Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Captain America: Civil War

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#55
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
E adevarat, in prima secventa de la inceputul filmului a fost foarte mult shaky cam, mai ales la scenele cu Black Widow.As spune ca e de inteles ca Scarlett nu are nici o treaba cu bataia dar in filmele precedente in care a aparut ea nu a fost asa rau.Ce e drept in urmatoarele secvente a fost mult mai bine regizata actiunea, similara cu atiunea din Winter Soldier.

#56
JohnnyBravoDK

JohnnyBravoDK

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 26.05.2016
Cel mai slab de pana acum.

#57
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostJohnnyBravoDK, on 27 mai 2016 - 11:10, said:

Cel mai slab de pana acum.
La concurenta cu Iron Man 3 si Thor-uri.

#58
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Mie Falcon mi se pare in plus. E mai mult doar de dragul de a mai fi un supererou negru in film. Dar macar nu are o prezenta deranjanta

#59
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fvLw021rVN0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#60
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
mda, de nota 6,   un pic mai bun decat Batman V Superman , dar sub titlurile anterioare.  Tony Stark incepe sa mi se para din ce in ce mai enervant. Si nu-mi place deloc de noul Spidey (da, e tanar, dar m-a lasat rece fata de actorul care l-a jucat in trilogia originala). Si ce naiba, au bagat o matusa May milf???
Ce-i drept, unele scene de lupta au fost bune (urmarirea in "Bucuresti"), altele au fost cam puerile (cand s-au adunat ambele tabere de zici ca se bagau sa se joace tara,tara,vrem ostasi!)
Doar de Ant-Man si Black Panther mi-au placut ca restul mi s-au parut stersi si doar de umplutura.




LE: sunt singurul caruia i se pare ca Vision e cam inspirat dupa dr Manhattan din Watchmen? Ca arata cam la fel ca aspect, au aceleasi trasaturi, sunt invincibili, au cam aceeasi personalitate etc.
Spoiler

Edited by Zeratulx, 27 July 2016 - 00:51.


#61
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Foarte slab. Ăștia cer bani pt asemenea gunoaie?

#62
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016

View PostEscapE13, on 27 iulie 2016 - 21:53, said:

Foarte slab. Ăștia cer bani pt asemenea gunoaie?
Pai ca sa vezi, fac si miliarde   pentru asemenea "gunoaie"

http://www.boxoffice...arvelcomics.htm
http://www.the-numbe...rse#tab=summary

Atata timp cat exista fani care cer si se fac bani din asta , se vor face asemenea "gunoaie"
Asta in timp ce noi "criticii" ne plangem aici si tot ramanem niste "frustrati" saraci. Ca sa vezi domne cata  nedreptate  e  pe lumea asta...

Edited by Zeratulx, 28 July 2016 - 11:19.


#63
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Pai sa fim serioși, e un film slab, iar ultima parte e făcută așa că sa fie. Uite un film tot copilăresc dar care te face să trăiești filmul e pirații din caraibe, nu porcarii cu zburători care se bat ca chiorii :))

#64
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Dar cine te duce cu forta la cinema? Daca nu iti place, nu urmaresti filmul, te duci la un film care te coafeaza.

#65
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

View PostZeratulx, on 27 iulie 2016 - 00:44, said:

LE: sunt singurul caruia i se pare ca Vision e cam inspirat dupa dr Manhattan din Watchmen? Ca arata cam la fel ca aspect, au aceleasi trasaturi, sunt invincibili, au cam aceeasi personalitate etc.

Vision arata asa din 1968, manhattan n-a existat pana in 86.
Parerile voastre nu conteaza, filmele astea au succes din cauza benzilor desenate, s-a creat o "baza" de fani pe parcursul timpului.
Nu inventeaza nimeni noaptea personaje noi si brusc se face un film, toate existau inainte sa se nasca multi de aici.

Edited by Gh3r0m, 30 July 2016 - 12:29.


#66
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016

View PostGh3r0m, on 30 iulie 2016 - 12:28, said:

Vision arata asa din 1968, manhattan n-a existat pana in 86.
Parerile voastre nu conteaza, filmele astea au succes din cauza benzilor desenate, s-a creat o "baza" de fani pe parcursul timpului.
Nu inventeaza nimeni noaptea personaje noi si brusc se face un film, toate existau inainte sa se nasca multi de aici.
Curios e ca Vision  trage cu laser, zboara, e invincibil, e bun, pur, e rosu, costum  cu o nuanta de  albastru, are pelerina ....ca Superman (aparut in 1938)
Si Thor (aparut in 1962) seamana cu Superman: zboara, e invincibil, se trage dintr-o lume extraterestra, poarta mantie rosie si costum albastru

Iron Man (1968) pare inspirat dupa Batman (1939).

Doar Captain America e singurul  supererou Avenger autentic  de la Marvel  avand in vedere ca  personajul lui Wonder Women pare sa fie inspirat dupa el, la fel si scutul (prima revista cu Cap a aparut in martie 1941, prima revista cu Wonder Woman a aparut in decembrie 1941)

DC si Marvel au convenit sa-si plagieze reciproc supereroii?

Edited by Zeratulx, 30 July 2016 - 16:05.


#67
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013

View PostEscapE13, on 30 iulie 2016 - 11:59, said:

Pai sa fim serioși, e un film slab, iar ultima parte e făcută așa că sa fie. Uite un film tot copilăresc dar care te face să trăiești filmul e pirații din caraibe, nu porcarii cu zburători care se bat ca chiorii Posted Image)

Stai relax, că în următorul Captain America vor apărea și Tarzan, Jack Sparrow și John Snow (Game of Thrones).

#68
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
L-am vazut acum o saptamana, ma asteptam la mai mult de la el. In comparatie, The Winter Soldier castiga destul de clar.

#69
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Posttiestodj20, on 30 iulie 2016 - 12:03, said:

Dar cine te duce cu forta la cinema? Daca nu iti place, nu urmaresti filmul, te duci la un film care te coafeaza.
Si cum poti zice ca e un film prost fara sa-l vizionezi?

#70
lotharragnar

lotharragnar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 14.08.2016
Doamne, acum observ similaritatile dintre Civil War si Batman V Superman.Nu stiu care dintre cele doua a fost mai groaznic. Oricum, Robert Downey  in rol de Iron Man  devine din ce in ce mai insuportabil, penibil si iritant de la un film la altul.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BZ3VQkK6Upo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fvLw021rVN0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1EB0tPUitMU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by lotharragnar, 01 October 2016 - 14:01.


#71
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FbWOEpLFYbU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca vrem sa vedem niste puerili smecheri care profita de hatereala din online si castiga galeti de bani.

#72
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Da, am vazut si eu filmul asta si pot sa spun ca e slab.
Dar cumva mai bun decat BvS  Posted Image

Insa doua lucruri nu am putut sa inteleg eu in acest film:
1) de ce Vision nu incheie "razboiul civil" dintre cpt. America si Iron Man ?
era cel mai puternic dintre toti dar el sta si filtreaza cu Scarlet Witch/Wanda Maximoff

2) de ce cpt. America avea aceeasi forta ca Iron Man ?
inteleg ca Steve Rogers avea puterea a 10 oameni ca Hercule, dar sa poata avaria costumul Iron Man dintr-o singura lovitura e prosteala pe fata !
Cu ajutorul costumului Iron Man era singurul om capabil sa se lupte corp la corp cu Incredible Hulk care avea puterea a 150 de miliarde de tone;
practic la numai 25% din forta costumului Iron Man il zdrobea pe cpt. America, insa aici ne arata cum cei doi fac box si nici unul nu cedeaza


Filmul mi-a lasat un gust amar, cred ca unde sunt eu o persoana mai realista....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate