Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Ho Ho - CADOU de la UPC: Vizionare liberă între 03.12-10.01-2016: Filmbox, Bollywood,Maxim

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#73
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 21.08.2008
De parca ar fi ceva de capul lor, niste canale de umplutura, le-am scos din favorite atat pe tv cat si pe Horizon Go.

#74
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007

View PostAndReW99, on 03 februarie 2017 - 20:59, said:

Și mie la fel mi s-a întâmplat. Eu cred că și cei care au abonamente vechi pot vedea de acum aceste canale.
Receptionezi si Filmboxurile bagate acum? Pentru ca eu le am de la retentie si oricum le vedeam.  Nu am primit vreo notificare fiindca am tot de la upc - fara Bolly.

Edited by overmont, 04 February 2017 - 14:13.


#75
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postovermont, on 03 februarie 2017 - 19:47, said:

Toate. Am dat pe Bolly HD si il receptionez. Plus Bolly Clasic.
Programele respective sunt transmise in continuare codat, deci nu este vorba de vreo vizionare promotionala precum cea de sarbatori. Prin urmare cei care le receptioneaza au fost probabil trecuti pe abonamentul 'Play Maxim'.

#76
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

View Postovermont, on 04 februarie 2017 - 14:11, said:


Receptionezi si Filmboxurile bagate acum? Pentru ca eu le am de la retentie si oricum le vedeam.  Nu am primit vreo notificare fiindca am tot de la upc - fara Bolly.
Ai sunat să întrebi de ce?

#77
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007
Am vorbit la RC acum, nu s-au operat modificari in contul meu, tot  Maxim Hd am, insa receptionez de vreo 2 zile vechiul pachet Bolly. Asta e.

#78
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

View Postquant, on 04 februarie 2017 - 15:22, said:


Programele respective sunt transmise in continuare codat, deci nu este vorba de vreo vizionare promotionala precum cea de sarbatori. Prin urmare cei care le receptioneaza au fost probabil trecuti pe abonamentul 'Play Maxim'.
Se pare că nu. :) Nici nu se face așa ceva fără vreo notificare. Am postat deja o confirmare și din partea UPC-ului.

View Postovermont, on 04 februarie 2017 - 15:53, said:

Am vorbit la RC acum, nu s-au operat modificari in contul meu, tot  Maxim Hd am, insa receptionez de vreo 2 zile vechiul pachet Bolly. Asta e.
Și ce au zis de canalele Bollywood?

Edited by Kalman2007, 04 February 2017 - 16:09.


#79
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 21.08.2008
Si la mine figureaza aiurea, nu apare Play Maxim ci TV Digital iar la telefonie, desi am nelimitat fix apare nelimitat fix UPC.

#80
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Mai nou așa apare la multă lume. Eu am Maxim HD și scrie doar TV Digital. Un prieten a trecut la Play Maxim și tot așa scrie. Extraopțiunile nici nu apar.

#81
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007
Nu au avut o explicatie insa le recetionez. Mi-au spus ca toate abonamentele Maxim Hd vor trece la Play Maxim etapizat.

#82
Mohandas

Mohandas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.11.2014
Nu stiu daca postez unde trebuie dar daca aici se discuta despre asta, aici scriu si eu. Am Maxim HD cu Sport, Maxpak si Passion plus net de 500 si din seara asta vad ca fara sa solicit am si Filmbox si Bollywood. N-am mai apucat sa sun caci s-a facut ora 23 dar zilele trecute am vorbit cu alta ocazie la cc si am intrebat daca mi se schimba/scumpeste abonamentul si au zis ca nu.

#83
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă nu ai primit notificare prin mail / plic atunci nu se va scumpi abonamentul tău. Ar fi bine totuși să mai suni și să întrebi încă o dată.

#84
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View PostMohandas, on 09 februarie 2017 - 23:07, said:

Nu stiu daca postez unde trebuie dar daca aici se discuta despre asta, aici scriu si eu. Am Maxim HD cu Sport, Maxpak si Passion plus net de 500 si din seara asta vad ca fara sa solicit am si Filmbox si Bollywood.
Am verificat acum iar programele respective sunt transmise in continuare codat. Deci nu este vorba de vreo promotie (precum cea de Sarbatori) iar asta inseamna ca ai fost trecut pe Play Maxim, ca numai acel pachet le include. Suna-i si spune-ne si noua ce ti-au zis.

#85
Mohandas

Mohandas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.11.2014
Am sunat: nu s-a modificat nimic, nu se scumpeste nimic.
Deci ori le dau la unii pentru ca acei clienti se incadreaza in calculul pe care si l-au facut (aveam 92 lei Maxim hd, Maxpak, Sport, Passion, 2xCI, FP500, Nimitat upc) ori incep sa activeze oricum la toata lumea, interesul fiind sa ii treaca pe noua pachetizare EVITAND riscul ca acestia sa rezilieze. Probabil de asta se si face scumpirea abonamentelor in valuri si nu la toti o data: scumpesc la unii, observa si evalueaza reactia unei transe de clienti, trec mai departe in functie de rezultat. E mai usor de gestionat situatia asa decat sa-i anunti pe toti ca se scumpeste si sa te trezesti cu cateva mii de rezilieri.

#86
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View PostMohandas, on 10 februarie 2017 - 08:29, said:

Am sunat: nu s-a modificat nimic, nu se scumpeste nimic.
Daca 'nu s-a modificat nimic' dar tu le receptionezi, inseamna ca au ei o problema tehnica :)
Ai primit factura pe luna aceasta ? daca da, scrie acolo ceva ?

Cat priveste partea a doua, ai dreptate, si la scumpiri anterioare, sub diverse pretexte, precum 'taxa de stalp', si acelea aveau diverse valori si se aplicau incepand cu diverse date. Un fel de divide et impera al scumpirilor.

#87
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
E dat acces la mai multe programe din Maxim si la clientii abonamentelor vechi Familua HD, s-a mai scris pe aici. Cred ca Mohandas are banuielile corecte.

#88
anjinli

anjinli

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.06.2015
Cred ca vor mai aparea schimbari ale abonamentelor pana cand toti clientii vor avea noile pachete Play. Chiar daca am doar Optim HD + vechea optiune Smart, dupa incheierea perioadei promotionale de Craciun, am acces la toate programele din noul pachet Play Familia, fara nicio schimbare de pret, abonament sau notificare. Acum sa vedem ce mai nascoceste UPC-ul anul acesta.

#89
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Mai ai acces la Megamax, Boomerang, JimJam, Baby TV, Travel si la Viasat-uri (cele SD) ? Ca daca ai trecut la Play Familia, in mod normal nu ar trebui sa le mai ai si pe acestea.

#90
anjinli

anjinli

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.06.2015
Toate posturile din optiunea Smart pe care le aveam dinainte le am si acum, deci m-am ales cu un cadou de la UPC, fara sa schimb abonamentul sau sa fac ceva. Pana cand, tot ei vor sti.

Edited by anjinli, 11 February 2017 - 20:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate