Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

E-Boda SmartTime 100

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
cristiansen9857

cristiansen9857

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.11.2010
Ma intreb daca au mai fost si altii care au cumparat acest ceas "inteligent" E-Boda Smart Time 100, la altex si carfur e in jur de 100 de lei. Din cate am auzit este vorba despre Smartwatch u8 sau despre o clona a acestuia, rebranduit de e-boda. Pana acum nu am reusit sa-mi dau seama daca e originalul sau doar o clona. Aveti aici doula linkuri unde se discuta despre ceasul original si clona.

[ http://shop.e-boda.ro/files/244536525.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
cristiansen9857

cristiansen9857

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.11.2010
vad ca este si in oferta emag si se numeste iUni U8+

#3
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
Din cate stiu eu U8 e o petarda. Nu vad de ce ai cumpara o clona dupa o petarda...

#4
adythekiller

adythekiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 25.04.2010
Salut ! Am cumparat si eu acest ceas, inca n-am verificat daca este original sau clona. Cert este ca nu are toate functiile in meniu, de exemplu barometru sau meniul "about"

#5
cristiansen9857

cristiansen9857

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.11.2010

 adythekiller, on 13 decembrie 2015 - 08:52, said:

Salut ! Am cumparat si eu acest ceas, inca n-am verificat daca este original sau clona. Cert este ca nu are toate functiile in meniu, de exemplu barometru sau meniul "about"
eu nu reusesc sa ii fleshuiesc nicío imagine/rom. nici originala nici de clona. am urmat pasii de pe xda si nimic...

Edited by cristiansen9857, 13 December 2015 - 13:28.


#6
adythekiller

adythekiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 25.04.2010
Uite aici tutorial de actualizare pentru Eboda smart time 100, eu l-am facut, rezolva erori de traducere si alte probleme.
http://www.androidro...smart-time-100/

#7
cristiansen9857

cristiansen9857

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.11.2010
am facut update-ul dar nu am observet nicio diferenta. am vazut ca alte romuri arata mult mai bine si au si extra functii. as fi vrut sa le pot instala dar primesc mesaj de eroare.
ps. am mai gasit si articolul asta foarte interesant http://www.abidibo.n...-u8-smartwatch/

Edited by cristiansen9857, 13 December 2015 - 23:11.


#8
adythekiller

adythekiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 25.04.2010
Da, am ajuns si eu pe siteul ala din intamplare dar nu vreau sa ma complict cu scripturi. In legatura cu barometru, am dat mesaj le eboda si azi am primit raspuns. Ceasul nu are barometru, este o "greseala" de imprimare, daca crede cineva. Nu cred ca Eboda smart time 100 este U8, este defapt o clona.

[ http://s13.postimg.org/l97pr2pgn/image.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
am si eu o intrebare,cu ce e compatibil android sau windows?

#10
adythekiller

adythekiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 25.04.2010
E compatibil cu orice dispozitiv care suporta casa bluetooth pentru functia de apelare sau redare muzica. Notificarile merg doar pe Android cu aplicatia BT Notification.

#11
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 27.06.2002
Mi-am facut si eu "cadou" o jucarie din asta! L-am imperecheat cu un Galaxy Note 3 + un Galaxy Ace. Primit/efectuat apeluri fara probleme!
Vizibilitate decenta outdoor!
La 99,99 lei nu am ce sa-i reprosez!

Edited by dantim1, 22 December 2015 - 22:28.


#12
violetatudorache

violetatudorache

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.12.2015
buna! spuneti-mi, va rog, dace este imperecheat cu un telefon, poate folosi functiile acestuia, daca telefonul este inchis? e o intrebare cam aiurea, dar chiar ma intereseaza. de exeplu, daca bateria telefonului s-a terminat... ceasul poate primi apeluri sau apela? multumesc

#13
cristiansen9857

cristiansen9857

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.11.2010

 violetatudorache, on 23 decembrie 2015 - 10:59, said:

buna! spuneti-mi, va rog, dace este imperecheat cu un telefon, poate folosi functiile acestuia, daca telefonul este inchis? e o intrebare cam aiurea, dar chiar ma intereseaza. de exeplu, daca bateria telefonului s-a terminat... ceasul poate primi apeluri sau apela? multumesc
Nu. Nu poate, ganddeste-te la el ca la o casca bluetooth, daca telefonul ar ramane fara curent atunci nici casca nu ar putea initia si primi apeluri.

#14
violetatudorache

violetatudorache

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.12.2015

 cristiansen9857, on 23 decembrie 2015 - 11:21, said:

Nu. Nu poate, ganddeste-te la el ca la o casca bluetooth, daca telefonul ar ramane fara curent atunci nici casca nu ar putea initia si primi apeluri.

multumesc

#15
Cosmin277

Cosmin277

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.12.2015
Am primit si eu jucaria asta cadou. Este foarte ok in sensul in care pot sa schimb melodiile direct de pe el si sa raspund la apeluri (util cand conduc). Ce as vrea sa va intreb este: Ce aplicatie folositi pentru functia "notifire"?

#16
alex_17

alex_17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.10.2005
Salutare! Ati reusit sa folositi acest ceas impreuna cu o casca bluetooth? Fara casca functioneaza perfect (apeluri, notificari, etc), dar atunci cand conectez casca, se deconecteaza automat ceasul si invers...

#17
rene88

rene88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.10.2010
Voi chiar sunteti copii ,binenteles ca nu poti conecta (imperechea) doua dispozitive deodata la telefon .Ori una ori alta.

#18
alex_17

alex_17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.10.2005
@rene88: Dimpotrivă, mai citește.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate