Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14219 replies to this topic

#37
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015

View Postdanielavram, on 09 decembrie 2015 - 15:41, said:

La cateva luni de la lansare eventual la primele cifre oficiale privind abonatii din Romania vom vedea nivelul real de ipocrizie din Romania mai bine spus a "consumatorilor" de continut.

Problema la Netflix este ca, in Europa, au un catalog de filme mult mai limitat decat in SUA. Daca multe filme (nu neaparat noi) se vor gasi pe torente si nu se vor gasi pe Netflix, nu vad cum ar fi romanii ipocriti daca nu s-ar abona la Netflix.

#38
stfbuc

stfbuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 23.10.2006

View Postgumball3000, on 09 decembrie 2015 - 16:50, said:

1 euro pe luna ar fi un pret corect pt. Ro
Eu zic sa ne plătească ei pe noi ca le folosim aplicația

#39
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

View PostPatrulescu, on 09 decembrie 2015 - 16:47, said:

Ce e Netflix, explicat pentru romani ?


Un serviciu pay-per-view pe internet similar cu Voyo, Seenow si altele care deja exista la noi dar au filme de toata jena.

Netflix ar cam fi originalul - e cel mai mare furnizor de astfel de servicii din lume.

L.E. ma intreb daca vin si cu formatul 4K - disponibil afara.

Edited by eiffel, 09 December 2015 - 16:53.


#40
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postloock, on 09 decembrie 2015 - 16:03, said:


Ma refer la cablu TV normal, nu la VPN.
In Ro dai pe o gramada de canale normale si vezi filme vechi si noi, inclusiv lansate cu un an in urma.
Cunosc romani plecati in state cu familia de 20 de ani, cu salarii astronomice fata de RO, si copii lor adulti acum nu au VPN, stiu de netflix, si raman uimiti cand vin in tara si vad filmele de la noi de la TV.
Pai de unde sa aiba americanii Las Fierbinti?

#41
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009

View Poststfbuc, on 09 decembrie 2015 - 16:52, said:

Eu zic sa ne plătească ei pe noi ca le folosim aplicația
Daca gandim asa nici nu ma mir de ce nu lanseaza nimeni nimic la noi Posted Image Vrem totul gratis dar sa avem si calitate.

View Postdanielavram, on 09 decembrie 2015 - 15:58, said:

Pe mine ma intereseaza mai mult seriale sper sa aiba o oferta decenta.
Iti mai recomand si Sense8. La anul vine sezonul 2 :D

Edited by Kalman2007, 09 December 2015 - 16:58.


#42
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

View Postccdsah, on 09 decembrie 2015 - 16:35, said:

In state nu e HBO? Sunt convins ca si la HBO in America au filme

Mai au AXN, Scyfi channel, ION Tv - care difuzeaza doar filme si seriale - inclusiv seriale mai vechi, etc...

#43
Binfort

Binfort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 20.11.2015
cea mai buna veste pe ziua de azi :)
la un cost de 10 eur pe luna este ideal sa ai filme si seriale la un loc, daca e 20 e o problema dar la 10 eur e perfect chiar si pt Romania pana la urma sunt 3 pachete de tigari nu mai mult si 60% din populatia tarii fumeaza

#44
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Eu nu cred pana nu vad. Oricum m-as abona la netflix

#45
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postdanielavram, on 09 decembrie 2015 - 15:34, said:

Cheia succesului o sa fie pretul sa nu uitam ca traim in Romania si poti a oferi si luna de pe cer daca nu e la pret bun tot degeaba.

Daca vin cu un 3-4 euro/luna pot ajunge pe la 50.000 abonati in primul an. Partea proasta pt alde Netflix e ca romanasul s-a invatat cu gratuitate pe net si va fi greu sa-l dezveti. Practic avantajul pe care l-ar oferi ei ar fi calitatea streamingului, disponibilitatea imediata a noilor episoade etc. Presupun ca vor oferi ce au mai bun, altfel nu au mari sanse, decat poate o crestere organica gen 4-7 ani.

#46
Atrium77

Atrium77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 23.01.2015
Pe netflix se gasesc si filme vechi, cum difuza de ex tcm? As vrea sa vad seriale cum sunt x files, twin Peaks etc Legat de pret, intre 7-10e cred ca este corect pentru noi, dar evident sa avem si subtitrari in romana la filme si seriale.

#47
globox

globox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 30.03.2010
Mi se pare absolut corect sa vina cu acelasi pret pe care il au in celelate tari din Europa.

Continutul probabil va fi acelasi ca in celelalte tari europene.

Foarte buna vestea...pentru cei ce carcotesc vis-a-vis de pret: ieftin si bun nu exista!

#48
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

View PostKalman2007, on 09 decembrie 2015 - 16:52, said:

Extrem de simplu descrierea https://ro.wikipedia.org/wiki/Netflix
Nu e explicat nimic acolo.

View Postrobylup, on 09 decembrie 2015 - 16:51, said:

o aplicatie de streaming pentru filme/seriale pe diferitre device-uri, prin aplicatie dedicata sau online. Cum e voyo sau hbogo in acest moment in RO
N-am auzit de voyo sau hbogo, de ce m-as incurca cu asa ceva cand pot sa downloadez direct filmele de pe net, ce anume aduce Netflixul in plus?

#49
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Atunci vezi aici https://en.wikipedia.org/wiki/Netflix

#50
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Din luna ianuarie, romanii vor putea sa se aboneze la serviciul TV on demand Netflix, indisponibil in prezent in tara, conform a doua surse din piata IT&C.
Sursa?

Asteptam si celelalte servicii de streaming,iTunes Movies & TV,Google Play Movies & TV,Spotify,Hulu etc.

Edited by ZIGZAG20, 09 December 2015 - 17:40.


#51
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Problema este ca pe piata Romaniei multe filme cu distributie digitala este deja la HBO, ProTV sau Digi. Netflix se va axa in primul rand pe productii proprii. Sunt curios care va fi oferta, exista o sansa sa ma abonez, insa nu pana cand nu am o luna de incercare gratis.

#52
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

View PostKalman2007, on 09 decembrie 2015 - 17:30, said:


E prea lung, mi-e lene sa citesc. Poate cineva sa explice, asa ca unui roman de rand, imaginati-va ca ii explicati unui cioban din creierul muntilor, sau unui taran de la tara, ce e Netflixul asta, si de ce ar trebui sa isi ia....?

#53
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 09 decembrie 2015 - 15:38, said:


Eu sint curios cati clienti o sa aiba.
Eu cred ca deja au clienti din Romania mai multi decat au voyo si altii. Intrebarea mea e: cati dintre noi o sa renuntam la preturile in dolari (si promotionale pe deasupra) pt. a trece la preturi in euro. :)

#54
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Poate tot-odata cu intrarea Netflixului in Romania vom avea si Google Play Movies al 3-lea serviciu in Google Play Store ;).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

7 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate