Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 

Adeneismul - cea mai logica religie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
112 replies to this topic

#109
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,435
  • Înscris: 10.08.2005

View Postcirus6, on 23 decembrie 2015 - 10:58, said:


nu s-a interpretat nimic gresit. de ce sa ne intelegem intre noi? cine-ti spune ca sheriful isi doreste sa ne intelegem?
nu nu, lucifer e cel ce a facut proiectul turnului nu cel ce l-a darimat.

pai eu ce am spus?

Edited by MarianG, 23 December 2015 - 17:30.


#110
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postoverseas, on 23 decembrie 2015 - 15:08, said:


gresit
mantuirea a fost totdeauna prin har, numai prin har, chiar in vremea VT
N-am spus ca nu e prin har , insa omul cum sa descopere harul daca Fiul a venit abia dupa 4000 ani sa se arate in trup ? Dar cum intelegi tu harul ? Eu zic ca inseamna iertarea a ceea ce ai fost , si prin prisma a ce ai devenit , anume identic in caracter cu Fiul , te primeste alaturi de el .
Am dreptate ?

#111
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postpacopaco1967, on 23 decembrie 2015 - 17:33, said:

N-am spus ca nu e prin har , insa omul cum sa descopere harul daca Fiul a venit abia dupa 4000 ani sa se arate in trup ? Dar cum intelegi tu harul ? Eu zic ca inseamna iertarea a ceea ce ai fost , si prin prisma a ce ai devenit , anume identic in caracter cu Fiul , te primeste alaturi de el .
Am dreptate ?
Nu.

#112
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,100
  • Înscris: 09.01.2007

View Postpacopaco1967, on 23 decembrie 2015 - 17:33, said:

N-am spus ca nu e prin har , insa omul cum sa descopere harul daca Fiul a venit abia dupa 4000 ani sa se arate in trup ? Dar cum intelegi tu harul ? Eu zic ca inseamna iertarea a ceea ce ai fost , si prin prisma a ce ai devenit , anume identic in caracter cu Fiul , te primeste alaturi de el .
Am dreptate ?

Legea nu a mantuit niciodata pe nimeni.
Cap 11 Evrei "prin credinta"

#113
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005

View PostStelaris, on 08 decembrie 2015 - 16:35, said:

"Vechile religii au produs de-a lungul timpului milioane de morti si nesfarsite suferinte, in primul rand pentru ca nici ele nu respecta ceea ce promit. Un singur exemplu: crestinismul are la baza cele 10 porunci, dintre care doua sunt foarte importante: sa nu ucizi si sa nu furi. Dar insusi crestinismul a ars zeci de mii de oameni pe rug, acuzati de erezie, intre care primii astronomi din Evul Mediu, care spuneau ca Pamantul e rotund. Biserica crestina credea ca Pamantul e plat si ca bolile sunt date de diavol, asa ca acuza de vrajitorie si ardea pe rug si pe femeile care vindecau bolile cu fierturi de plante medicinale si descantece. In afara de aceste crime, Biserica a si furat aurul popoarelor bastinase din America de Sud, aur care acum umple marile catedrale occidentale.

Ca atare, e timpul sa cream noi, oamenii secolului 21, o noua religie care sa ofere o alternativa la cele vechi si care sa nu desparta oamenii, ci sa-i uneasca, o religie care sa se bazeze pe un Creator pe care toti oamenii il au in comun, pe un Creator ce nu poate fi negat de nimeni caci existenta lui este deja dovedita stiintific."

Sursa: https://adeneism.wor...logica-religie/

Ce parere aveti?

Stai tu linistit ca se lucreaza deja la un ceva mult mai bun de atat, dar nu va fi gata decat peste foarte multi ani, ceva ce va corecta greselile facute la adresa Universului si care va pune Universul acolo unde-i era locul dintotdeauna, si anume, in capul mesei. Un ceva ce va fi mult mai mult decat orice religie, ce va unifica pentru totdeauna partea spirituala a mintii umane cu cea stiintifica. Si nu, nu va fi o religie doar, ci insasi realitatea, o alta lume adica.

Edited by TheEverlastingShadow, 24 December 2015 - 23:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate