Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14196 replies to this topic

#4987
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Eu n-am înțeles, ce caută Google Home în ecuația asta? Deschizi aplicația Netflix, selectezi filmu' și dai cast către Chromecast... cel puțin eu unu' așa fac și merge de fiecare dată!

#4988
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S-a implementat oglindirea in Google Chrome.

 crislacor, on 11 decembrie 2017 - 10:35, said:


Edited by MembruAnonim, 11 December 2017 - 10:37.


#4989
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Da, știu. Dar mai sus vorbeam de Google Home, nu de cast-ul din Chrome...

#4990
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Prima eroare gramaticală gravă văzută pe Netflix. Glitch, s2, episodul 3 : 'la făcut criminal'. Ina, sper că nu ești tu :)

#4991
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007

 Mr_Woppit, on 10 decembrie 2017 - 22:33, said:

Nu asta am spus. Merge excelent chromecast-ul, google home nu este in stare sa selecteze filmul cerut si sa-l trimita catre chromecast.
Google home logat pe userul tau, intri pe netflix si te loghezi, day play la orice film si zice ca nu ...? Cu chromecast (ultra?) actualizat la zi? Eu as zice asa: testeaza si pe alt TV / incearca de pe alte device (telefon sau tableta android) / verifica sa nu depasesti inclusiv nr. maxim de useri in paralel / vezi la utilizator sa fie setat pe romana complet. Daca nu merge in final contacteaza intai suportul de la netflix si apoi de la google. Daca este dispozitivul in garantie schimba-l, poate fi un bug la al tau.

 eminemscu, on 11 decembrie 2017 - 18:54, said:

Prima eroare gramaticală gravă văzută pe Netflix. Glitch, s2, episodul 3 : 'la făcut criminal'. Ina, sper că nu ești tu Posted Image
Am mai intalnit cel putin 3-4 erori la ultimile filme / episoade in ultima saptamana. Nu am stat sa notez unde ce si cum, mai gresesc si traducatorii; poate doresc si sa traduca mai multe. Sa speram ca nu devine un obicei si ajung traducerile ca cele luate de pe site-uri de subtitrari. Dar nu-i bai, erori de subtitrare am vazut si pe HBO, Discovery etc.

Am terminat serialul (prima serie cred) "Intuneric". La inceput auzind limba germana si neavand prea multa rabdare sa vad ce-i poate pielea (multe personaje in multe ipostaze), am fost de doua ori la un pas sa il abandonez. Am rezistat, si, dupa 3-4 episoade m-a "prins" si l-am urmarit pana la final in weekend. Recomand. E ceva original, tinand cont de trendul actual de filme gen Marvell@Co, comedii si SFuri de slaba calitate.

Edited by xhermesx, 11 December 2017 - 20:15.


#4992
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003

 eminemscu, on 11 decembrie 2017 - 18:54, said:

Prima eroare gramaticală gravă văzută pe Netflix. Glitch, s2, episodul 3 : 'la făcut criminal'. Ina, sper că nu ești tu Posted Image

Sunt erori multe. In serialul Star Trek Enterprise, in sezonul 4 in 3 episoade (The Forge, Kir'Shara, Awekaning) un caracter secundar este T'Pau insa ori de cate ori spun numele T'Pau ei traduc T'Pol cine este secundul navei Enterprise astfel toate traducerea devine complet confuz ...

#4993
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
De obicei, filmele/serialele in alta limba decat cea engleza, daca suporta, le trec pe engleza din setarile audio. Asa am facut cu "3%" si "Dark". Si eu am o problema cu alte limbi.

#4994
Robert_85

Robert_85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.09.2014
Adaugat astazi : Manhunt: Unabomber (http://www.imdb.com/title/tt5618256/) .

#4995
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
The Punsiher a fost reînnoit pentru sezonul 2 http://variety.com/2...lix-1202638143/

#4996
andrei_alin2000

andrei_alin2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.11.2011
Am un Samsunsg SMART TV 46ES6710 din 2012.
Asta e modelul: http://www.samsung.c.../UE46ES6710UXXU

Am aplicatia NETFLIX instalat.
A mers anul trecut. Acum de fiecare data cand o lansez ma trimite la netfilx.com/help
M-am uitat in Store e ultima versiune.
Nu mai e suportat acest model de televizor? Aveti vreo idee ?

Mersi mult de ajutor!
Andrei

#4997
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Mai sa fie. Netflix se da de gol ca spioneaza utilizatorii. Au un talent jurnalistii astia se exagereze.
http://www.mediafax....-ranit-16851747

Edited by xhermesx, 13 December 2017 - 15:28.


#4998
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007
N-am inteles o iota din stirea aia. Am vazut si eu filmul acum 2 zile, am dat si like, sa inteleg ca Netflix m-a inregistrat in ce pozitie vizionam filmul, ce pijamale am, etc?
WTF, idioti mai sunt si unii jurnalisti...

#4999
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
https://www.broadban...sm-opportunity/
Deci asta cred că se aplică și pentru Netflix.

#5000
traian_stc

traian_stc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.06.2006
Am un lg cu webos 3.0 si aplicatia netflix cu ultimul update, problema e ca foarte rar vad continut 4k, 95% din film (film 4k, evident) netflix imi reda 1080, 720 sau chiar 480! Am gigabitul de la rds si nici un bottleneck (am verificat) pana la tv, am incercat si pe wireless si pe cablu. Testele din aplicatie (Netflix) imi arata maxim 10-11Mbps desi cu Plexul am si filme la 150Mbps 4k si merg perfect. O setare sa schimb calitatea video nu am gasit in aplicatie..
Exista vreo rezolvare?

#5001
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Va combinati 4 prieteni la aboanementul de 12 euro si vedeti totul ... nu este big deal si platiti sub 17 lei lunar ... (la abo de 12 euro aveti UHD si puteti folosi 4 in paralel)

#5002
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008

 Bibulus, on 14 decembrie 2017 - 12:35, said:

Ce bine ca ne-ai anuntat! Hei, lume, a descoperit kalman2007 ca nu esti obligat sa te abonezi! Doamne, ce bine ---  credeam ca suntem obligati. Posted Image

Pe bune, terminati cu platitudinea asta, cu acest pseudo-argument, ca "nu te obliga nimeni". La absolut orice critica despre Netflix, va activati instant cu aberatia asta. Pai ma baieti, voi n-ati auzit despre dezbateri asupra unui subiect? despre opinii diverse, exprimate intr-un topic? bine, e retoric, se vede ce si cum.

Critica ta e relativă ! Şi era valabilă în primele luni din 2016, când Netflix nu avea interfaţă pentru România, nu erau subtitrări în română, aplicaţii cu probleme, etc.
Singura ta comparaţie e legată de venitul tău lunar. Zi mai bine câţi bani dai pe ţigări săptămânal [ uite, poţi sa te iei de preţul ţigărilor în România ] ? Cât dai lunar pe alcool ?

Dar să lăsăm viciile, zi de câte ori mergi la film în oraş şi câţi bani dai pe o ieşire cu gagica la film ?

O să constaţi că la 40 de lei abonamentul pe lună, nu poţi decât să fii mulţumit !

Asta dacă eşti interesat de filme... Dacă nu, ai greşit topicul !

Părerea mea !™

#5003
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007

 MOA_89, on 14 decembrie 2017 - 12:21, said:

Vreau doar sa stiu avantajele dintre Netflix fata de avantajele TV.
Vezi ce filme vrei cand vrei tu, la calitate de regula mai buna.

#5004
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 MOA_89, on 14 decembrie 2017 - 12:36, said:

Nu am auzit, toate thread-urile se transforma in off-topic total la un moment dat.

Și nu te simți? Oricum vei veni să răspunzi cu o clonă mai mult ca sigur.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate