Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14219 replies to this topic

#3403
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
De data asta chiar a intrat subtitrare la House MD mai putin sezonul 5 ,avem de asemenea intrata subtitrare la 12 Monkeys
Care ati vazut The Good Wife?merita?Am vazut ca a intrat si aici subtitrare la 7 sezoane

Edited by newrazvan, 24 March 2017 - 20:17.


#3404
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

View Postmccrya, on 22 martie 2017 - 16:02, said:

de care House e vorba ? House of cards sau Dr House ?
Am verificat astăzi pe PC și îmi apare subtitrare pentru Dr House

View Postpaulvv, on 22 martie 2017 - 16:43, said:

De House of Cards e vorba, Dr. House nu are subtitrare.
Am verificat astăzi pe PC și are și Dr House

#3405
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postnewrazvan, on 24 martie 2017 - 20:08, said:

De data asta chiar a intrat subtitrare la House MD mai putin sezonul 5 ,avem de asemenea intrata subtitrare la 12 Monkeys
Care ati vazut The Good Wife?merita?Am vazut ca a intrat si aici subtitrare la 7 sezoane
7 sunt toate. După mine, e unul dintre cele mai bune seriale din ultimul deceniu.

#3406
NttSkippy

NttSkippy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.07.2005

View Postnicos, on 23 martie 2017 - 22:59, said:

La mine este la fel. Maxim 1080, 7,15 Mbps urmărind Black Mirror, Sezonul 1, ep.2. Serialul este afisat de Netflix ca 4k. So, WTF? Posted Image
Televizorul este Lg UH668 conectat prin cablu de retea la Connect Box UPC, abonament 500 Mbps. Connect Box arata ca televizorul este conectat la 100 Mbps.
A fost doar un test, ocazionat de constatarea ca vechea mea telecomanda universală digitală Philips, care are o frumusete de buton hard numit Info, se descurca cu noul LG. O singura comanda nu stie, Acasa. Posted Image

Eu l-am lasat pe wifi pentru ca asa merge in 4K. Si cand ma gandesc ce cabluri mi-am tras prin pereti ca sa am gigabit ethernet :)

#3407
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
Pentru cine nu a vazut sau doreste sa revada au intrat subtitrarile la cam toate seriile Star Trek

#3408
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003
Am rămas cu un gust amar astăzi. Am intrat pe Netflix SUA si am văzut cam ce au pe acolo si m-am uitat la ultimele intrări. Nicio panaramă indiană, turcească sau coreană. Intrări ca lumea. Din ce-am retinut: Zootopia. Am văzut si seriale de ale lor care la noi nu sunt. Si când te gândesti că plătim acelasi abonament ca ei...

Edited by dacianova, 25 March 2017 - 18:20.


#3409
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008

View Postdacianova, on 25 martie 2017 - 18:17, said:

Am rămas cu un gust amar astăzi. Am intrat pe Netflix SUA si am văzut cam ce au pe acolo si m-am uitat la ultimele intrări. Nicio panaramă indiană, turcească sau coreană. Intrări ca lumea. Din ce-am retinut: Zootopia. Am văzut si seriale de ale lor care la noi nu sunt. Si când te gândesti că plătim acelasi abonament ca ei...

A zis Trump că dacă bagă de-alea le pune o taxă de 30% :P

#3410
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003

View Postramurel, on 25 martie 2017 - 18:40, said:



A zis Trump că dacă bagă de-alea le pune o taxă de 30% :P

47 milioane de abonati fata de 50000 iti spune ceva??

#3411
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014

View Postnicos, on 19 martie 2017 - 21:22, said:

Foarte mișto documentarul Tales by Light.
Australian, 4k, subtitrat. Însoțim o serie fotografi in tot felul de locuri de pe Pamint, care mai de care mai interesante. In Himalaya Indiei, in ocean pentru a înota cu balenele, etc. O furtună de culori, imagini luate cu drona si in fiecare episod, dupa ce ne sint arătate strădaniile fotografului si ale celor care il ajuta, ne este prezentata fotografia sau fotografiile pentru care s-a asudat, riscat, cheltuit.
Serialul mi se pare un omagiu adus acestor artisti,  care iti arata o picătură din lumea peste care de multe ori trecem superficial si blazați cu privirea.

L-am urmarit si eu, in 4K, pe un Samsung 60KS7002. E superb! Abia astept sezonul doi.

#3412
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003
Delete.

Edited by dacianova, 25 March 2017 - 19:00.


#3413
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003

View Postnewrazvan, on 25 martie 2017 - 16:32, said:

Pentru cine nu a vazut sau doreste sa revada au intrat subtitrarile la cam toate seriile Star Trek

Superb. Urmeaza sa revizitez serialul Voyager, deci va fi mai comod asa :)

#3414
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008

View Postnewrazvan, on 25 martie 2017 - 18:44, said:



47 milioane de abonati fata de 50000 iti spune ceva??

Da, dar pentru viză nu la mine, la ambasadă ! :)

PS : pt ceilalți că tine ( nu cred că-s mulți ), aia de mai sus cu Trump era o glumă ! :)

#3415
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
Mai ramurica eu stiu ca esti subtil,cateodata asa de subtil incat nu te intelegi nici tu,maestre am inteles cu toti glumita cu
Trump,stiu ca ai gusturi deosebite fata de noi muritori de rand si ca de pilda Breaking Bad e un serial prost la fel si GOT,iti respect opinia,poti sa te caci in gustul omului??NU

Edited by newrazvan, 25 March 2017 - 19:23.


#3416
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 05.03.2005
incet, incet creste si pentru Ro numarul de filme ....nu ca in state, dar se misca si la noi treburile . Acum ma uit la un serial simpatic si deja am ajuns la sezonul 3 : https://www.netflix....800&jbp=0&jbr=0

#3417
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Da suits e un serial excelent, din pacate ultimul sezon lipseste, o sa apara dupa ce se termina sezonul.

#3418
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008

View Postnewrazvan, on 25 martie 2017 - 19:20, said:

Mai ramurica eu stiu ca esti subtil,cateodata asa de subtil incat nu te intelegi nici tu,maestre am inteles cu toti glumita cu
Trump,stiu ca ai gusturi deosebite fata de noi muritori de rand si ca de pilda Breaking Bad e un serial prost la fel si GOT,iti respect opinia,poti sa te caci in gustul omului??NU

Nu poți ! :)
N-am zis că e prost "Breaking bad", mai înțeles greșit ! Am zis doar că mie mi s-a părut prost ! :)
Cum sa îți explic eu ție, uite , dacă faci o salată de boeuf și în loc de maioneza pui Breaking bad, s-a dus dracu'! :)
Sau, dacă vrei să faci un capucino și laptele e [Breaking ] bad, devine grețos de-a dreptul ! :)
Sau dacă vrei să faci mortar și în loc de var pui Breaking bad, pică tencuiala ! :)

Oricum, mă bucur că părerea mea contează și că o citește cineva . Și dacă de mai și oftică, satisfacția e și mai mare . :)

Breaking bad sucks, to me !
Oricum, mă bucur că personajul principal, profu ăla fara personalitate n-o murit de cancer . :)
Dacă în sânge ai avea pe lângă globule roșii și globule albe și un pic de Breaking bad, poți face cancer , se știe ! It's a fact, dude ! :)

Breaking bad îs bad, to me ! Break it ! :)

PS : ce de smiley am pus pentru un serial prost...


:)


PS 2 : ce e GOT ?

Edited by ramurel, 25 March 2017 - 20:32.


#3419
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
:))))

#3420
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
Revin,breaking bad si got sunt niste seriale slabe,la fel si stranger things,ce pot sa zic??Esti colegul nostru pe invers!!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

2 members, 0 guests, 0 anonymous users

popika77, draghi55

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate