Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Myprotein - Proteine UK

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#1
ChiruAdr

ChiruAdr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.11.2012
Salut. A cumparat cineva din afara de la ei? Ca vad ca au tot timpul o groaza de reduceri si ies mult mai ieftin decat daca cumpar din romania. Pe site scrie transportul de 20 de lei dar o sa ma lovesc ceva de taxe vamale si cheltuieli neprevazute sau aia e tot ce platesc la transport?

Edited by ChiruAdr, 10 December 2015 - 22:37.


#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,414
  • Înscris: 15.12.2009
Nu sunt considerate medicamente? Pot fi aduse prin Posta?

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Nu exista asa ceva la cautare pe UK.

Exista doar pe amazon sau altele.

#4
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Si megaproteine ce are?

Ori cumperi de pe megaproteine, ori daca ti se par prea scumpe (desi sunt originale si stii ca functioneaza) ai redis sau pronutrition unde gasesti mai accesibile.

Edited by antinVidia, 11 December 2015 - 00:30.


#5
ChiruAdr

ChiruAdr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.11.2012
Eu vreau sa incerc si de la ei

http://www.myprotein.ro/
E in romana dar livrarea e din UK
Asta e site-ul si la megaproteine nu au brandu asta si am gasit la theshaker dar ies mai ieftin daca le cumpar din UK.
Intrebarea mea e daca ma pomenesc cu taxe vamale si chestii.

nu sunt medicamente. Cred ca se considera aliment

Edited by ChiruAdr, 11 December 2015 - 02:52.


#6
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Nu sunt alte taxe. Din auzite raportul calitate pret este excelent.

#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
Toti vand proteinele din aceleasi surse, mari producatori gen Lactalis etc, doar il reambaleaza. Ma refer la izolatul fara arome fara nimic.
De unde sa apara diferente ? Doar daca baga... ce ? lapte praf ?

Edited by overseas, 11 December 2015 - 10:03.


#8
Vanitate

Vanitate

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.12.2015
Produsele sunt bune, insa nu imi permit sa spun ca sunt excelente. Platesti doar produsul si transportul, taxele vamale sunt valabile doar pentru comenzile din State, Asia, Australia, Africa.

#9
bogdy340

bogdy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.02.2010

 ChiruAdr, on 10 decembrie 2015 - 22:36, said:

Salut. A cumparat cineva din afara de la ei? Ca vad ca au tot timpul o groaza de reduceri si ies mult mai ieftin decat daca cumpar din romania. Pe site scrie transportul de 20 de lei dar o sa ma lovesc ceva de taxe vamale si cheltuieli neprevazute sau aia e tot ce platesc la transport?
Eu comand de pe myprotein, raport pret calitate eu zic ca sunt cei mai buni, cat dadeam pe 2.5 kg de proteina pe site-urile romanesti aici mi-am luat 2.5kg proteina, 5kg dextroza, 250g creatina, 250g bcaa si 90 pastile omega 3 ( am prins reducere 30%) si crede-ma diferenta intre cele de la "marile firme" si acestea sunt infime
Ps: platesti doar transportul, daca cumperi de peste 60 euro e gratis si in cam 5-7 zile vine comanda.

#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
Am comparat certificatele de analiza la izolatul whey fara adaosuri, intre redis si myprotein, la myprotein era marginal mai bun la jumate din aminoacizii esentiali (gen 5.4 vs 4.9), iar pretul nu mi s-a parut mai bun, fara promotii.

#11
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 overseas, on 14 decembrie 2015 - 11:19, said:

Am comparat certificatele de analiza la izolatul whey fara adaosuri, intre redis si myprotein, la myprotein era marginal mai bun la jumate din aminoacizii esentiali (gen 5.4 vs 4.9), iar pretul nu mi s-a parut mai bun, fara promotii.

Nu ca sunt rau, dar nu iti mai bate capul, nu le mai spune(nu ii mai "lumina" degeaba) ca ei tot ce au in cap vor face.

#12
bogdy340

bogdy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.02.2010

 sandu222, on 16 decembrie 2015 - 12:22, said:


Nu ca sunt rau, dar nu iti mai bate capul, nu le mai spune(nu ii mai "lumina" degeaba) ca ei tot ce au in cap vor face.
https://labdoor.com/...ySectionNavWrap si restul e cancan!!! dand click pe ele o sa vezi o scurta recenzie de ce se afla pe locurile fruntase......Nu esti rau esti prost informat!!!

#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007

 bogdy340, on 29 decembrie 2015 - 15:36, said:

https://labdoor.com/...ySectionNavWrap si restul e cancan!!! dand click pe ele o sa vezi o scurta recenzie de ce se afla pe locurile fruntase......Nu esti rau esti prost informat!!!

Cred ca suntem de acord ca MyProtein nu produce nimic.
Cata vreme iti iei marfa de la furnizori mari si nu o amesteci cu prostii, nu conteaza comerciantul.

#14
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 bogdy340, on 29 decembrie 2015 - 15:36, said:

https://labdoor.com/...ySectionNavWrap si restul e cancan!!! dand click pe ele o sa vezi o scurta recenzie de ce se afla pe locurile fruntase......Nu esti rau esti prost informat!!!

Da, e in top. Respecta prospectul, merita felicitari dar asa cum spune colegul overseas parca nu prea merita diferenta de bani. Adica pe mine nu ma impresioneaza, eu nu ma bazez pe suplimente ci pe hrana solida. Cand iei suplimente chiar nu conteaza acele 10g de proteina in plus sau in minus. Nu asta face diferenta, diferenta o vezi dupa 5-10ani de sala cand unul are 45 in brat(si  o forma considerabil mai buna) iar altul doar 42.

Edited by sandu222, 30 December 2015 - 14:18.


#15
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014

 ChiruAdr, on 10 decembrie 2015 - 22:36, said:

Salut. A cumparat cineva din afara de la ei? Ca vad ca au tot timpul o groaza de reduceri si ies mult mai ieftin decat daca cumpar din romania. Pe site scrie transportul de 20 de lei dar o sa ma lovesc ceva de taxe vamale si cheltuieli neprevazute sau aia e tot ce platesc la transport?
Salut! Uita-te pe Olx-Valcea, e un tip care vinde produse de la ei( nu sunt eu :D) vezi ce preturi are.

Edited by JokerVL, 16 January 2016 - 21:14.


#16
grapefruit

grapefruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.06.2013
Am cumparat eu de la ei,platesti cu card-ul si cand vine coletul il primesti fara sa mai dai nimic.-plata a fost facuta la comanda  .!! atentie transportul dureaza cam o saptamana insa ai o obtine sa vezi pe unde se afla coletul in timp real(se actualizeaza la 1-2 zile)

#17
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Am comandat si eu un izolat de pe myprotein.ro ..e prima data cand iau de la ei..dar acolo scrie ca ajunge produsul in maxim 2 zile...

Edited by nerazzurr, 10 February 2016 - 10:51.


#18
bogdy340

bogdy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.02.2010

 nerazzurr, on 10 februarie 2016 - 10:51, said:

Am comandat si eu un izolat de pe myprotein.ro ..e prima data cand iau de la ei..dar acolo scrie ca ajunge produsul in maxim 2 zile...
2-3 zile lucratoare in Marea Britanie, in romania 3-6 zile lucratoare de cand este expediata comanda nu de cand faci tu comanda!!(poate sa dureze 1-2 zile pana iti expediaza comanda depinde cum au "timp") din propria experienta 6-8 zile pana vine.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate