Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Recomandare orga 1400 RON

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Mugurel03

Mugurel03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.11.2015
Salut as dori sa-mi recomandati si mie o orga pana in 1400 ron pe care as puteao lua noua sau la scond-hand. As cam vrea sa ma apuc de cantat la orga dar nu m-am gandit bine la ce orga pot lua, as vrea ca sa gasesc una pe care pot baga ritmuri. Multumesc anticipat.

#2
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
mai pui putin si iei o YAMAHA NP-V60.

#3
Mugurel03

Mugurel03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.11.2015
Eu m-am gandit la urmatoarele korg is 40, roland exr-e2 sau yamaha osr e433

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Am avut si eu un topic asemanator mai demult insa e inchis. Asa ca postez aici in speranta ca gasesc un raspuns. Acum 3 ani am luat un Roland G800 (am luat teapa mai exact) care a avut o groaza de probleme: butoane infundate, cauciucuri sparte. Am cumparat butoane si cauciucuri, insa tot nu merge cum trebuie, se apasa greu pe butoane. Unele suruburi de pe placi nu prea mai tin si tot asa. Acum s-au mai dus cateva butoane si desi initial nu prea mai vroiam alta (deoarece aceasta suna destul de bine), m-am hotarat sa iau alta noua. Din pacate bugetul nu e foarte mare, tot ca cel al initiatorului. Acum sa va zic si ceva cerinte pe care le-as avea, in masura posibilitatilor datorate bugetului nu foarte mare:
- sa poti incarca ritmuri in ea de pe memorie flash si daca se poate sa ramana acolo sa nu se stearga la oprirea orgii. La G800 din pacate, desi are memorie pentru 8 ritmuri, daca o stingi se sterg (cel mai mare neajuns al acestui model);
- sa aiba posibilitate de conectare la pc, adica mai pe romaneste sa o pot folosi in programe gen Kontakt cu vst-uri;
- sa aiba acel touch ca la pian, adica daca apesi incet sa se auda incet si daca apesi tare, sa se auda tare;
- sa sune bine, sa nu aiba sunet de orga de jucarie ca chinezariile acelea no name de prin magazine.

Clapele banuiesc ca nu pot sa am pretentia sa fie pline si putin mai grele in acest pret, dar cine stie? (la G800 sunt pline si mai grele).

Ce parere aveti de Yamaha PSR e443? Vad ca asta e prin magazine acum in acest pret. Merita?

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
M-am uitat pe youtube și Yamaha PSR S670 mi se pare că sună foarte bine, are până și ciupitul corzilor la chotară, ceea ce văd că nu au alte modele în aceeași gamă de prețuri. Costă cam multicel pentru buzunarul meu, 3000 lei dar cred că mă apuc să strâng bani. Nu cumpăr orgă în fiecare zi vorba aceea.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h6pgWgs9jWA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
ene78

ene78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2016
Salut tuturor am gasit urmatoarele clape PSR 620 si E 70 pe care sa o iau sau eventual o PSR E 433 ce ziceti sunt la inceput va multumesc. Primele 2 costa 100 € a treia nu stiu

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate