Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Digi Energy - Noul furnizor de curent electric din România.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
5605 replies to this topic

#4159
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Sesizările le ai în secțiunea "Contact".
Râdeai că era așa de simplu să găsești? :D


Restul nu știu, nu folosesc (încă). ;)



#4160
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Au belit platforma aia Digi Care...nu pot introduce index pt luna curenta ca da eroare, iar ultimul index facturat dateaza din februarie 2018, sesizare deschisa de peste 30 de zile, fara raspuns...cui ii pasa?
Bome ca m-au batut la cap cu GDPR.

Edited by pupama, 26 May 2018 - 06:18.


#4161
pokemon_diana

pokemon_diana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.01.2008
Si la mine da eroare la introducere index :" The webservice returned an error"

#4162
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,052
  • Înscris: 16.10.2007

 DieselCRDI, on 25 mai 2018 - 19:28, said:

La orice îmbunătățire/schimbare vor fi nemulțumiți. Nu ai cum să-i împaci pe toți!
Nu e vorba de imbunatatire, au integrat cateva servicii intr-o platforma mare cu de toate.
Cand te obisnuiesti cu ceva, schimba totul. Scopul este publicitatea, sa cumperi produse si servicii.
Dar prea suntem bombardati cu informatii noi din toate partile. Toata lumea schimba tot.

Urmeaza probabil si o rubrica de socializare si matrimoniale.

Nu e vorba ca sunt nemultumit, dar de 40 de ani de cand lucrez cu calculatoare m-am cam saturat de noutati....
Schimbam cava ce merge de dragul schimbarii, de dragul cresterii productivitatii, sau poate in cazul de fata pt a creste vanzarile.

#4163
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008
Noul Digicare e ca pomul de Craciun. Numai de ce ai nevoie nu gasesti sau nu merge.
Mai mult, am platit zilele trecute doua facturi direct din platforma. Le-am selectat (deci fara sa introduc eu manual suma) si le-am achitat online. Ieri, cand au aparut ca platite mai aveam un rest de 0,01 lei (1 ban); a mai trebuit sa fac inca o plata pt. 1 ban. Daca nu ma uitam in Digicare eram cu restanta 1 ban ?

#4164
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Pentru o locație in care inca nu am utilitati pot sa inchei contract direct cu Digi sau trebuie mai întâi să trec pe la Electrica?

#4165
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014
@Mariusvlad2 - Salut! Folosim infrastructura distribuitorului local, deci da, este necesar sa treci intai pe la ei.

#4166
nmihai67

nmihai67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.06.2007
Eu va zic asa, unii dintre voi ati sarit din mers din trenul numit ""energie""
HAi sa fim seriosi, voi credeti ca cei de la enel se vor uita cum le pleaca clientii? ..la nesfarsit?!
Nu va mai mutati, lista ANRE arata deja clasamentul pe care Digi il are, !!
Atata timp cat este doar Furnizor ( revanzator) si nu producator +distribuitor, cum sa scada pretul?
"Baietii destepti" au destabilizat simtul nostru pentru curent - dinadins, adica pana la urma aceasi (nu alta!) palarie sub alta marie (nume) ....restul e Can-can !
Oricum o sa ne i-a toti banii pe un curent "inventat" de ei...bate la usa noastra acel "free energy" , bate tot mai tare.....sa-i i-a draq cu toata distributia lor,
pret care este mai mare de XXX ori, decat energia insasi >> ~4.5 lei 1Mwh producerea,  si ~175 Lei  !!! distributia pe 1Mwh
Imi pot produce energia singur, cu panouri, etc...dar nu o pot folosii, >> o dau lor sa o invarta in distributia lor, pentru ca apoi sa o cumpar pe a lor !!! E hilar !
Astia cu, curentul, sunt al doilea VAMPIR al omenirii, primul este cel cu Petrolul !
Va zic SINCER, Cred ca doar o debransare ne salveaza, apoi instalam Panourile noastre, etc ....sigur?? Ma intreb, daca nu cumva sunt obligat sa fiu bransat la reteau electrica!!??
Pentru ultima intrebare , astept un raspuns,

Asta fac ei tot timpul>>> ne mananca noua zilele !!

Cu respect pentru cei care nu au inteles "monologul" meu !!

#4167
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,052
  • Înscris: 16.10.2007

 nmihai67, on 08 iunie 2018 - 03:12, said:

Nu va mai mutati, lista ANRE arata deja clasamentul pe care Digi il are, !!

Oricum o sa ne i-a toti banii pe un curent "inventat" de ei...bate la usa noastra acel "free energy" , bate tot mai tare.....sa-i i-a draq cu toata distributia lor,

Cu respect pentru cei care nu au inteles "monologul" meu !!
Eu sunt dintre cei care inteleg monologul tau, dar tot cu respect, iti intaresc convingerea ca exista acel "free energy", dar iti aduc aminte un amanunt poate nesemnificativ, captarea acelei energii costa mult mai mult decat bransarea la un distribuitor de energie si plata unui consum casnic de cateva zeci sau sute de kwh.

Investitia e f. mare (chiar prohibitiva) intr-o instalatie de producere energie electrica sau gaze.

Referitor la mutarea la Digi, pe mine ma intereseaza cat platesc, nu ma intereseaza cui dau banii.
Daca vor mari tariful, voi reveni la Enel sau la oricine altcineva imi face o oferta mai buna.
Faptul ca nu mai e monopol pe piata energiei, este un lucru extraordinar, bineinteles.....pt consumator. :)

Edited by TheWarrior, 08 June 2018 - 06:06.


#4168
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 16.08.2006
M-am mutat si eu la Dogi de la 01 iunie. Pana acum nimeni nu m-a întrebat nimic. La Eon am.văzut in aplicație ca apare reziliat contractul. In aplicația Digi la secțiunea Energie nu e activat nimic. Nu a venit nimeni sa citească contorul... La final de contract... Am făcut eu o poza ca sa am o dovadă, daca e luata in considerare... Unde pot sa anunț vechiul index si ce consum?

#4169
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pana la emiterea primei facturi nu vei putea sa dai indexul. O sa iti apara in cont adresa unde ai locul de consum cu Digi Energy si de acolo vei putea sa-l trimiti dar asta dupa ce distribuitorul il va comunca la furnizor. Pana atunci nu ai ce sa faci decat sa astepti prima factura care va avea indexul estimat la incheierea contractului. Prima factura se va emite in jur de 15 iulie cu scadenta pe 31 iulie iar urmatoarele vor avea acelasi calendar ca si celelalte facturi: emitere pe data de 5, scadenta la sfarsitul lunii.

Edited by danutz1, 18 June 2018 - 19:11.


#4170
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004
Prima factura va veni cu indexul trecut din burta de EON ,apoi inainte de sfartiul lunii, ultimele 7 zile ,vei trece tu indexul corect în Digicare. Cel.putin așa a fost la mine.

#4171
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Si eu vreau sa trec pe DIGI Energy, am facut vreo 5 sesizari din contul meu DIGI Care, insa nu a sunat nimeni pana astazi.. Ultima solicitare acum 1 saptamana..

#4172
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
@Swagger,te poate ajuta @catalinman. ;)

#4173
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

 Swagger, on 19 iunie 2018 - 18:15, said:

Si eu vreau sa trec pe DIGI Energy, am facut vreo 5 sesizari din contul meu DIGI Care, insa nu a sunat nimeni pana astazi.. Ultima solicitare acum 1 saptamana..

Vezi ca iti dau mail cu oferta, asa am patit si eu, asteptam apel si aveam de fapt oferta pe mail de hat...

@catalinman, ca tot mi-ai dat like, fa si tu o fapta buna si comunica-le colegilor care se ocupa de pagina respectiva sa puna info clar acolo: veti primi oferta pe mail. Scuteste pe toata lumea de o gramada de incertitudini ;)

Edited by RealThing, 19 June 2018 - 22:11.


#4174
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008
Noi informatii in Digicare

Attached Files



#4175
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Nu ştiu dacă intră la veşti bune: http://www.zf.ro/com...asnici-17340555

Simularea de pe site-ul digiromania îmi arată că aş plăti cu 5 - 10 lei mai mult lunar, dacă aş trece la Digi, decât plătesc la Enel.

Edited by neur0, 04 July 2018 - 11:18.


#4176
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,052
  • Înscris: 16.10.2007
In momentul asta inca platesc mai putin la Digi decat simularea de la Enel.
Sa vedem viitorul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate