Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sa ma fac sau nu programatoare?

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#127
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Poate e un limbaj interpretabil si nu compilabil, ce facem atunci? Nu vad de ce ti as da  codul gata compilat ca e clar ca tu nu ai ce arata in loc si probabil nici nu ai sti ce sa faci cu el si mai mult ca sigur nu detii un cluster cu MPI pe el asa ca ... Sa lamurit tot forumul de troleala pe care o faci

#128
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Troll, ne-troll. V-a cam dat la temelie. E cam bizar sa te lauzi ce mare programator esti dar sa n-ai nici un programel de aratat. Sau macar un blog pe care sa scrii (asa cum mi-am facut eu). Arata ca de fapt ai treaba cu domeniu doar 9 - 18:00 la munca, in rest... nimic. E ca si cum ai fi arhitect dar inafara de ce faci la munca tu nu ai proiectat nimic asa, de fun, de fantezie. Sau compozitor fara melodii proprii. Nu zic ca nu se poate, insa ciudat...

#129
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Cand cineva vrea sa te ia la misto, gaseste replici orice ai spune.

#130
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Exact.
Daca vom posta o aplicatie, fie va fi prea simpla, fie mai sint 100 identice pe net, fie e la nivelul unuia de anul 2 de facultate.

#131
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Attached File  lvXwSVp.jpg.png   120.71K   51 downloads

Eu zic sa te apuci, de programare ! Pregateste-ti contul ! As soon as possible ! Ce zici ?
( de pe Roddit )

#132
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

View Postpotae, on 12 decembrie 2015 - 16:10, said:

Troll, ne-troll. V-a cam dat la temelie. E cam bizar sa te lauzi ce mare programator esti dar sa n-ai nici un programel de aratat.
Doar ne-a aratat ca ea crede ca un programator face programele de tipul Hello World care pot fi puse aici ... un build la proiectul actual are cateva sute de MB (cu tot cu content repository), iar licenta pentru softul folosit sa ruleze acel build e peste un milion de dolari. Deci, chiar daca n-ar fi probleme de confidentialitate, tot n-ar fi prea simplu sa pun aici un proiect.

#133
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Pai eu cred ca se referea la un printscreen totusi... Nu la tot.

#134
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postpotae, on 12 decembrie 2015 - 16:10, said:

compozitor fara melodii proprii.
adica doctorat?
(sau Xerox)

#135
sawedd

sawedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.12.2015

View Postyonut_a, on 07 decembrie 2015 - 12:11, said:



Loooooool, ce distractiv devine topicul, si eu credeam ca nu o sa am motive de ras astazi . Posted Image

Domnita irinairir .... tu nu intelegi deloc realitatea ... in general, si pe cea din IT in particular. Poate omul nu a lucrat la 3 softuri , poate lucreaza de ani buni la un proiect mare care necesita dezvoltare continuua, poate softul la care a lucrat omul nu iti este tie vizibil. (daca iti spune ca a programat severul X la care tu nu ai sa ai niciodata acces te ajuta la ceva ?), poate omul nu are voie sa spuna din cauza contractului la ce lucreaza, poate omul nu a facut un soft care e public spre cumparare , poate omul lucreaza la mici bucati de cod pentru care nici nu stie unde vor veni asamblate .... asta nu inseamna ca nu e programator bun , rau , cu experienta, fara experienta.

Spune ne tu , la ce lucreaza prietenul tau faimos si anturajul lui ca sunt curios, pana una alta da o tura prin aria de programare si citeste raspunsurile tehnice ale userilor de pe aici pe care tu ii consideri niste pilosi care nu stiu programare.
Eu nu înțeleg cum o puteți lua in serios pe deviata asta

Edited by sawedd, 10 January 2016 - 08:22.


#136
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Ne-a trollat.

#137
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostInTech, on 12 decembrie 2015 - 21:37, said:

Attachment lvXwSVp.jpg.png

Eu zic sa te apuci, de programare ! Pregateste-ti contul ! As soon as possible ! Ce zici ?
( de pe Roddit )
1.Sigur cum sa nu...
2.Da,dar sa revenim la pasul 1
3.Sa revenim la pasul 2,1.

Legat de Neagu Laurentiu putea sa posteze macar cateva linii de cod sa vada fatusca ca stie ceva.

Edited by ZIGZAG20, 10 January 2016 - 20:36.


#138
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

eu inca astept sa vad ce progame ati facut. Chiar nimeni nu are curaj?

#139
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
http://editor.moovitapp.com/

backend-ul+legarea aplicatiei in editor+baza de date .
Dupa cum stii nu ai voie sa postezi codul sursa.

Este o aplicatie de transport in comun.Am colaborat cu departamentul lor IT si asta pe gratis( bine nu chiar m-am ales cu o excursie pana-n Israel)
Acum cu contractele comerciale nu am sa postez ca nu e voie Posted Image nu ma risc sa ma dau mare si tare si apoi sa ma dea cineva in judecata.

Site-ul lor e asta
http://moovitapp.com/

Cei care sunt interesati inca sunt cateva posturi pe site-ul lor.Incercati-va norocul,dar pregatitiva sa va relocatii in Israel.Bafta!

Edited by ZIGZAG20, 10 January 2016 - 20:52.


#140
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003

View PostZIGZAG20, on 10 ianuarie 2016 - 20:29, said:

Legat de Neagu Laurentiu putea sa posteze macar cateva linii de cod sa vada fatusca ca stie ceva.
N-am de demonstrat aici, nimanui, nimic. In rest poate sa caute prin site, ce rahat am mancat, ce am postat, cine intelege bine si cine nu, la fel de bine.

#141
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Mie nu imi trebuie sa postezi.Eu dupa postarile userilor imi dau seama cam ce si cat stie persoana respectiva.

#142
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011
gospo-programatoare, mai precis.

Pentru cunoscatori: http://www.lipiciosi...5200&post=13059

Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate