Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Allview X2 Soul Style

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#19
ionutzu_23

ionutzu_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 30.06.2010

View Postrusu_i, on 16 decembrie 2015 - 19:25, said:

a aparut o actualizare de sistem. ati facut update la telefon? ce imbunatatiri sunt aduse?

"îmbunătățire stabilitate sofware"
"îmbunătățire traduceri"
"remedierea unor bug-uri minore"

Scrie pe site-ul allview ;)
Merge bine telefonul??

#20
rusu_i

rusu_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 30.06.2007
Telefonul imi merge bine, n-am erori, lag sau semnal slab. Nu o sa-i fac update.

#21
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
parca-mi pare rau ca nu l-am cumparat la 550... imi poze are frumos de tot
parca are un aspect premium. asa este si in realitate?
pe spate are sticla? sau este plastic?

Edited by robert8197, 18 December 2015 - 23:31.


#22
Selfcontrol

Selfcontrol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.11.2013
Un mare minus pentru mine este camera spate, am avut un v1 viper cu camera de 8mp facea poze superclare in comparatie cu cacatul asta de camera de 13 mp pretins de x2 soul style. Toate pozele /filmarile arata parca ar fi facute cu cea mai ieftina camera pusa pe un tel..execrabil.

Mai are cineva prb asta ?

#23
geacsonul

geacsonul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.12.2010
Cum se misca telefonul? Am vazut ca este 600 lei la Emag.Sunteti multumiti de camera foto?


Procesorul nu este cam slabut?Face fata?

#24
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011

View Postgeacsonul, on 25 decembrie 2015 - 15:25, said:

Cum se misca telefonul? Am vazut ca este 600 lei la Emag.Sunteti multumiti de camera foto?


Procesorul nu este cam slabut?Face fata?
Acest produs nu mai face parte din oferta eMAG

daca il gasesc undeva la pret 600 sau mai putin cred ca-l iau si eu.

#25
ionutzu_23

ionutzu_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 30.06.2010

View Postgeacsonul, on 25 decembrie 2015 - 15:25, said:

Procesorul nu este cam slabut?Face fata?

Din cate am înțeles procesorul Mediatek 6735 este mai bun decât Snapdragon 410...asa am citit pe unele site-uri

#26
geacsonul

geacsonul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.12.2010
Este iar la emag cu 599 lei

#27
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Stie cineva care este telefonul original pe care l.a rebranduit allview?


Multumesc mult!

#28
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Salutare prieteni!
Ma numar si eu printre posesorii acestui model de telefon. L-am prins la oferta la eMag la 599 lei.
Va spun parerea mea personala despre acest telefon:
PRO:
- memoria RAM 2GB
- display mare (5''), destul de luminos, negrul este negru cu adevarat, se apropie de AMOLED
- se misca foarte fluent in jocuri
- fara bug-uri, fara lag-uri
- se ofera la el o carcasa se plastic transparenta pentru spate.
- handsfree in ear, se aud excelent

CONTRA:
- camera foto... degeaba are 13 mpx, nu se compara cu cea de 5 mpx de pe un Allview A5 Quad, asa cum a spus cineva mai sus, este execrabila, voi incarca cateva poze sa aveti idee.
- camera video ... parca in filmare imaginea este mai buna, mai clara, insa tot nu sunt multumit
- difuzorul prea mic. se aude tare, destul cat sa il auzi cand asculti muzica, ori vizionezi un clip video, se aude clar, insa fara bas, basul este ca si inexistent! :(
- bateria. mergea macar 2800 mAh
- imposibilitatea de a scoate bateria, sau de a o inlocui, deoarece capacul de pe spate nu se scoate, bateria este incorporata.

PE SCURT:
este un telefon excelent pentru navigat pe net, pe retele de socializare, accesare pagini - se incarca foarte repede paginile pe net, videoclipurile de pe youtube se incarca foarte repede, jocurile se misca excelent, fara probleme, insa la camera e cam praf, nu chiar de tot, insa nu prea se preta camera asta la un telefon cu camera de 13 mpx!

Poate cine stie, va veni un update, si va rezolva problema cu camera, si poate chiar si cu difuzorul, merge putin bas in plus!
Sanatate tuturor!

#29
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Filmare video Allview X2 Soul Style
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8v5qnrozltQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Filmare pe timp de noapte - Allview X2 Soul Style
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XNbduvmFkLg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by planner26, 04 January 2016 - 20:59.


#30
pluticoman

pluticoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 31.03.2007
buna as fii curios daca cineva mai are aceste probleme...la selectarea culorilor ptr sim1 si sim2 setarile se pierd dupa fiecare restart..aceeasi problema o am si cu  tonurile de apel...sfaturi? idei? specific ca am incercat si  resetarea telefonului  din recovery

#31
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

View Postpluticoman, on 07 ianuarie 2016 - 17:39, said:

buna as fii curios daca cineva mai are aceste probleme...la selectarea culorilor ptr sim1 si sim2 setarile se pierd dupa fiecare restart..aceeasi problema o am si cu  tonurile de apel...sfaturi? idei? specific ca am incercat si  resetarea telefonului  din recovery
Salut!
De curiozitate am incercat si eu (nici nu stiam ca le poti schimba pe 5.1). Eu am doar o singura cartela inserata in telefon, si am incercat sa schimb din Turcoaz, in Albastru.... aceiasi ''problema'' si la mine, culoarea revine la starea ei initiala, adica la culoarea Turcoaz.
Insa acest lucru pentru mine nu prezinta o paguba mare, ba pot spune ca nu ma deranjeaza deloc. Totusi, tu ai dreptate, daca tot exista in meniu posibilitatea de a schimba culorile, iar dupa restart, revine tot la culoarea impusa de ei, asta inseamna ca este un bug! (parerea mea).
Cei de la Allview ar trebui sa prezinte mai mult interes pentru remedierea acestor buguri cat mai curand! Este un model nou de telefon, si este aiurea sa iasa cu un model nou cu probleme!
Acest model necesita un update solid, cu imbunatatiri vizibile, in privinta difuzorului care nu are nici pic de bas, dar si a camerei foto/video, si chiar si asupra problemei pe care ai raportat-o!

#32
userul69

userul69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 07.07.2015
Hmm, acum ma gandeam sa imi achizitionez si eu acest telefon de la Digi la 800 de lei pe abonament... Insa dupa ce am citit cred ca o sa il iau la emag daca gasesc, ca acum nu gasesc deloc telefonul...Pur si simplu la cautare imi apar alte telefoane, imi poate da cineva link va rog ?

EDIT. Ce e drept la DIGI e varianta platinum cu 3 gb ram care costa 1000 lei...Dar pe emag tot nu gasesc nimic legat de X2 Soul Style... help ?

Edited by userul69, 08 January 2016 - 13:52.


#33
pluticoman

pluticoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 31.03.2007
decat sa iei pe abonament  la 800 mai  bine atunci cumpara de pe situl la allveiw e 899http://allview.ro/x2...style-blue.html dar si mai bine ar fii daca ai prinde undeva o oferta ...eu l-am luat pe 30 decembrie de pe emag cu 599 dar momentan nu este pe stoc

View Postplanner26, on 07 ianuarie 2016 - 23:32, said:

Salut!
De curiozitate am incercat si eu (nici nu stiam ca le poti schimba pe 5.1). Eu am doar o singura cartela inserata in telefon, si am incercat sa schimb din Turcoaz, in Albastru.... aceiasi ''problema'' si la mine, culoarea revine la starea ei initiala, adica la culoarea Turcoaz.
Insa acest lucru pentru mine nu prezinta o paguba mare, ba pot spune ca nu ma deranjeaza deloc. Totusi, tu ai dreptate, daca tot exista in meniu posibilitatea de a schimba culorile, iar dupa restart, revine tot la culoarea impusa de ei, asta inseamna ca este un bug! (parerea mea).
Cei de la Allview ar trebui sa prezinte mai mult interes pentru remedierea acestor buguri cat mai curand! Este un model nou de telefon, si este aiurea sa iasa cu un model nou cu probleme!
Acest model necesita un update solid, cu imbunatatiri vizibile, in privinta difuzorului care nu are nici pic de bas, dar si a camerei foto/video, si chiar si asupra problemei pe care ai raportat-o!
am deschis un tichet   la cei de la allview sa vedem ce-mi raspund(daca imi raspund)

#34
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
am gasit telefonul care l-a copiat pe/ pe care l-a copiat allview: colors Pearl Black K3

#35
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011

View Postniggaru, on 11 ianuarie 2016 - 12:34, said:

am gasit telefonul care l-a copiat pe/ pe care l-a copiat allview: colors Pearl Black K3
la ce pret se vinde in nepal, sau unde se vinde el acolo?

#36
pluticoman

pluticoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 31.03.2007
pe mine  nu ma intereseaza unde se vine   ma  intereseaza daca acest colors Pearl Black K3 se poate roota

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate