Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce parere aveti de oferta asta bizara:

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Denis1982

Denis1982

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 112
  • Înscris: 15.04.2015
Am primit prin Posta urmatoarea invitatie, din partea unei asociatii numite "Asociatia Sanatatea de Maine" ce parere aveti de aceasta, mie imi cam miroase a sarlatanie, nu au nici o adresa propriu-zisa, un numar de fix, o adresa de mail macar, o persoana de contact, presupusa"investigatie" se va desfasura intr-un...hotel, etc.
Attached File  1.jpg   202.88K   213 downloadsAttached File  2.jpg   201.73K   211 downloads

#2
b0bby

b0bby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 29.04.2014
O sa te duci acolo ca poate poate capeti ceva moca si ei o sa faca o caruta de bani de pe curul tau. Nu zic de tine, dar la batrani mai ales, care se plictisesc, da foarte bine asemenea reclama.

#3
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
Teapa 100%.

Te invita la nu stiu ce seminar unde iti prezinta ceva aparat minune care costa de 10x pretul normal. Ti se spune ca esti bolnav si ai nevoie de el. De obicei este pentru batrani organizata treaba asta.

#4
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

View Postbluesnake, on 04 decembrie 2015 - 02:41, said:

Teapa 100%.

Te invita la nu stiu ce seminar unde iti prezinta ceva aparat minune care costa de 10x pretul normal. Ti se spune ca esti bolnav si ai nevoie de el. De obicei este pentru batrani PROSTI organizata treaba asta.

Fixed.

#5
Denis1982

Denis1982

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 112
  • Înscris: 15.04.2015
Banuiam...nimic nu e moka pe lumea asta, si nici nu exista clinici cardiologice mobile prin hoteluri...Posted Image multumesc de confirmare.

#6
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
au si site dar este totul la plesneala, nimic concret, nici macar datele de contact..logoul pare ok, dar nu cred sa fi avut bani sa-l inregistreze la OSIM.

#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Ori inselarea batranilor cu cine stie ce aparate minune, ori iti vor intra in casa si vor lua totul in timp ce tu esti la hotel.
Excrocherie vazuta la:
[ https://i.imgur.com/PgPZigY.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
Stiudelae

Stiudelae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 12.03.2013
Pe mine m-a sunat o doamna care mi-a spus ca se fac analize gratuite la un hotel. A zis doar daca am peste 30 de ani, dar eu nu ma incadrez in varsta.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostStiudelae, on 04 decembrie 2015 - 08:31, said:

Pe mine m-a sunat o doamna care mi-a spus ca se fac analize gratuite la un hotel. A zis doar daca am peste 30 de ani, dar eu nu ma incadrez in varsta.
Nu te incadrezi in varsta celor care pot fi fraieriti usor.

#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Presimt ca acel aparat este de vinzare, la un pret foooooaaaarte mic, pentru ce beneficii aduce, cam cit o masina de spalat performanta, costa,    :ciocan:

#11
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 25.04.2007
Nimic nu e mai scump decat lucrurile gratuite!

#12
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Eu am primit mai multe telefoane cu invitatii la tot felul de consultatii si investigatii gratuite. Sigur ca am refuzat.

#13
Denis1982

Denis1982

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 112
  • Înscris: 15.04.2015
Si ce face Politia Romana? SRI-ul? Ca buget pe 2016, au...Posted Image

#14
costinesti-casablanca

costinesti-casablanca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.05.2010
tocmai am primit un astfel de telefon.0317106160
pentru persoane intre 40-80 de ani se ofera gratis o analiza de sange... xxxxx  ( o chestie rostita foarte repede pentru a nu fi inteleasa)

wdf!
acum am gasit pe net http://www.gandul.in...google-15082374

Edited by costinesti-casablanca, 27 September 2016 - 10:53.


#15
lulu001

lulu001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.03.2016
Si mama mea, pensionara, a primit o astfel de invitatie telefonica acum cateva zile.
Ce ofera aceasta asociatie: o consultatie si o termografie gratuite la sediul unui hotel de langa Gara de Nord.
Sunt convinsa ca e teapa.
Cunosc un caz similar cu o persoana (tot pensionara) care a fost "invitata" sa testeze gratuit o crema, dupa care s-a trezit cu niste facturi astronomice.
E ciudat ca politia nu ia masuri. Vad ca prima postare pe tema asta a fost acum un an. Deci ar fi trebuit ca pana acum sa fie investigata si eliminata aceasta "asociatie".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate