Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

HTC 10 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1188 replies to this topic

#955
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Le vede pe amândouă. Activează depanarea usb.

#956
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View Postro_explorer, on 26 iunie 2017 - 16:18, said:

asta este ceea ce am luat eu: https://www.amazon.d...duct/B01M05SD69

Am sa pun un update dupa ce imi ajunge si o sa il monez.
Sa NU cumva sa cumparati acel display ... este o mare teapa. Nu este OEM. Sticla nu are aceeasi curbura pe margine, nu e tratata olephobic, are light bleed de la butoanele de jos si LCD-ul este sub cel original la contrast. Mi-am facut niste nervi azi, ceva de speriat. Mai mult, a costat 75EUR si azi am vazut ca pe etradesupply pretul ecranelor OEM a scazut la 38 USD (plus 16USD transportul). Am deschis caz de frauda la amazon caci produsul era promovat pe amazon.de, deci european, dar shippingul a fost din HK si era promovat ca fiind produs original si nu e ...

Asta e, am inghitit galusca . acum astept ecranul de pe etradesupply. Am sa pun un update si cu asta cand ajunge.

Edited by ro_explorer, 13 July 2017 - 23:18.


#957
Neo2598

Neo2598

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 16.01.2014
Uh, nasoala treabă. Sunt curios daca face Amazon ceva in privința asta.

#958
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009
Stiu ca cei de pe Amazon au mai eliminat vanzatorii neseriosi. Au avut probleme cu feedback ul cumparat de vanzatorii mici. Sper sa se rezolve si sa iti recuperezi banii.

#959
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Deci pana la urma m-am inteles cu ala sa imi returneze 50% din bani si sa pastrez mizeria aia de ecran. Asta e, macar nu am pirdut tot. Alternativa era sa returnez produsul (cu full refund) lucru care ma costa cca 30 eur cu preturile de aici de la mine asa ca tot acolo ies.

Intre timp, dupa cum am spus, am comandat un alt ecran, de la supplierul meu de incredere: https://www.etradesu...ment-black.html

Am facut comanda pe 14 iulie (vineri seara) si azi am ridicat ecranul de la posta (4 zile, shipping din HK .. incredibil). Ce sa spun ... asta e "the real thing" ...
Am ajuns de la HTC10 alb:

Attached File  DSC07979.JPG   177.56K   35 downloads Attached File  DSC07980.JPG   212.98K   37 downloads

... al carui ecram l-am spart din pacate ... la un model negru clasic Posted Image ...

Attached File  DSC08245.JPG   284.53K   36 downloads Attached File  DSC08248.JPG   175.53K   35 downloads Attached File  DSC08250.JPG   202.08K   37 downloads Attached File  DSC08254.JPG   297.4K   36 downloads Attached File  DSC08255.JPG   180.22K   35 downloads


In ambele situatii de mai sus skinul de pe spate este DBrand skin comandate de la ei direct (www.dbrand.com).
Senzorul de amprenta l-am vopsit cu vopsea negru mat (spray), 2 straturi Posted Image ... functioneaza impecabil.

Edited by ro_explorer, 18 July 2017 - 19:24.


#960
iacobgen

iacobgen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.09.2016
Arată super!

Arată super!

Intre timp am mai primit o actualizare . Attached File  Screenshot_20170718-231530.png   137.21K   45 downloads

#961
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006
Salut,

Imi puteti recomanda un kit de Igo Primo care sa functioneze pe HTC 10? Am cont pe forumurile de specialitate dar sunt sute de kit-uri si nu as vrea sa invat acum sa customizez, modific, etc.
Multumesc.

#962
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
instaleaza un Sygic si gata ... e la super reducere acum.

#963
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006
Cum sunt hartile pentru EE la Sygict? Ma bazam pe hartile celor de la Here care pentru EE sunt destul de bune. De asemenea partea de POI, Speedcams este buna si functioneaza ok in Primo.

#964
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Ei nu am avut probleme nicăieri cu sygic. Nu știu cum se compara cu Igo. Dacă vrei hărți de here, instalează here maps ca's free pe store (sau erau odata?).

#965
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postro_explorer, on 18 iulie 2017 - 19:23, said:

Deci pana la urma m-am inteles cu ala sa imi returneze 50% din bani si sa pastrez mizeria aia de ecran. Asta e, macar nu am pirdut tot. Alternativa era sa returnez produsul (cu full refund) lucru care ma costa cca 30 eur cu preturile de aici de la mine asa ca tot acolo ies.
Intre timp, dupa cum am spus, am comandat un alt ecran, de la supplierul meu de incredere: https://www.etradesu...ment-black.html
Am facut comanda pe 14 iulie (vineri seara) si azi am ridicat ecranul de la posta (4 zile, shipping din HK .. incredibil). Ce sa spun ... asta e "the real thing" ...
Am ajuns de la HTC10 alb:
Attachment DSC07979.JPG Attachment DSC07980.JPG
... al carui ecram l-am spart din pacate ... la un model negru clasic  ...
Attachment DSC08245.JPG Attachment DSC08248.JPG Attachment DSC08250.JPG Attachment DSC08254.JPG Attachment DSC08255.JPG

In ambele situatii de mai sus skinul de pe spate este DBrand skin comandate de la ei direct (www.dbrand.com).
Senzorul de amprenta l-am vopsit cu vopsea negru mat (spray), 2 straturi  ... functioneaza impecabil.
arata super telefonul acum. trebuie sa ma rog sa mi se sparga si mie ca sa oun ecrn argintiu sau alb. desi arata mai bine ecran negru si spate alb sau argintiu

View Postro_explorer, on 20 iulie 2017 - 13:01, said:

Ei nu am avut probleme nicăieri cu sygic. Nu știu cum se compara cu Igo. Dacă vrei hărți de here, instalează here maps ca's free pe store (sau erau odata?).
sygic parca mi-a dat fail prin Bulgaria, dar in rest e ok.

#966
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006

View Postgphg, on 11 iulie 2017 - 05:00, said:

Le vede pe amândouă. Activează depanarea usb.
Am activat dar to nu pot vedea memoria interna.
Cardul SD este formatat ca si memorie interna si am activata encriptia pe el. Aveti ceva sfaturi cum pot sa accesez in aceste conditii?

Merci.

#967
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Daca ai cardul ca memorie interna ar trebui sa il vezi ca unic storage cand il legi la PC (La mine asa era cand am facut treaba asta)

#968
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006
Vad doar "Samsung SD card" in Windows Explorer. Ma gandesc ca e din cauza ca este criptat internal storage.:(

#969
Bode23

Bode23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.07.2016
Voua vi se mai actualizeaza aplicatia de teme? Cand intru in ea imi apare ecranul alb si sus ca se actualizeaza si asa ramane.

#970
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Voua vi se mai actualizeaza aplicatia de teme? Cand intru in ea imi apare ecranul alb si sus ca se actualizeaza si asa ramane.

Nu, pe HTC 10 ramane ecran alb si se actualizeaza la infinit. Culmea este ca pe HTC U11 merge fara probleme.

#971
iacobgen

iacobgen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.09.2016
La mime merge fara probleme

#972
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

La mime merge fara probleme

Esti logat sau delogat? Se pare ca problema apare la userii care sunt logati in contul de HTC, nu se sincronizeaza.

UPDATE - eu am rezolvat asa:
1. Intri la Settings - Aplicatii - HTC Account - Force Stop.
2. Apoi de la Settings - Account & Sync intri pe HTC Account - Numele Tau (cu care te loghezi) si dai click pe cele 3 puncte din dreapta sus si dai remove la cont.
3. Deschizi aplicatia de teme si te loghezi din nou cu contul tau HTC, acum ar trebui sa mearga.

Problema este ca ramanea cumva "agatat" in aplicatia de teme, ma gandesc ca au facut ceva modificari acolo.

Seara buna!

Edited by bogdan776, 31 July 2017 - 21:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate