Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Complex imobiliarconfort Titan (Aleea Ninsorii)

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
Salut,

Am tot cautat in ultima vreme un imobil nou in care sa imi cumpar un apartament. Dupa indelungi cautari am ajuns la concluzia ca singurele zone cu preturi decente sunt: 1 decembrie (Titan), Berceni (Dimitrie Leonida- Aparatorii Patriei) si Pacii (militari). Facand o analiza detaliata am ajuns la concluzia ca in Militari e aglomeratie f mare, in Berceni e mult noroi si populatie de culoare si am ramas fara sa vreau cu varianta zonei metrou 1 decembrie.

Aici un singur bloc mi-a fost pe plac si este vorba de proiectul: imobiliarconfort.
Acum vin intrebarile:
1. Cunoaste cineva constructorul?
2. Cunoaste cineva alte proiecte ale acestui constructor?
3. Cunoaste cineva eventuale probleme ale zonei/proiectului etc.?

Astept orice informatie/sfat.

Multumesc & o zi buna,
Iulian

#2
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006
Fugi de "dezvoltatorul" care vinde apartamente noi la demisol!

#3
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
Si un motiv pentru care zici asta?
Recunosc, nici eu nu as cumpara la demisol un apartament, dar nu vad cu ce ma deranjeaza atata timp cat eu mi-as lua la etajul 2-3?

#4
onlymetrics

onlymetrics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.11.2015

View Postiulicarad, on 07 decembrie 2015 - 12:46, said:

Si un motiv pentru care zici asta?
E lacom.

#5
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006
Este zgarcit, urmareste doar profit maxim cu invstitii minime, probabil a modificat proiectul initial, la demisol ar trebui sa fie doar locuri de parcare. Cineva care face aceste compromisuri la vedere face altele si mai mari care nu se observa ulterior.

In ceea ce priveste zona, Berceni despre care spui care are populatie de culoare este parfum fata de fauna din spatele pietei Trapezului.

#6
Aimar21

Aimar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.09.2007
Salut,

In zona Ozana pe partea dreapta,e tiganie si cateva blocuri vechi sunt ghetouri, sunt nascut in Bucuresti. Zona Ozana e o alegere buna, incearca sa te orientezi pe partea stanga, sunt cateva complexuri de apartamente care se construiesc acolo, Titan Sun Park, Ideal Residence Pallady. Eu fix in aceeasi zona caut sa cumpar un apartament.
Am cautat initial zona Berceni, mai precis Metalurgiei Park, in afara faptului ca este aglomerata zona si se vor construi in jur de 20-30 mii de apartamente, vezi discutiile de la Top House Metalurgiei, au facut mult rabat la materiale si calitate dezvoltatorul.
M-am oprit la zona 1 Decembrie, inca caut variante...un ansamblu la prima vedere,  bine facut este Titan Sun Park este construit de o firma de constructii Total Confort, care este subcontractant si la Mallul Park Lake Ior... aici am o mare problema, ma deranjeaza zgomotul de la o statie de pompare gaz.
Statia este la circa 200-300 metri de ansamblul care este in constructie si produce un zgomot destul de puternic pe fond stresant, apartine Transgaz aceasta statie.
Am facut o plangere la primaria sectorului 3 sa vedem ce raspuns primesc.
Gandeste-te in 2 ani o sa construiasca si Ikea, zona este in plina dezvoltare.
Nu fac reclama nimanui sa ne intelegem, si eu sunt in aceeasi postura ca si tine, am un buget de circa 50k din care am asteptari raport calitate pret ceva bun pentru ca fac credit pe 30 de ani.

Bafta la cautari.

#7
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
Salut Aimar21,

Apreciez raspunsul tau, am vazut si eu anunturile celor de la Titan Sun Park dar mi s-au parut pozitionate putin mai spre periferie comparabil cu cel indicat de mine. Ma intereseaza si o oarecare apropiere de o gura de metrou.
Nu sustin acest proiect doar ca luand prin eliminare mi s-a parut mai favorabil pt mine.
Am fost prin zona respectiva de cateva ori si am 2 prieteni care locuiesc in unul din blocurile noi de pe strada Burnitei. Nu am auzit nici o plangere referitoare la populatia din blocurile de langa (niste blocuri vechi ce nu dau o imagine prea buna).
In zona respectiva este mult spatiu liber si probabil se va construi intens, in ultimii 2 ani s-au ridicat cateva complexe si altele sunt inca in constructie, cred ca zona isi va schimba infatisarea destul de mult.

Astept in continuare pareri.

Regards,
Iulian

#8
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Am o nelamurire???
Dacă se construieste ikea....
Crește calitatea oamenilor din zonă?
Sau care este faza ....una două se construiește ikea....

#9
onlymetrics

onlymetrics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.11.2015

View PostBebe_miezu, on 07 decembrie 2015 - 23:12, said:

Am o nelamurire???
Dacă se construieste ikea....
Crește calitatea oamenilor din zonă?
Sau care este faza ....una două se construiește ikea....
Creditele se platesc greu.
Hot dog la 1 leu.

#10
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

View Postonlymetrics, on 07 decembrie 2015 - 23:49, said:

Creditele se platesc greu.
Hot dog la 1 leu.
:D:lol::D:D:D:D:lol::lol:

Bună asta :)))

#11
Aimar21

Aimar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.09.2007

View PostBebe_miezu, on 08 decembrie 2015 - 21:25, said:

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Bună asta Posted Image))

Salut,

Nu vreau sa intru in polemica cu tine, imi place, ai simtul umorului . Te rog, sa nu comparam Popesti Leordeni cu sectorul 3. Eu vreau sa cumpar in sectorul 3, cunosc zona foarte bine, e intradevar mai scumpa, sunt realist constructiile noi sunt cam la fel peste tot, nu visez la 50 de mii euro ca o sa imi iau ceva wow. Macar sunt aproape de zona unde am copilarit, de prieteni, de cunostinte iar infrastructura se prezinta bine ( scoli, gradinite, piata, metrou, tramvai, hypermarketuri, bulevarde aerisite, zona verde, parcul IOR aproape ) fata de alte zone ale capitalei.

Iar Ikea nu o sa vanda doar hot dog Posted Image  Atragerea Ikea in Pallady, intr-o zona care oferă acces mai larg către reţeaua de transport în comun implica automat si alte investitii din partea firmelor private fie cu capital strain sau romanesc.
Fiecare isi cumpara unde considera, sa lasam rautatiile si ironiile acasa.

O zi buna tuturor.

Edited by Aimar21, 09 December 2015 - 10:19.


#12
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Eu nu am comentat de zonă..
Am întrebat doar care e treaba cu ikea .
Nu cred ca dacă se  deschide ikea în zonă se vor deschide școli si gradinite .

Am spus eu ceva de popești???
Chiar crezi ca sunt atât de pinguin și să compar sect 3 cu Popești?


Îmi poți spune cât de mult să dezvoltat zona  de nord din cauza ca ikea a deschis acolo un magazin ??


#13
deamedeea

deamedeea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2016
Buna ziua! Si pe mine ma intereseaza sa aflu mai multe pareri despre acest complex rezidential * pentru ca eu am inteles de la ei ca fat 3 blocuri in total si sunt fix in spatele altora.Eu am fost la ei si imi place compartimentarea, faptul ca au geam la baie si bucatarie inchisa.( si pretul care e mai mic decat la ap vechi pe mp()
Zic ei ca au tras iluminat stradal si au bagat pompa pentru apa ca sa nu fie probleme cu presiunea la apa in cele 3 blocuri care au practic cate 7 etaje( demisol,parter si 5 etaje)...dar din ce am citit pe aici pe forum exista deja in zona ceva problema cu canalizarea, si nu prea vad unde vor fi locurile alea multe de parcare pentru ca in afara terenului de sub blocuri si inca 6 metri de jur imprejur , nu mai au niciun teren cumparat.Restul petecelor de teren au diversi proprietari si cine stie ce se mai poate construi in zona.

Edited by deamedeea, 21 April 2016 - 21:11.


#14
Me82

Me82

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.11.2016
Salut,nu a mai zis nimeni nimic aici pe forum.Pana la urma a cumpărat cineva aici la  Confort Residence din aleea Ninsorii?Asteptam niște păreri,sugestii

#15
ghineabogdan07

ghineabogdan07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 21.11.2007
Salutare, sunt interesat si eu aceste apartamente. Poate da cineva mai multe detalii despre cum e zona si despre calitatea constructiei?

#16
Me82

Me82

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.11.2016
Salut!Eu am cumpărat un apartament aici acum 3 luni.Dezvoltatorul pare sa fie destul de serios.Ca zona eu zic ca e ok.Sunt circa 10 min pana la metrou

In privința construcției blocului...,par ca sunt făcute bine considerând ca si pereții interiori sunt de cărămida,pt ca mulți folosesc rigips la interior

#17
cosminiko

cosminiko

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2017
Salut, este cineva care a semnat antecontract pentru apartament in blocul 3? Multumesc!

#18
cosminiko

cosminiko

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2017

View PostMe82, on 31 ianuarie 2017 - 08:19, said:

Salut!Eu am cumpărat un apartament aici acum 3 luni.Dezvoltatorul pare sa fie destul de serios.Ca zona eu zic ca e ok.Sunt circa 10 min pana la metrou

In privința construcției blocului...,par ca sunt făcute bine considerând ca si pereții interiori sunt de cărămida,pt ca mulți folosesc rigips la interior


Salut,
Ai cumparat cumva in blocul 3? Ai ceva noutati despre acte ? Mentionez ca si eu am facut antecontract in blocul 3 si promisiunea de garantare imi expira in octombrie 2018. Deja incep sa am emotii legat de eliberarea actelor !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate