Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Lenovo A6010

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
Daniel04

Daniel04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.11.2015
Andrei460 Problema cu apelurile le aveam și eu,dar că sa faci sa se miște mai bine telefonul cu mokee,pune telefonul in modul performanță și dezactivează animațiile.

Am încercat și eu acel Asus ZenUI dar nu mi se instalează. Folosesc TWRP.

#56
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
Am si eu un asa telefon lenovo a6010, tel e bun, are ceva lag cateodata dar multumit, trebuia sa mai pun ceva bani si luam ceva cu 2 gb de ram, asta e, il am de 4 zile. Am vrut sa ii fac root cu kingoroot si am instalat supersu, dupa restar tel nu a mai bootat, ramanea la emblema lenovo, am dat restar degeaba. Am pus soft-ul A6010_S025_160408_8G_ROW si acum merge, parca merge putin mai bine. Acum tel nu mai e in garantie ca am schimbat soft-ul, aveam soft digi (cumparat de la flanco la liber doar). Acum as vrea sa pun soft-ul de la digi acesta A6010_USR_S003_1511042300_Q113507.1_BMAIN_8G_DIGI_qpst, dar imi e frica sa nu il stric iara. Pot pune fara problema acest soft acum ? E mai bun cel cu ROW decat acesta de la DIGi ? Daca mai fac root sa raman cu kingoroot nu sa nu mai bag supersu doar. Ceva solutii sa mai scot din lag ? Aveam un allview viper L si parca era mai fluent. Si stie cineva un lansator bun sa arate ca android 5 original pentru tel asta lenovo ? Sau o tema sa instalez pentru el ? Oricum la allview viper L aveam mai multe optiuni de multimedia si si customizat tel decat la lenovo, parca e mai sarac in optiuni lenovo.

#57
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Daca citeai posturile anterioare, nu mai puneai intrebarea asta. Softul de la Digi merge pus fara probleme, dar are lag. Cel de la ROW e tot original, se misca bine, doar ca in reteaua Digi nu functioneaza in 4G :( In rest e super bun.

#58
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
Am citit aproape tot, dar nu eram sigur. Vream softu de la digi ptr garantie. Softu de la row cine la facut, lenovo ? Ma intreb daca are suport posibil update.

#59
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Are prietene. De aia e original. Ce sa te convingi? Tu crezi ca ce scriem pe aici, e scris la misto?

#60
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
Nu am zis asta. Dar asa e tel asta la toti cu lag, se mai inteapa cateodata cand il fortez mai mult, cand fac doua operatii odata sau umblu mai rapid cu el sau mai multe ? Mai bine mergea allviev viper L. Cei de la flanco nu il primeste inapoi ca la ei n ue treaba cu 30 zile cu me la emag sau altii, ciudat, chiar au voie asa ceva ? Daca eu nu sunt multumit de tel, trebuie sa-l pastrez ?

#61
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Ba da. Toate firmele astea sunt obligate sa-ia produsul inapoi de care nu esti multumit.. Scrie clar pe Flanco, ca produsele se returneaza in 31 de zile.

#62
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
Da dar cica nu telefoane mobile ca se inregistreaza datele de la sim in el....

Da dar cica nu telefoane mobile ca se inregistreaza datele de la sim in el....

#63
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Pai la cati prosti sunt angajati pe acolo, nu ma mira. Faci plangere direct la OPC.

#64
Andrei460

Andrei460

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 03.06.2016
Am o problema mare:
M-am jucat cu rom-uri custom pe telefon, in detaliu MIUI 8 beta, si imi daduse un update la sistem, dar nu avea driverele penrtru A6010, mai era si un downgrade de la 8 la 7 sau 7.5. Dupa ce am dat sa inceapa updatarea, s-a descarcat, totul a mers bine pana cand s-a restartat telefonul, se deschisese TWRP, si a instalat niste fisiere zip. Pe la 90%, aproape sa se termine, deodata ecranul se face negru si vibreaza putin. De atunci de fiecare data cand incerc sa il deschid vibreaza putin si atat, nu apare nimic pe ecran, si nu cred ca booteaza nici in sistem, ca am incercat dupa 5 minute sa folosesc butoanele de volum, poate se aude ceva. Am incercat sa il dau la rom-ul stock iar de pe computer, dar nu imi recunoaste dispozitivul. Cand incerc sa il dau in fastboot, se aude zgomotul de la windows ca a fost conectat ceva si zice jos Android, dar nu merge sa intru in fisierele lui sau sa ii bag inapoi rom-ul stock.
Stie cineva vreo solutie? Daca nu merge sa mai intru in sistem, macar sa pot sa intru in twrp, ca facusem backup-uri la rom-ul stock pe cardul sd. Sau macar sa mearga fastboot-ul corect.


#65
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
Telefon mai prost ca acesta mai exista in lumea asta ? imi vine sa il dau in cap la cei de la flanco, cred ca il duc la garantie timp de 2 ani sa se sature si sa imi dea alt telefon, e petarda la jocuri e praf, blocheaza cand apelez sau sunt apelat are lag mare. Se poate face ceva cu jaful asta de tel ? Se poate pune android 4 pe el ?

#66
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
Led-ul de notificare sta mai mereu aprins, cateodata se stinge cand inchid app si alte notificari, dar apare iar, fara sa am ceva notificare sau apel/sms...

#67
Daniel04

Daniel04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.11.2015
Stie cineva de unde sa iau stock recovery pentru lenovo a6010?

#68
Daniel04

Daniel04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.11.2015
Am mare nevoie de ajutor. Am tot incercat sa reinstalez rom-ul oficial petru lenovo a6010 dar nu stiu ce are de nu merge. Nu se finalizeaza. Am instalat si driverele dar degeaba. Imi apare FireHose si nu se incarca deloc prostia aia albastra. Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi si explicatii?

#69
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004
Proaspat resoftat! Ceva impresii despre versiune? Ca nu e bagat la lucru inca Posted Image

Attached Files


Edited by Evergreen, 30 May 2017 - 13:22.


#70
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008

View Postcosx23, on 25 decembrie 2016 - 22:19, said:

Am si eu un asa telefon lenovo a6010, tel e bun, are ceva lag cateodata dar multumit, trebuia sa mai pun ceva bani si luam ceva cu 2 gb de ram, asta e, il am de 4 zile. Am vrut sa ii fac root cu kingoroot si am instalat supersu, dupa restar tel nu a mai bootat, ramanea la emblema lenovo, am dat restar degeaba. Am pus soft-ul A6010_S025_160408_8G_ROW si acum merge, parca merge putin mai bine. Acum tel nu mai e in garantie ca am schimbat soft-ul, aveam soft digi (cumparat de la flanco la liber doar). Acum as vrea sa pun soft-ul de la digi acesta A6010_USR_S003_1511042300_Q113507.1_BMAIN_8G_DIGI_qpst, dar imi e frica sa nu il stric iara. Pot pune fara problema acest soft acum ? E mai bun cel cu ROW decat acesta de la DIGi ? Daca mai fac root sa raman cu kingoroot nu sa nu mai bag supersu doar. Ceva solutii sa mai scot din lag ? Aveam un allview viper L si parca era mai fluent. Si stie cineva un lansator bun sa arate ca android 5 original pentru tel asta lenovo ? Sau o tema sa instalez pentru el ? Oricum la allview viper L aveam mai multe optiuni de multimedia si si customizat tel decat la lenovo, parca e mai sarac in optiuni lenovo.
te rog imi spui cum ai reusit sa instalezi softul cel cu ROW la final? eu doar pe cel de digi am putut sa l pun pe tel, dar se misca f greu.
am incercat si A6010_S025_160408_8G_ROW  dar dupa instalare nu mi vede reteaua adica din 5 in 5 sec imi cere sa pun codul pin al cartelei si nu ia semnal..

#71
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
L-am pus cum scria aici pe forum, am reusit mergea bine fara probleme, dar tot asa cu lag parca. Eu l-am bagat pe cel de la digi inapoi ca sa am garantie si sa il pot vinde ca il vand, am lenovo k5 plus acum si merge super. Am vrut sa-l mai pun a doua oara dar nu am reusit si am abandonat. Eu am avut orange bagat in el atunci, am auzit ca cartela digi nu merge pe acel soft nu merge 4G parca.

#72
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Aveti probleme cu difuzorul la A6010 ?
Sun pe cineva si ma aude foarte greu si il aud foarte greu. Trebuie sa vorbesc numai pe difuzor (maini libere) ca sa se auda tare...
Sa fie difuzorul dus? Daca era nu se mai auzea nici pe maini libere deloc.

De la ce poate sa fie?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate