Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Lenovo Tab2 A10-70L

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
Salut, functioneaza la cineva HBO Go pe acest tip de tableta?

#20
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013
nu am incercat, dar nu vad de ce nu ar merge, imi merg atat TELEKOM TV cat si DIGI ONLINE, deci suporta formatele folosite pt streaming

#21
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003

View Postandy2013, on 19 aprilie 2016 - 21:39, said:

nu am incercat, dar nu vad de ce nu ar merge, imi merg atat TELEKOM TV cat si DIGI ONLINE, deci suporta formatele folosite pt streaming

Am instalat HBO GO si merge play doar 2 sec fără a se bloca aplicația, doar se oprește dupa 2 sec.

#22
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013

View Postakeela11, on 20 aprilie 2016 - 09:51, said:

Am instalat HBO GO si merge play doar 2 sec fără a se bloca aplicația, doar se oprește dupa 2 sec.

ce versiune de soft ai? tableta a avut niste probleme cu wifi-ul in primele versiuni de lollipop. o sa incerc si eu HBO GO si revin cu un raspuns

EDIT: la fel se intampla si la mine, e o problema cu aplicatia in sine.....poate o vor rezolva intr-un update viitor

Edited by andy2013, 20 April 2016 - 15:07.


#23
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003

View Postandy2013, on 20 aprilie 2016 - 14:59, said:

ce versiune de soft ai? tableta a avut niste probleme cu wifi-ul in primele versiuni de lollipop. o sa incerc si eu HBO GO si revin cu un raspuns

EDIT: la fel se intampla si la mine, e o problema cu aplicatia in sine.....poate o vor rezolva intr-un update viitor

Versiune 5.0.1, cred că e de la aplicație. Mersic.

#24
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013

View Postakeela11, on 20 aprilie 2016 - 17:04, said:

Versiune 5.0.1, cred că e de la aplicație. Mersic.
conteaza mai putin versiunea aia cat cea cu s1XX, ultima versiune fiind s117, toate de la s113 incoace sunt cu android Lollipop. Problema pare a fi de la aplicatie pt ca si la mine se manifesta identic

EDIT: am incercat acum si pe 3g si asa merge (am cartela de la DIGI)
EDIT2: din pacate a mers doar 40 de secunde si s-a oprit.....voi incerca si pe o alta tableta.....

Edited by andy2013, 20 April 2016 - 17:23.


#25
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008
Am si eu o nelamurire legata de aceasta tableta:

- am instalat un widget pentru Ceas si Vreme, dar nu il am decat ca pe o iconita, as vrea sa il am la dimensiuni de genul 5R * 3L ca pe telefon de exemplu (pe telefon [LG G3] am o sectiune unde sunt widgeturile si de acolo pot alege cum sa apara pe ecran dintre mai multe dimensiuni ale unei aplicatii anume). Ideea era sa inlocuiesc ceasul de pe ecranul principal cu aceasta aplicatie. Din Setarile aplicatiei nu am reusit sa duc widgetul ales (dintre toate acele optiuni) pe ecran.

Am tot butonat dar nu am reusit sa ii dau de cap.

Multumesc!

Edited by BlueKing-69, 26 April 2016 - 11:31.


#26
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013

View PostBlueKing-69, on 26 aprilie 2016 - 11:17, said:

Am si eu o nelamurire legata de aceasta tableta:

- am instalat un widget pentru Ceas si Vreme, dar nu il am decat ca pe o iconita, as vrea sa il am la dimensiuni de genul 5R * 3L ca pe telefon de exemplu (pe telefon [LG G3] am o sectiune unde sunt widgeturile si de acolo pot alege cum sa apara pe ecran dintre mai multe dimensiuni ale unei aplicatii anume). Ideea era sa inlocuiesc ceasul de pe ecranul principal cu aceasta aplicatie. Din Setarile aplicatiei nu am reusit sa duc widgetul ales (dintre toate acele optiuni) pe ecran.

Am tot butonat dar nu am reusit sa ii dau de cap.

Multumesc!

salut, din pacate eu nu folosesc launcher-ul stock asa ca nu te pot ajuta, insa ti-as recomanda sa treci la next launcher, mi se pare unul din cele mai bune prezente pe piata.....poti redimensiona widget-uri, poti sa le muti cum vrei s.a.m.d.
PS: aplicatia in mod normal se plateste, restul stii tu ce si cum :)

#27
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
HBO Go si-a făcut update și merge bine acum.

#28
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013

View Postakeela11, on 31 mai 2016 - 11:00, said:

HBO Go si-a făcut update și merge bine acum.

am bagat si eu de seama zilele trecute, am redescarcat aplicatia pur si simplu ca sa ii arat unui amic cum se vede si am vazut ca mergea si on-demand-ul si live-ul fara probleme

#29
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013
update de soft la versiunea 118, astept varianta flashuibila prin flashtool de la colegii rusi

#30
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013
Se pare ca lenovo a retras versiunea 118 de pe servere.....daca a apucat cineva sa faca update sa lase niste pareri si eventual si o lista cu eventuale probleme. Versiunea 117 a fost un update solid care a rezolvat problemele cu wifi-ul si partial cele cu touch-ul doar ca lucrurile astea le descoperi personal pt ca lenovo nu lanseaza si un changelog odata cu update-ul

#31
Sebiko

Sebiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 01.12.2003
Buna ziua!

In cazul unei tablete Lenovo Tab 2 A X-30f care se blocheaza frecvent cred ca se impune resoftarea. Pina la aceasta concluzie, s-a incercat si reusit revenirea la setarile din fabrica. Efectul a fost pentru foarte scurt timp, dupa care cam orice aplicatie se blocheaza.
Pe site-ul lenovo exista Open Source Code - TAB 2 A10-30 (Lenovo TB2-X30F) https://pcsupport.le...nloads/DS105080
dar si Lenovo MOTO Smart Assistant (Installs on PC). Odata instalata aplicatia, greoaie in functionare si design, cere actualizare microsoft netframework la ultima versiune. Dupa care se deschide dar nu identifica modelul de tableta in mod automat. Pentru rescrierea de firmware/soft este acest programel util?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate