Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pomul de Craciunul - o problema pentru cei mici

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
gingisKHAN2015
Nu ma mai "maestri", pls.
Altfel, cu exceptia ca nu aveam de la cine sa luam sorici si porc si am fost singur la parinti, am recunoscut clipele si parfumul lor..Inimitabile..
Asa ca de aia nu ii inteleg pe parintii de azi..
Ten22
bomboanele de brad....Alta poveste frumoasa..Si cu un gust deosebit de buuun

Edited by Prien, 01 December 2015 - 16:15.


#20
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMrReason, on 01 decembrie 2015 - 14:06, said:

Sunt atat de plictisit si scarbit de paranoia extrema a americanilor.... Posted Image

Cum dracu am putut creste atatia fara gardulete in jurul pomilor si alte tampenii asemenea fara sa patim nimic? Posted Image
Mi-a placut de Prien. Ti-a dat like, dar a povestit cum si-a ancorat bradul mai rau ca un submarin in port in dinaintea furtunii :lol:

#21
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
E placut mirosul de brad ,mai ales cand esti copil.
Sunt pentru ca cei mici sa aiba brad natural in casa,macar pana la 14 ani.
Daca nu aveti copii si sunteti maturi ,puteti folosi de plastic,lasati padurile in viata
caci in curand nu o sa mai avem deloc,la ritmul in care le taie animalele astea.
La multi ani !

#22
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Brazii sunt din plantații, nu din pădure.

#23
SuckMyBulleT

SuckMyBulleT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.06.2007
Trebuie sa recunosc ca sunt de acord cu o mare parte din voi, dar si in acelasi timp nu prea... filmuletul impartasit de mine a fost in cunostinta de cauza, deoarece am un nepot de 5 ani si o fetita de 5 luni. Stiu prin ce am trecut cu al meu nepot, fiind vorba de pomul de Craciun, si nu inteleg de unde atata "americanii astia", ca se aplica foarte bine si la noi... dupa cum zice si gingisKHAN2015 prin ce a trecut.
A apus de mult vremea celor care purtau cheile cu sfoara la gat, construiau skateboard-uri din role cu 4 rotile, pocnitori de toate tipurile (de la sticle de carbit pana la surub+piulita+gamalie de chibrit si bineinteles punga de pufuleti legata...etc), acum este o noua generatie, o alta lume fata de cea de atunci - nu trebuie sa ne mai comparam cu trecutul. Avem in fata viitorul nostru si vrem sa credem sau nu copii din ziua de azi nu se pot compara cu copilaria noastra in nici un fel.
Ar mai fi multe de zis dar ma opresc aici ca trebuie sa adorm fata... True Power!

Edited by SuckMyBulleT, 01 December 2015 - 22:17.


#24
Danyellll

Danyellll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 09.08.2014
La mine, bine, avem 2 ani. Deja l-am impodobit..... nu a mai avut rabdare, dar vad ca totul e in regula.
In schimb anul trecut cand avea un anisor, numai eu stiam cat alergam dupa el sa nu rupa vreun glob, ceva.
Dar cu toate acestea, ganditiva cand a-ti fost voi mici ( bine nu chiar de 1 an cand nu tineati minte ), dar cat de placut era cand parintii faceau bradul ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate