Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Galaxy A5 (2016) - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3376 replies to this topic

#2323
dcrst755

dcrst755

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 26.08.2008
Eu nu am astfel de probleme dupa ultimul update

Edited by dcrst755, 20 April 2017 - 19:52.


#2324
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
am fost cu el la ESD și au înlocuit bateria, flex-ul de la USB și display-ul (le-am spus de ceva probleme de uniformitate care se vedeau în anumite condiții), nu au zis nimic și într-o oră a fost gata, deci plăcut surprins de calitatea serviciilor.

nu îl voi mai ține mult oricum, imediat cum apare OP4(5) îl „arunc” pe olx, deși încă îl consider cel mai frumos telefon pe care l-a scos Samsung pe piață.

#2325
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
E mai mult decât frumos.... telefonul perfect de zi cu zi la birou...

#2326
mariometal

mariometal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 23.06.2014
Salut! Pentru cine este interesat a apărut un rom pentru acest telefon pe xda! Mai sunt și altele (în jur de 10) dar nu sunt așa strălucite și au bug-uri gen nu merge wireles-ul! Este vorba de un stock rom de Samsung S8 portat pe A510F! Eu l-am testat și am rămas impresionat de el! Am găsit doar două bug-uri dar nu sunt deranjate și developer-ul spune ca le va rezolva curând!
Las un video ca sa va clătiți ochii și pentru cine dorește sa-l instaleze revin și cu un tutorial!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yApyiDzGb44?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2327
gdgfgsd

gdgfgsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.01.2014
De fapt este tot android mm la baza, nougat nu a fost portat din cauza lipsei de lib-uri + kernel. Este grace ux modificat sa semene cu s8. Uite pe J5: https://i.imgur.com/iupnfK8.jpg

Edited by gdgfgsd, 23 April 2017 - 21:45.


#2328
roobert74

roobert74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 21.04.2009

View Postmariometal, on 23 aprilie 2017 - 21:20, said:

Salut! Pentru cine este interesat a apărut un rom pentru acest telefon pe xda! Mai sunt și altele (în jur de 10) dar nu sunt așa strălucite și au bug-uri gen nu merge wireles-ul! Este vorba de un stock rom de Samsung S8 portat pe A510F! Eu l-am testat și am rămas impresionat de el! Am găsit doar două bug-uri dar nu sunt deranjate și developer-ul spune ca le va rezolva curând!
Las un video ca sa va clătiți ochii și pentru cine dorește sa-l instaleze revin și cu un tutorial!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yApyiDzGb44?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pune si tu un link de pe xda te rog,si asteptam s-a ne spui mai multe despre rom ,daca mai sunt si alte buguri.
Multumesc

#2329
mariometal

mariometal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 23.06.2014
https://forum.xda-de...5-2016-t3583196
În clip este V.1 Intre timp developer-ul a scos și V.2
Eu acum am V.2 și singurele bug-uri care le-am găsit sunt la data și ora dacă vrei sa schimbi ora manual dă o eroare cu "setări s-a oprit" și al doi-lea bug este  tot o eroare care zice "planificator S energie s-a oprit" doar după ce dai restart la tel. Și mai are puțin lag când intri în app drawer ! Ăsta este tot ce am găsit în trei zile ! O sa păstrez acest rom pana apare nougat oficial și pentru noi (dacă mai apare)

#2330
alexino

alexino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 12.02.2006
Ce va nemulțumește la actualul firmware stock? Din punctul meu de vedere, este fără reproș!

#2331
Co_colino

Co_colino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 11.04.2006

View Postalexino, on 24 aprilie 2017 - 20:31, said:

Ce va nemulțumește la actualul firmware stock? Din punctul meu de vedere, este fără reproș!
Faptul ca nu primim notificarile din calendar. Dar se pare ca e o problema frecventa la samsung. Un prieten cu s6 are aceeasi problema, iar eu, pe o tableta samsung primesc notificarile dupa 4-6 zile

#2332
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Doar mie mi se întâmplă să nu pot să mut fișierele audio de pe telefon pe card decât după ce dau dezinstalare/instalare card din setări? Am problema asta de când am telefonul și e enervant. Am formatat și cardul, degeaba... Să-mi iau alt card sau alt telefon? :lol:

#2333
gdgfgsd

gdgfgsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.01.2014

View Postalexino, on 24 aprilie 2017 - 20:31, said:

Ce va nemulțumește la actualul firmware stock? Din punctul meu de vedere, este fără reproș!

Nu e vorba de nemultumire, dar te saturi de aceasi interfata zilnic, plus ca un update vine cu functii noi.

#2334
roobert74

roobert74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 21.04.2009

View PostCipry7, on 25 aprilie 2017 - 09:41, said:

Doar mie mi se întâmplă să nu pot să mut fișierele audio de pe telefon pe card decât după ce dau dezinstalare/instalare card din setări? Am problema asta de când am telefonul și e enervant. Am formatat și cardul, degeaba... Să-mi iau alt card sau alt telefon? Posted Image
Si eu am avut probleme cu cardul formatat in exFAT,l-am facut fat  si nu mai am probleme cu el .

#2335
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007

View Postgdgfgsd, on 25 aprilie 2017 - 13:59, said:


Nu e vorba de nemultumire, dar te saturi de aceasi interfata zilnic, plus ca un update vine cu functii noi.
Interfața se poate schimba și printr-un alt launcher (care pot aduce și funcții noi...).

#2336
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Sunt de acord cu @gdgfgsd. Nici mie nu-mi plac launcherele

#2337
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013
As avea nevoie de un root la telefonu meu, cine se ocupa de asa ceva, sta prin cluj, nu ma usca de bani si nu-mi strica telefonu?

#2338
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014

View Postgdgfgsd, on 25 aprilie 2017 - 13:59, said:


Nu e vorba de nemultumire, dar te saturi de aceasi interfata zilnic, plus ca un update vine cu functii noi.
ce stupizenie....sa te saturi de interfata telefonului ca te uiti zilnic la el. e ca si cand ai zice ca te uiti in fiecare dimineata in oglinda si te-ai saturat ce vezi!!!! Posted Image

#2339
gdgfgsd

gdgfgsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.01.2014
Fiecare cu pasaricile lui... daca unii ne saturam de intarfata, care e problema? Pai in cazul asta, de ce sa mai faca update-uri?

#2340
KanezuY

KanezuY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 21.12.2016
Cand credeti ca vom primi Android Nougat pe A5 2016?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate