Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Canapea extensibila vs coltar extensibil

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Caut o solutie extensibila de mobilier pentru sufragerie, pentru dormit zilnic :
1. Primeaza confortul la dormit
2. Pozitia de dormit perpendiculara pe spatele canapelei/coltar
3 Dispunere pe un unghi drep(colt)t de laturi 210cm x 350-400 cm
4 Ce tip de saltea: arc, spuma, clasica
Multumesc

#2
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Ia-ti un coltar extensibil pe arcuri - cind e extins arata exact ca un pat, si de multe ori nici macar nu trebuie sa-l extinzi. Nu lua pe spuma, se va tasa foarte repede daca e folosit zilnic - eu am schimbat deja spuma de doua ori.

#3
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
mai confortabila ar fi canapeaua extensibila + ca ocupa mai putin spatiu.
p.s. la coltar ai prea multe denivelari.

Edited by debusy, 01 December 2015 - 13:56.


#4
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Niste exemple concrete ?

#5
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Asta depinde strict de ce o sa-ti placa tie, eu pe al meu l-am luat de la un magazin de cartier si e turcesc - l-am luat deoarece are structura metalica si e inca perfect functional si estetic dupa 15 ani.

#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
colegule... nu exista solutie extensibila pentru dormit zilnic!!!
daca o canapera extensibila e folosita zilnic pentru dormit, se alege praful de ea in maxim un an! praful!!!!...
nu exista solutie confortabila... pe canapea nu vei avea confortul unui pat cu saltea pricopsita!
canapeaua extensibila (fotoliul pat) e un compromis... pentru folosinta ocazionala!!!

Edited by Nero-d, 01 December 2015 - 15:17.


#7
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

View PostNero-d, on 01 decembrie 2015 - 15:15, said:

colegule... nu exista solutie extensibila pentru dormit zilnic!!!
daca o canapera extensibila e folosita zilnic pentru dormit, se alege praful de ea in maxim un an! praful!!!!...
nu exista solutie confortabila... pe canapea nu vei avea confortul unui pat cu saltea pricopsita!
canapeaua extensibila (fotoliul pat) e un compromis... pentru folosinta ocazionala!!!
Colega..nu mai "incendia" si tu sperantele mele, nu am alternativa( cu exceptia unui castig la loto..);am o canapea extensibila pe arcuri de lemn, cu saltea, click clack, in etate de 12 ani pe care am dormit bine in atata amar de vreme cu "click clack" de doua ori pe zi.. si e inca "potenta"(in 12 ani i-am strans o amarata de piulita..si evident am sters-o de praf); din pacate " sefu"  vrea mobila noua..asa ca.. nu am alternativa

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate