am luat concentratele proteice tocmai pentru a preveni o canibalizare a masei musculare existente.

Ca si opinii:
- izolatul si concentratul - mixabilitate ok, fac ceva spuma semn ca sunt din zer. Gustul este okish, desi nu sunt cele mai gustoase posibil (am luat aroma de vanilie pt izolat si banane pt concentrat, cel din urma este un pic mai gretos). Am evitat aromele de ciocolata pt ca reduc cel mai mult cantitatea de proteina din pudra (concentratiile sunt date pt varianta nearomata iar unele arome pot scadea cu pana la 15% concentratia de proteina). Per total sunt multumit de pudrele de zer.

- BCAA pudra - gust absolut oribil pt varianta nearomata. Pentru a-l testa, o saptamana am luat 5g imediat dupa trezire si 5g dupa antrenament, iar o alta sapt am luat 5g inainte si 5g dupa antrenament. Pot sa spun ca am simtit un efect benefic atunci cand l-am luat pre-work out, in sensul unei energii sporite.

- creatina - fata de experiente anterioare, nu am simtit in cazul de fata acea retentie de apa care te face sa ai o crestere de 2-3 kg si sa pari mai plin. Nici in ceea ce priveste forta nu am simtit efectele, dar aici este mai greu de spus pentru ca nici nu fac antrenamente foarte dure acum, nu merg la epuizare si nici greutati foarte mari. Totusi, nu am simtit acele 1-2 repetari pe care le-as fi putut face in plus. Deci creatina primeste o nota micuta.

- glutamina, omega3 si multivitamine - nu sunt genul de suplimente carora le simti efectul. Este bine sa fie.

Per total, multumit de pudrele din zer si BCAA am mai dat comanda de un sac de 5kg de concentrat si BCAA 1000, acum pastile (1g se amino per pastila). Izolat inca mai aveam din precedenta comanda.

Sa avem spor!
Ai dreptate referitor la creatina, nu ai cum sa o simti cu adevarat daca nu mergi pana la ultima repetare. Cand stii ca poti face x repetari cu o anumita greutate si nici macar una in plus(singur) atunci vezi cel mai bine efectul, cand ai surpriza ca poti face cu 1-2 repetari in plus iar toata seria parca brusc devine mai usoara. Despre retentia de apa(si despre creatina in general), ce sa spun... si eu am simtit diferente si diferente, uneori schimbam brandul si nu simteam nimic, luam creatina doar sa fie acolo. Altadata poate luam cel mai ieftin produs si imi mergea mai bine. Poate nu bei destula apa. Pt. mine cel mai bine a functionat asanumita creatina fosfat.

#35
miraj33

miraj33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.10.2009
Cele mai ieftine produse Myprotein , am cautat tot netul si am gasit la OMERCOSUPLIMENTE.ro, m-i se pare un magazin OK, se plateste ramburs, in maxim 2 zile vine coletul ...., cam aceleasi preturi mici sunt si pe  THESHAKER.ro, numai ca aici nu stiu cat de incredere sunt ptr ca nu au adresa, mail sau nr de telefon fix,  decat un numar de mobil, probabil ca este un magazin on-line pirat, care nu plateste taxe,......iar cele mai ieftine produse, diversificate, vinde cineva din Sibiu pe OLX, un exemplu: Impact Whey Protein 5kg fara aroma costa 200 lei !!!! , le are ieftine ptr. ca  desigur nu plateste TVA.....

Edited by miraj33, 29 September 2016 - 16:40.


#36
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
De ce nu iei direct de la ei de pe site? Livrează destul de rapid.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate