Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Captain America: Civil War

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
lotharragnar

lotharragnar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 14.08.2016

View Postn-amname, on 01 octombrie 2016 - 23:05, said:

Daca vrem sa vedem niste puerili smecheri care profita de hatereala din online si castiga galeti de bani.
Tipu' ala de la Cinemasins nu e pueril  , ba chiar e unul dintre cei mai profesionisti recenzori de filme de pe YT (bine, are o echipa care il ajuta, dar tot face ceva). Ia incearca tu sa faci ce face el, sa critice minut cu minut o gramada de filme.

Ce face tipu' nu e hatereala, se numeste critica. Bine, daca tu te complaci sa te bucuri la filme mizerabile si alte gunoaie aparute pe piata, ok, enjoy it! Poate tu nu observi, dar pana si filmele  Fantastic Four de prin 2005-2007 au fost mai bune.......de trilogiile originale Spiderman sau X-Men nu mai zic care sunt cu ani lumina mai de calitate.

Mie, personal, mi-a placut seria Avengers de la primul Iron Man pana la primul film Avengers din 2012.  De la Iron Man 3 insa au luat-o rau de tot in jos! Ba chiar mi se pare deranjant ca scot filme pe banda rulanda anual de zici ca e seria Call of Duty sau FIFA.

Ma rog, nu oricine poate sa vada diferentele dintre cum era seria la inceput si in ce hal a ajuns. Si nu oricine poate sa faca diferenta dintre calitate si cantitate. Nu ma luati cu " you see shit everywere because You're Getting Old!  "

Pur si simplu e vorba de calitate, nu de varsta.  Un film bun ar face sa se bucure toate generatiile incat ca pana si pensionarii l-ar digera.  Uite ca seria Marvel a ajuns una de duzina de ceva vreme incoace pe care il gusta doar puberii care n-au citit in viata lor o revista de benzi desenate si nici n-au vizionat  desenele animate Marvel cand se difuzau  la  vremea mea pe Fox Kids......si inca  cativa adulti plictisiti  de Las Fierbinti si Capatos  cu standarde joase care  se mai duc ocazional la un film 3D sa beleasca ochii la orice  efect 3D.....care 3D nu mai sunt de ceva vreme.

Edited by lotharragnar, 02 October 2016 - 22:31.


#74
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Critica plii, inventeaza argumente contra si hraneste orgoliul unor hateri de profesie care nu-s suficienti de inteligenti sau n-au resursele necesere ca sa le inventeze, dar carora le place sa hatereasca by default. Da, unii poate ca sunt de acord cu el si gandesc asa, dar majoritatea sunt exact cum i-am descris eu.

Eu n-am spus ca tipul e prost, doar ca hraneste multi prosti..el altfel e destept, sa inventezi "pacate" si sa castigi multi bani din asta e o arta, dar o arde pueril si e foarte slab calitativ, ceea ce este un ingredient important pentru a fi de succes azi..de la filme la muzica, cele slabe, puerile si usor de inteles au succes (te iubesc pe tine, vino la mine, mi se scoala in tine, seara nu mai vine).

Acum cativa ani o ardea mai inteligent si mai amuzant, chiar radeam la scenele sale dar de la un timp incoace devine annoying. Eu n-am nimic cu filmele marvel..in fapt, n-am urmarit absolut niciun film din marvel cinematic universe, nu-s legat de ele in niciun fel, le-am vazut doar pe cele mai vechi (gen punisher) si seria spider man care a fost creata de sony, dar m-am uitat de curiozitate la acest cinema sins si mi se pare slab. 90% dintre "pacate" imi par inventate si trase de par, genul de om care nu e capabil sa fie un succes fara sa se poarte ca un copil rasfatat caruia nu-i place faptul ca el a vrut ciocolata milka, dar ma-sa i-a cumparat heidi. Adica na, tot ciocolata e si aia, si poate ca mai buna, dar nu e ce a vrut el si rumega bombanind la heidi cu gandul la milka. Senzatia de la CW o am de vreun an jumate la orice mi-a cazut in feed din canalul sau.

Pacat ca s-a indepartat de fazele amuzante si s-a apucat s-o arda pe criticul moralizator, netul nu ducea lipsa de mancatori de cacat plictisitori insa na, daca tipe gen zoella castiga multi bani din ytb vorbind despre nimic, il inteleg ca voia si el sa castige bani fiind pueril si superficial. daca asta se cere.. Na, si eu as fi facut la fel poate, dar daca tot suntem la capitolul "sins" zic sa-i fac si eu un review exact in nota sa.

De ex, mie mi-a placut mult filmul the dark knight rises, niciun alt film n-a mai reusit sa se conecteze cu mine la fel precum acela (motive personale, pe atunci treceam prin dileme interioare care s-au regasit cumva in dilemele din film ale personajelor), si am urmarit cinema sins-ul lui dark knight rises prapadindu-ma de ras..la o adica, daca o ardeam fanboy inrait (ceea ce cam eram), trebuia sa ma simt nervos si butthurt, dar nu..tipul era mai bun atunci. Acum, fara sa am vreo legatura emotionala deosebita cu marvel, am privit la cinema sins-ul civil war si simteam cum mi se face scarba de meseria lui. Nu stiu daca intre timp m-am maturizat eu sau s-a prostit el, din moment ce ala de la dark knight rises inca ma amuza, cred ca e a doua.

Edited by n-amname, 03 October 2016 - 00:46.


#75
xadunosac

xadunosac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.03.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K74mu3m8Jxk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate