Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14219 replies to this topic

#7003
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Top 97 cele mai bune filme de urmărit pe Netflix chiar acum (ianuarie 2019)
https://www.raftulcu...-de-pe-netflix/

#7004
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Întrebarea asta am pus-o și pe alt topic: Prison break, sezonul 4, episoadele 23 și 24 există separat? Sau nu sunt deloc?

#7005
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdondhanny, on 23 ianuarie 2019 - 17:46, said:

Întrebarea asta am pus-o și pe alt topic: Prison break, sezonul 4, episoadele 23 și 24 există separat? Sau nu sunt deloc?

Attached File  pb.png   829.01K   105 downloads

#7006
h4X0r.y0uL34

h4X0r.y0uL34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 28.06.2006
Este posibil din meniul service la un tv Samsung mai vechi să poți activa subtitrarea in română? Ultimul update la aplicația Netflix este din 2016, altul mai nou nu este.

#7007
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Mersi @Kalman

Edited by dondhanny, 24 January 2019 - 00:48.


#7008
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
@ h4X0r.y0uL34, NU! Daca vrei sa vezi Netflix cu subtitari in RO  ai totusi cateva solutii:

1. un mediaplayer Xiaomi Mibox S sau daca-ti place sa butonezi si telefonul si bugetul e ceva mai mic un Chromecast.
2. Schimbi tv-ul daca ai bani in plus ...
3. Inveti engleza tu si cine mai urmareste Netlix pe acel tv.

Evident varianta 1 este cea mai simpla si solutia cu Chromecast-ul au adoptat-o cei mai multi (in special pt. pret mai mic vs Mibox sau Shield, Xbox One)

Edited by MD, 24 January 2019 - 10:05.


#7009
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

View PostMD, on 24 ianuarie 2019 - 09:52, said:

@ h4X0r.y0uL34, NU! Daca vrei sa vezi Netflix cu subtitari in RO  ai totusi cateva solutii:

1. un mediaplayer Xiaomi Mibox S sau daca-ti place sa butonezi si telefonul si bugetul e ceva mai mic un Chromecast.
2. Schimbi tv-ul daca ai bani in plus ...
3. Inveti engleza tu si cine mai urmareste Netlix pe acel tv.

Evident varianta 1 este cea mai simpla si solutia cu Chromecast-ul au adoptat-o cei mai multi (in special pt. pret mai mic vs Mibox sau Shield, Xbox One)
Salut, asta a fost si motivul meu pentru care am schimbat tv-ul,lipsa sub. pe netflix, si vrand sa fiu in pas cu tehnologia, normal ca am luat 4 k si automat am marit abonamentul la netflix pentru continut 4k, si de aici incolo a inceput aventura 4k si tv-ul. Am scris mai in urma tot ce era de scris. Deci mare atentie la schimbarea televizorului. am noroc ca am facut retur, maine vine curieru sa ia tv-ul si urmeaza sa vad ce fac mai departe, dar de 4k tot nu ma las. Gasesc eu tv chiar si pentru netflix. Degeaba stapanesc engleza,nu are nimic de-a face cu imaginea,in cazul meu

Edited by nikuniku, 24 January 2019 - 19:51.


#7010
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Domnu @nikuniku, va recomand cu caldura un tv 4K non-smart si un chromecast 4K. Nu vei avea probleme nici cu imaginea, nici cu subtitrarile, nu mai stai sa astepti nici upgrade de firmware la softul tv-ului.  Am vazut la prieten un film de pe Netflix folosind un chromecast pe un NEI 4K de 109 cm, televizor considerat ca fiind din gama low-budget, pret aproximativ 1000-1100 lei, si crede-ma ca se vedea lacrima.

#7011
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View Postnikuniku, on 24 ianuarie 2019 - 19:49, said:

Salut, asta a fost si motivul meu pentru care am schimbat tv-ul,lipsa sub. pe netflix, si vrand sa fiu in pas cu tehnologia, normal ca am luat 4 k si automat am marit abonamentul la netflix pentru continut 4k, si de aici incolo a inceput aventura 4k si tv-ul. Am scris mai in urma tot ce era de scris. Deci mare atentie la schimbarea televizorului. am noroc ca am facut retur, maine vine curieru sa ia tv-ul si urmeaza sa vad ce fac mai departe, dar de 4k tot nu ma las. Gasesc eu tv chiar si pentru netflix. Degeaba stapanesc engleza,nu are nimic de-a face cu imaginea,in cazul meu
Fara sa fac reclama, si daca poti , eu am 2 samsung generatie 2016 si 2017 si de 1 an jumate de cand am netflix , merg fara niciun fel de probleme!

#7012
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
The Umbrella Academy | Trailer oficial
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TNoImdq3KRU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7013
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Mie-mi merg toate filmele dacă intru pe Netflix prin PS4. Direct de pe televizor, din smart menu, unele subtitrări nu îmi merg, majoritatea filmelor dau eroare, etc.

Mai potoliți-vă cu „haha, vrei subtitrări, ia și învață engleză”. Nu doar cei care nu știu engleză au nevoie de subtitrări.

EU FAC SUBTITRĂRI și tot le activez. Pentru că mă uit cu sonorul dat încet sau muted cât adorm copiii seara, pentru că uneori accentul e foarte thick, pentru că vreau să verific în caz că e ceva ce-am lucrat eu, să văd ce au schimbat, dacă a scăpat ceva la corectură etc.

Și nu-s doar filme în engleză, au o secțiune bogată de filme internaționale. Ciorovăiala asta care tot reapare pe zeci de pagini cu „vreau subtitrare”  - „hăhă, fraiere, mie nu-mi trebe” e absolut puerilă.

Edited by Ina.Click, 27 January 2019 - 12:39.


#7014
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
In other news, voiam să întreb dacă s-a uitat cineva la
  • Pine Gap
  • Nightflyers


#7015
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 08.08.2018
Am văzut eu Pine Gap. E decent. E genul de serial de pe AXN, NCIS sau cum se numește. Nightflyers nu apare pe 1?

#7016
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007

View PostAidenIrish, on 27 ianuarie 2019 - 19:29, said:

Am văzut eu Pine Gap. E decent. E genul de serial de pe AXN, NCIS sau cum se numește. Nightflyers nu apare pe 1?


ău, scuzați Posted Image))

Ok.

Atunci doar de Pine Gap întreb. Da, și mie mi s-a părut decent. Enorm de multe acronime.

Îmi plac mult miniseriile, le prefer pe astea în 5-9-10 episoade și gata, unde se rezolvă un caz tot filmul. De ex Marcella, Pine Gap, Bodyguard, etc. Mi se pare mult mai credibil și mai smart scenariul, mai condensat, față de unul cu 8 sezoane și căpitanul Mustață care rezolvă al 4566-lea caz de miercurea asta... până la finalul episodului.

Îmi tot caut miniserii din astea de British crime / mystery drama, mi se par pur și simplu mai istețe. Sper să mai găsesc vreunul așa.

M-am apucat de văzut Peaky Blinders și deși decorul, etc, actorii, sunt ok, mi se pare totul cam slow-paced la început, eh? Devine mai bun pe parcurs, să insist?

Ah, si am vazut Split si acu musai trebuie sa vad Unbreakable si sa-mi iau bilet la Glass. James McAvoy, ce actor! Wow!

Edited by Ina.Click, 27 January 2019 - 19:51.


#7017
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007
Mi se pare mie sau nu sunt pe netflix filme renumite de genul Rambo, Aliens, Terminator, Titanic.. wtf?? Sunt vechi de peste 20 de ani.

#7018
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Unele sunt pe Amazon deci nu are cum să fie și pe Netflix.

#7019
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 08.08.2018
Niciunul dintre cele de mai sus nu e pe Amazon Prime Video. Cel puțin pe varianta de UK, acolo unde am cont.

Am găsit, în schimb, Titanic 2 din 2010, de care nici nu știam că există.

Dacă nu au fost încă, la un momemt dat vor intra și pe Netflix pentru o perioadă.

#7020
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
tfmercedez in RO Netflix are acum 2970 de filme un numar infim totusi fata de ceea ce a produs cinematografia mondiala (sau doar cea americana daca vrei) in ultimii 30 de ani sa zicem. Netflix nu face colectie de filme de dragul colectiei licentele sunt pentru o anumita perioada dupa care filmul iese de pe platforma. Licentele se cumpara (daca sunt disponibile) daca cineva considera ca ar aduce un numar suficient de vizualizari vs pret licentei (fac exceptie sigur titulurile produse de Netflix).

Edited by MD, 27 January 2019 - 21:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate