Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Mai doriti sa va mutati in Vest dupa atentate?

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
Dupa toate atentatele astea ce s-au petrecut recent, la Charlie Hebdo si acum in noiembrie, mai doriti sa plecati in Occident? Soldatii deja stau si pazesc obiectivele de maxima importanta, apoi sunt valurile de arabi care vor sa navaleasca Europa pe langa cei care deja o paraziteaza de ani de zile. Toastea aste sunt doar inceputul. Deja unii romani stabiliti acolo au de gand sa se intoarca in Romania.
Eu din cauza asta nu mai vreau sa plec din Romania. De cand sunt pe forumul asta si citesc topicurile multi culti si CP, mi-am scos din cap ideea de a ma muta in Occident.

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
ne mutam in munti, cel mai bine. cu gard electrificat in jurul casei, 5 dobermani, vreo doua pusti. siguranta inainte de toate!

#3
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
In hotelul de gheata de la Bilea...

#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Nici nu aveam de gand sa ma mut in Vest

#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Carnea la rece si afumata se pastreaza! :)
Eu m-as ascunde sub pamant!

Oamenii or sa-si vada in continuare linistiti de viata lor. Viata merge inainte!
Atentate, accidente si tot felul de intamplari au fost si-or sa mai fie. Stim de ele, ca acum avem cumva acces la informatie.

#6
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014

View Postzedicus, on 26 noiembrie 2015 - 12:05, said:

. Deja unii romani stabiliti acolo au de gand sa se intoarca in Romania.
Cati ?

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003
Poate daca stai in Londra, Paris, Berlin, Bruxelles sa zici te mai gandesti sa pleci. Sunt multi romani care isi gasesc de lucru pe la sate. Acolo sunt atentate numai cand te faci bomba dupa o seara de betie.

#8
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Nu am dorit niciodata sa ma mut in Vest, cu atat mai putin acum.

#9
Mucificator

Mucificator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 23.11.2015
Ce atentate au fost in Norvegia, UK sau Germania?

#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si totusi in EU sansele sa mori pe strada intr-un accident sint mai mari intr-o zi decit sa mori de terorism tot anul. Nu vad lumea sa se teama sa mearga cu masina.

#11
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
Vor fi trimisi acasa in 4 ani.
De ce nu sunt atentate in Turcia?

#12
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008

View PostMucificator, on 26 noiembrie 2015 - 12:34, said:

Ce atentate au fost in Norvegia, UK sau Germania?

In UK cel putin au fost ceva treburi pe la metrou acum cativa ani.

In alta ordine de idei, de ce nu a aparut un topic "Dupa dezastrul din Colectiv mai vreti sa stati in Romania?".

#13
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
În anii 70 erau atentate făcute de Brigăzile Roșii și alte grupări teroriste. Cu un deceniu înainte erau cei din FNL care puneau bombe. În Italia, mașinile capcană erau și ele întâlnite.
Acum avem aceste evenimente în actualitate și cum lumea are tendința de a uita iar pe cei tineri nu-i preocupă istoria, se ajunge la idealizarea unor perioade trecute.

View PostMucificator, on 26 noiembrie 2015 - 12:34, said:

Ce atentate au fost in Norvegia, UK sau Germania?
În UK caută să vezi cum acționa IRA, pentru Germania studiază activitatea Brigăzilor Roșii iar pentru Norvegia vezi istoria recentă.

Edited by Bogdansv1, 26 November 2015 - 12:44.


#14
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Da.

View Postmishale, on 26 noiembrie 2015 - 12:39, said:

De ce nu sunt atentate in Turcia?

Daca nu stii de ele, nu inseamna ca nu exista.
http://www.digi24.ro...A EXPLOZIE GARA

#15
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,761
  • Înscris: 01.10.2002
Problema cea mai mare nu e acum. Ceea ce s-a intamplat e doar inceputul problemelor. In 10 ani, cand milionul de musulmani care vin in zilele astea se stabilesc si incep sa faca copii si sa ceara ajutoare sociale, atunci vor fi probleme...

#16
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View PostGady_paul, on 26 noiembrie 2015 - 12:40, said:

In UK cel putin au fost ceva treburi pe la metrou acum cativa ani.
OK, stai acasă, pentru că acu' 10 ani, pentru prima oară, au fost nişte atentate în Londra.

View PostGady_paul, on 26 noiembrie 2015 - 12:40, said:

In alta ordine de idei, de ce nu a aparut un topic "Dupa dezastrul din Colectiv mai vreti sa stati in Romania?"
Trebuia să apară un topic, dacă „vă mai duceţi la băut, la fumat şi la dansat, după Colectiv ?”

This is the power of television, ladies & gentlemen, puterea de a isteriza lumea. Altfel, cum ar mai putea fi transformată în consumatori compulsivi de orice, de la emisiuni proaste de televiziune, ştiri, pînă la săpat tranşee şi buncăre ca la „prepper”-i ?

#17
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Eu stiu pe cineva care s-a mutat acum cateva luni in Londra sa munceasca. I-am zis :"Bai baiatule, tu esti normal la cap, e plin de arabi, musulmani si colorati pe acolo..stai mai bine in Romania.". Da' el nu si nu, ca e mai buna viata acolo.
Acum sta intr-un cartier marginas, e plin de negri, indieni, si arabi acolo, albii sunt minoritate in acea zona, castiga mai mult dar toti banii pe care ii castiga i se duc pe chirie, mancare, transport, etc., putea sa stea si in Bucuresti in Ferentari ca era practic acelasi lucru. Ultima oara mi-a zis ca o sa il trimita aia de la servici in Emirate si era foarte bucuros, nu stiu ce e in capul lui, nu m-as mira sa ii taie gatul sau sa fie aruncat in aer de islamicii de pe acolo.

#18
bankrupt

bankrupt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 05.10.2015

View PostGady_paul, on 26 noiembrie 2015 - 12:40, said:

In alta ordine de idei, de ce nu a aparut un topic "Dupa dezastrul din Colectiv mai vreti sa stati in Romania?".
Mda. Sau vazand cum se lucreaza in romania, unde la lucrari de reabilitare a blocului iti taie marginea balconului si cazi in gol. Sau, sau...

Eu vreau sa ma mut peste ocean, e ceva mai dificil.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate