Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

S5 Plus - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
385 replies to this topic

#37
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
Mda.. mi-a consumat 32% azi noapte, in 8 ore. Daca nu e niciuna din cele 2 aplicatii nou instalate ma intorc la Nova 1.4.
Daca mai e cineva cu rom Nova il rog sa descrie putin autonomia pe versiunea 1.5 :)

#38
cergutza

cergutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 31.01.2014
E masiv drainul peste noapte la tine. Am avut ORL , BOH4 respectiv BOK2 si mai mult de 1 , max 2% peste noapte nu scade , dar nu am nimic activat (date , wi-fi , sync , etc.) SOT maxim prins de mine a fost 5h si asta  doar de 2 ori maxim , acum nu sare de 4h...dar nu stiu de ce :).

#39
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
Nu mai aveam drain de vreo 2 luni. Ceva s-a schimbat dupa ce am facut update la ultima versiune a romului si dupa ce am pus un joc si o aplicatie de vreme pe care nu le mai folosisem pana acum pe s5. Le banuiesc pe alea, dar mai monitorizez.

#40
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 11.07.2006
Nici eu nu am cine stie ce programe,doar cele uzuale,nici macar fb nu il folosesc il am instalat dar nu ma dau in vant dupa el.Dupa ce am venit de la servici pe la 18 am oprit datele si dupa o zi de incarcare mai am 64%.

#41
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010
Nu stiu cum faceti voi, dar eu noaptea il tin pe modul de economisire maxima a energiei si imi consuma 2-3% peste noapte. Aici vorbesc de actualul S6 EDGE PLUS, dar asa faceam si cand aveam S5 900F si ma tinea bateria 2 zile fara probleme. Nu cred ca S5 PLUS ar fi mai diferit fata de S5 la capitolul acesta.

Edited by nwo, 17 December 2015 - 14:06.


#42
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
Era de la un joc in cazul meu. E iar la 1% pe noapte acum.
Si,  ca sfat,  FOLIA DE STICLA E SFANTA!  Tocmai ce mi l-a trantit cineva de la 150cm, s-a invartit prin aer si mi-a cazut pe parchet. Avea o crapatura transversala de am zis ca asa raman cu ecranul pana fac rost de 5-6mil :( dar spre norocul meu era doar folia de sticla. Phew!

#43
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Cand aveam telefonul cu fw Orange Ro in momentul in care puneam telefonul la incarcat aparea un soft care imi permitea sa aleg diverse oprtiuni de incarcare si cu diferite informatii despre baterie si incarcare. Dupa instalarea fw NEE nu mai apare acel meniu iar in schimb telefonul da o avertizare sonora ca s-a incarcat. Noaptea e deranjant acest sunet, care se repeta ciclic pana la scoaterea incarcatorului. La voi tot asa e?

#44
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
La custom-ul pe care il folosesc,  facut dupa ultimul NEE, nu am acea avertizare sonora. Sau o fi,  dar a dezactivat-o developerul.
Si pe niciun rom avut pana acum pe S5 nu am avut niciun meniu de unde sa pot selecta optiuni de incarcare. Oficial sau custom.  Scuze :(

#45
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 11.07.2006
Deci de aseara nu se mai inregistreaza in retea cartela orice ias face,restart,dat pe manual,mai nimic vede reteaua sta unpic si se deconecteaza,si nici al dracului nu mai se reconecteaza,nici pe manual nu gaseste reteaua,ba o gaseste dar nu se poate inregistra.Deci e culmea acest telefon pe bune.O sa incerc sa pun alt fw,cei care au cartela digi rog sa imi spuna ce fw au,ms.

Edited by Phonyx, 19 December 2015 - 17:44.


#46
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Sa nu fie cartela bulita. Ai incercat cu alta cartela/retea?

#47
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Am pus acum ultimul fw EE de Anglia. Vedem cum se misca.

#48
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 11.07.2006
Credema am schimbat cartela de m-am saturat,mai am un galaxy core prime tot cu digi si merge bine mersi.

#49
valialbert

valialbert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 31.08.2014
Pentru cei cu g901f de la orange, care e ultimul update? S-a lansat 5.1?

#50
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Poti vedea pe sammobile.com ultimele fw pentru telefoanele Samsung. Ultima varianta e 5.02.  EE Anglia. Pentru Orange nu a aparut nimic nou.

View PostPhonyx, on 19 decembrie 2015 - 19:27, said:

Credema am schimbat cartela de m-am saturat,mai am un galaxy core prime tot cu digi si merge bine mersi.
Verifica pinii care vin in contact cu cartela SIM sa nu fie slabiti. Curata bine si contactele de pe SIM.

#51
cergutza

cergutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 31.01.2014

View PostXENNA, on 19 decembrie 2015 - 10:27, said:

Cand aveam telefonul cu fw Orange Ro in momentul in care puneam telefonul la incarcat aparea un soft care imi permitea sa aleg diverse oprtiuni de incarcare si cu diferite informatii despre baterie si incarcare. Dupa instalarea fw NEE nu mai apare acel meniu iar in schimb telefonul da o avertizare sonora ca s-a incarcat. Noaptea e deranjant acest sunet, care se repeta ciclic pana la scoaterea incarcatorului. La voi tot asa e?
Eu am avut ORL si nu mi apararea nici un meniu de incarcare si nici sunet bu scoate cand se incarca complet , nici pe ORL nici pe NEE... se aprinde ecranul cateva sec si se stinge , doar atat.

#52
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

View PostXENNA, on 19 decembrie 2015 - 18:18, said:

Am pus acum ultimul fw EE de Anglia. Vedem cum se misca.
Vezi ca la englezi au un program de monitorizare inclus in ROM. Ar trebui sa te avertizeze ca iti trimite datele catre un server ;);)! Am scapat de el abia dupa ce am folosit fisierul PIT! In concluzie, nu stiu daca te intereseaza dar englezii au integrat in soft un program de spionare( scrie si pe xda)! Din testele mele( EVR,ORL,ORO,NEE,PHN,COS) singurul soft stabil este cel de la nordici.

Edited by bogdan109, 20 December 2015 - 10:33.


#53
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 11.07.2006
Acum mi-am comandat de la e..mag un s5,ca sincer m-am saturat sa nu imi mearga telefonul,daca si la acesta face la fel ii fac retur.Nu m-a interesat s6,saptamana viitoareo sa ajung la un mag.gsm sa imi taie cartela vodafone de servici sa vad poate cu acela merge.

#54
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005

View Postbogdan109, on 20 decembrie 2015 - 10:31, said:

Vezi ca la englezi au un program de monitorizare inclus in ROM. Ar trebui sa te avertizeze ca iti trimite datele catre un server Posted ImagePosted Image! Am scapat de el abia dupa ce am folosit fisierul PIT! In concluzie, nu stiu daca te intereseaza dar englezii au integrat in soft un program de spionare( scrie si pe xda)! Din testele mele( EVR,ORL,ORO,NEE,PHN,COS) singurul soft stabil este cel de la nordici.
Multumesc de info. Am vazut ca are niste qestii ciudate in rom. Mai probam putin si revin la NEE.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate