Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Licenta IDD versus Licenta Zi

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ada80ro

ada80ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.05.2005
Am o dilema. Sunt in anul I la Informatica la zi si vreau sa renunt pentru ca imi ocupa prea mult timp (eu lucrez si ma intretin singura).

Ma gandeam sa dau la IDD la o facultate de stat. Nu se pune problema acreditarii, autorizatiei de functionare etc.


Problema mea e urmatoarea:

In momentul de fata stiu ca sunt echivalente(ZI/IDD) dar o sa fie recunoscuta licenta obtinuta la IDD peste cativa ani ? Spun asta in perspectiva integrarii in UE.  
Exista in UE forme de invatamant superior de genul asta?

Adica sa nu ma trezesc dupa ce termin ca nu face doi lei diploma aia. Ma interseaza din punct de vedere strict legal, nu din pdv al unui angajator.

Edited by ada80ro, 24 January 2006 - 16:12.


#2
criss30

criss30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.02.2007

 ada80ro, on Jan 24 2006, 16:00, said:

Am o dilema. Sunt in anul I la Informatica la zi si vreau sa renunt pentru ca imi ocupa prea mult timp (eu lucrez si ma intretin singura).

Ma gandeam sa dau la IDD la o facultate de stat. Nu se pune problema acreditarii, autorizatiei de functionare etc.
Problema mea e urmatoarea:

In momentul de fata stiu ca sunt echivalente(ZI/IDD) dar o sa fie recunoscuta licenta obtinuta la IDD peste cativa ani ? Spun asta in perspectiva integrarii in UE.  
Exista in UE forme de invatamant superior de genul asta?

Adica sa nu ma trezesc dupa ce termin ca nu face doi lei diploma aia. Ma interseaza din punct de vedere strict legal, nu din pdv al unui angajator.


#3
criss30

criss30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.02.2007

 criss30, on Feb 7 2007, 19:44, said:

Salut.Eu sunt la IDD la fac. de automatica si calculatoare din cadrul universitatii de vest Timisoara.Sa iti spun cat de echivalente sunt diplomele.In primul rand cea de la IDD este echivalenta cu cea de COLEGIU de la zi. Pe diploma de la IDD pana acum scria INGINER COLEGIU, iar de acum incolo o sa scrie pentru sectia IA- INFORMATICIAN LICENTIAT,  in conditiile in care platim 27 milioane pe an.Daca faci un colegiu la un liceu care organizeaza asa ceva, iei o diploma echivalenta si nu te chinui si cu bani mult mai putini.
Inca ceva.Nu ai dreptul la master.Daca te hotarasti sa te inscrii la zi (nu la colegiu zi !), dupa ce termini IDD, te inscrie in anul 3,cu diferentele de rigoare.
Asa e cel putin la noi in Timisoara.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate