Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Mai doriti sa va mutati in Vest dupa atentate?

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Drept urmare putem fi eficienti si noi la ceva.

#74
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014

View PostLukRo, on 27 noiembrie 2015 - 23:23, said:


OK. Ai dreptate, am cam exagerat. Faci cam in 4 ani.

Ce anume faci tu acolo si nu puteai face in Romania ?

#75
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 23.10.2015
Economii.

#76
Daria27

Daria27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 26.11.2015

View Postwattu, on 28 noiembrie 2015 - 10:59, said:

Ce anume faci tu acolo si nu puteai face in Romania ?
Iti raspund eu.
Pot sa am sansa de a ma simtii la spital ca la hotel,pot avea sansa sa fiu asigurata si la toate problemele de sanatate pe care le pot avea sa nu fiu nevoita sa scot 1 leu din buzunar,pot avea sansa de a duce o viata linistita ,pot avea sansa de a nu fi musca de vreun maidanez si de a nu fi nevoita sa vad zi de zi caini morti pe autobenzi,pot avea sansa sa fac 500 de km in 5 ore chiar mai putin,pot avea sansa sa duc o viata civilizata ,sa traiesc intr-o tara unde pe oameni de mult nu ai mai intereseaza ce face vecinu,cand vine,cand pleaca,cu ce se ocupa,cat castiga ,pot avea sansa la un trai mai bun.
Pe scurt chiar daca nu te imbogatesti nici in alta tara ideea e ca poti avea un trai mai bun fara grija zilei de maine.
Si ceea ce e cel mai important ,mai important decat sunt banii este ca poti fi tu.
Pot sa ies nemachiata in magazin si sa pun repede ce vreau pe mine fara sa atrag priviri:uite-o si pe aia,pot sa ies cu fusta pe strada si imbracata cum vreau pentru ca niciodata nu vei auzi un claxon sau vreunu care fluiera ..poate 1 data la 2 ani,pot sa duc o viata cum vreau ceea ce in Romania nu e prea posibil din cauza mentalitatii cu care te confrunti...si oricat ai vrea sa nu o bagi in seama in ceva timp tot te i-a capul.
Si mai poti multe face in alta tara decat poti face in Romania.

#77
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 23.10.2015
Nu te chinui degeaba. Stii cum e:

"-Tata, noi, viermii.... putem sa traim intr-un mar?
-Da, fiule.
-Si am putea trai intr-o piersica?
- Da, fiule.
- Si atunci de ce stam intr-un cacat?
- Pentru ca e tara noastra, fiule...."

#78
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015
In romania durata de viata e mai mica cu 7 ani fata de tarile dezvoltate, asta inseamna ca stresul, poluarea, sistemul nostru medical, alimentatia si multe altele fac ca romanului sa i fie dat sa traiasca cu 1/10 mai putin. Daca exageram putin si consideram o perioada de 100 ani 1/10 din populatie adik 2 milioane de oameni sunt eliminati. Raportat la cateva sute de morti din atentate ... faceti voi calculul...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate