Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14222 replies to this topic

#12421
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010

View PostRares95, on 04 februarie 2023 - 10:39, said:


Ar fi ilegal fara o instiintare in prealabil... "Suna" a modificare a datei de facturare facuta de utilizator, atunci se trag sume de-astea mici, echivalentul diferentei in zile.
E a doua luna la rand când primește asa.

#12422
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Trebuie văzut pe cazul lui, specific, care e faza. Mă gândesc că ar lua toți banii odată daca e abonament obișnuit. Să nu fie cont făcut pe altă țară, cine știe ce.

#12423
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020
Sa intrebe la suport la netflix de ce i se trage suma respectiva, asta e singura solutie. Sau sa contacteze banca emitenta a cardului si sa blocheze tranzactiile catre Netflix pana se lamureste sau face alt cont. Eu folosesc Revolut pentru serviciile de streaming, stiu cat costa toate serviciile pe luna, asa ca inainte de scadente bag fix suma necesara + o marja de 5 lei pentru diferentele de curs si aia e, fac asta pe fiecare data de 1 a lunii si scap de grija.

Edited by Rares95, 04 February 2023 - 11:38.


#12424
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,601
  • Înscris: 13.03.2005
Nu e nevoie să ții contul Revolut gol, era suficient să fi pus limită de cheltuire pe cardul virtual inrolat la Netflix, pe suma dorită plus acea marjă.

#12425
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020
A, nu stiam ;) Mersi de pont.

#12426
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010
Va pun aici link-ul cu grupul unde a postat.

https://www.facebook...59124986766024/

#12427
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Sunt pe un cont shared cu inca 3 persoane si n-o sa renunt daca o sa se intample o taxare suplimentara. Din punctul meu de vedere era o decizie de asteptat, la noi am inteles ca sunt vreo 400k abonati, daca stai si intrebi in stanga dreapta majoritatea iti zic ca sunt mai multi prieteni/cunostinte/rude pe cont, asta ar insemna ca sunt cel putin 1 mil privitori reali per cont, ganditiva cati bani pierd astia. Iar fenomenul asta se intampla la nivel mondial, nu doar la noi. Este foarte posibil ca dupa o chestie ca asta sa creasca binisor numarul abonatilor contrar asteptarilor.

#12428
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,841
  • Înscris: 07.07.2009
Acele conturi până la urmă sunt plătite și asta contează. Chiar nu mă interesează câți bani pierd ei. Asta nu e din cauza mea sau a altuia care își împarte contul. E vorba de prețul destul de umflat față de alții. Degeaba ai tu conținut cu mii de titluri, mai contează și calitatea. Din fericire au și conținut cumpărat, că dacă ar rămâne numai alea proprii deja renunțam. Eu aș plăti extra decât să nu mai am deloc sau să fiu restricționat. Metoda asta absurdă cu care vin nu o să țină mult.

Edited by KLM2009, 04 February 2023 - 13:32.


#12429
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010
https://www.independ...obox=1675462004

Netflix a retras restricțiile de partajare a parolelor care aparent au fost postate din greșeală pe platforma sa.

#12430
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020

Quote

care aparent au fost postate din greșeală pe platforma sa.
"Asta ar fi una dintre glume..."

Edited by Rares95, 04 February 2023 - 13:46.


#12431
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010

View Postmarcel201, on 04 februarie 2023 - 12:56, said:

Sunt pe un cont shared cu inca 3 persoane si n-o sa renunt daca o sa se intample o taxare suplimentara. Din punctul meu de vedere era o decizie de asteptat, la noi am inteles ca sunt vreo 400k abonati, daca stai si intrebi in stanga dreapta majoritatea iti zic ca sunt mai multi prieteni/cunostinte/rude pe cont, asta ar insemna ca sunt cel putin 1 mil privitori reali per cont, ganditiva cati bani pierd astia. Iar fenomenul asta se intampla la nivel mondial, nu doar la noi. Este foarte posibil ca dupa o chestie ca asta sa creasca binisor numarul abonatilor contrar asteptarilor.
Daca o sa il faca 3 euro atunci nu mai ai nevoie de prieteni. Acum e 12 euro si împărți cu 4 prieteni, ceea ce vine 3 euro de fiecare.  Dar la 12 euro singur e mult pentru ce oferă.

Edited by K-Bobby, 04 February 2023 - 13:47.


#12432
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,841
  • Înscris: 07.07.2009

View PostK-Bobby, on 04 februarie 2023 - 13:43, said:

https://www.independ...obox=1675462004

Netflix a retras restricțiile de partajare a parolelor care aparent au fost postate din greșeală pe platforma sa.
Asta e deja gluma anului. Cică din greșeală. :lol:

#12433
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View PostKLM2009, on 04 februarie 2023 - 13:32, said:

Acele conturi până la urmă sunt plătite și asta contează. Chiar nu mă interesează câți bani pierd ei. Asta nu e din cauza mea sau a altuia care își împarte contul. E vorba de prețul destul de umflat față de alții. Degeaba ai tu conținut cu mii de titluri, mai contează și calitatea. Din fericire au și conținut cumpărat, că dacă ar rămâne numai alea proprii deja renunțam. Eu aș plăti extra decât să nu mai am deloc sau să fiu restricționat. Metoda asta absurdă cu care vin nu o să țină mult.
Pai da, dar sunt platite doar de un sfert din totalul insilor care vizioneaza, pe tine este normal sa nu te intereseze, daca era businessul tau era alta treaba, Netflix nu e firma de binefacere. Pretul umflat este pentru ca are catalogul cel mai mare dintre toate, aplicatia cea mai buna disponibila si pe tigai cred, sa nu uitam ca e disponibil in peste 190 tari, deci ce pentru noi poate parea junk, pentru alte natii/culturi poate fi foarte bun.

Cred ca pe viitor se va lansa un serviciu ce va include(contra-cost) librariile serviciilor pe care ti le doresti pentru ca in ritmul asta nu o sa o mai ducem prea mult, deja pe langa net si cablu avem Netflix,Hbo, Prime, Disney, Skyshowtime, Antenaplay, Primaplay, Voyo, Youtube premium, Spotify, Twitch, PS plus, Xbox pass unlimited, google cloud, TOATE cu subscriptie lunara.  Sau ne vom abona odata la cateva luni cand se strang/lanseaza cateva titluri ce ne intereseaza.

#12434
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Care e faza cu Netflix, pana la urma, ce vor sa faca ?
Recunosc ca nu am avut timp sa ma interesez, dar am auzit ceva azi la un amic si am citit ultimele 2-3 pagini de pe aici, dar nu m-am lamurit.
Vor sa suprataxeze conturile shared ? Daca da, cam ce valoare ?
Eu am Netflix de la un coleg de munca si suntem 4 in total, pe varianta de 12 eur si a fost f ok pana acum, asa cum a fost.
Sunt 4 profile, fiecare cu ce vizioneaza, dar user si parola comune.
Cam la ce valoare poate ajunge aceasta varianta care acum e 12 eur ? Sau nu va mai merge si te obliga sa iti faci cont separat ?
Multumesc anticipat celor care ma vor lumina.

Edited by Magicwisewolf, 04 February 2023 - 19:53.


#12435
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,601
  • Înscris: 13.03.2005
Eu am primit de la Netflix că pachetul de 12 € îmi permite să am șase dispozitive distincte:
Citez:
"Vizionează în deplasare
Acum poți descărca seriale sau filme pe maximum 6 dispozitive (înainte puteai descărca pe maximum 4 dispozitive). Utilizează mai puține date mobile sau vizionează fără Wi-Fi cu descărcările pe dispozitive mobile."

#12436
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
@wertyck : Dispozitivele sunt dispozitive, profilele sunt profile.
Din ce stiu (poate stiu gresit) pe fiecare profil poti avea mai multe dispozitive logate. Eu am pe profilul meu 3 TV-uri si 2 telefoane.
Nu ma uit la toate in acelasi timp, evident, dar, ca idee.
Totusi, ceea ce zici mai sus, nu cred ca are legatura cu ce vor sa faca.

Edited by Magicwisewolf, 04 February 2023 - 19:56.


#12437
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,601
  • Înscris: 13.03.2005
Nu are legătură cu ce vor să o facă. Eu doar am informat ce au modificat.

#12438
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Nunti, botezuri, inmormantari - nu e vreo capodopera dar e cu 10 clase peste Teambuilding.

https://www.netflix..../title/81609311

Edited by LensFlare, 04 February 2023 - 20:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate