Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

HTC 10 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1188 replies to this topic

#1027
biggie1976

biggie1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 25.06.2010
Da, acela este încărcătorul din pachetul original.

#1028
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015
Salut spe_ripper, da, acela este incarcatorul pentru HTC 10. WorldComm sunt importatori oficiali de HTC in Romania, singurii oficiali de fapt pe HTC.
Nu vand direct pe site-ul lor, insa vand prin Emag marketplace, gasesti AICI produsul dorit de tine. Deci indirect lucreaza si cu gigei ca noi. Posted Image

Edited by bogdan776, 14 September 2017 - 10:48.


#1029
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Da mersi, l-am gasit si eu la emag. Vad ca nu au totusi si castile pe stoc. Oricum scumpicel.
Telefonul e venit prin cai neoficiale se pare, e cu adaptor priza. Iar adaptorul e de o calitate jalnica, face scurt etc.

#1030
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Telefonul e venit prin cai neoficiale se pare, e cu adaptor priza. Iar adaptorul e de o calitate jalnica, face scurt etc.

Daca il poti returna eu as face-o si as cumpara unul adus pe canal oficial. Cai "neoficiale" inseamna si probleme la (o eventuala) garantie.

#1031
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Nu am avut probleme pana acum la vreun HTC sa trebuiasca sa-l duc la garantie. Daca ma tine 2 ani, sunt multumit. M8-ul bate 3 ani fara nicio problema la el.
Iar telefonul a fost luat cu o subventie majora din parte firmei unde lucrez, deci nu pot sa ma plang :)

#1032
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Nu am avut probleme pana acum la vreun HTC sa trebuiasca sa-l duc la garantie.

Sa speram ca nici nu vei avea pentru ca atunci incep problemele pe canal neoficial. Ele sunt si la cele pe canal oficial dar macar exist aun suport de la HTC.
La fel am gandit si eu pana la prima problema. De atunci sunt extrem de atent ce si de unde cumpar.
Oricum dat fiind ca ai beneficiat de o subventie majora este in regula cred. Iar HTC 10 e un telefon extrem de solid si rezistent.

#1033
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 06.07.2006
Eu am avut probleme cu doua HTC10 pana acum. Rata de defect 2 din 2, deci 100%
Dezamăgit peste măsură.

#1034
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Le-ai luat pe cai oficiale?

#1035
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 06.07.2006
Primul adus din UK, fara garantie. M-a lasat display-ul. Adica jumatea stanga se vedea ok iar jumatea dreapta nu mai afisa nimic. L-am vandut la 3 luni de la cumparare, pierdere 700 lei.
La cel de acum, pe care il foloseste sotia (deoarece nu s-a putut obisnui cu S7 Edge si am facut schimb cumva impotriva dorintei mele) am 3 probleme: cel care suna se aude in ecou, butonul de home e infundat intr-o parte si nu ia apasari ale ecranului (este foarte deranjant cand scri ceva si vezi ca "mananci" litere)
O sa-l trimit la garantie si o sa solicit schimbarea integrala a aparatului.

Acesta, fata de primul, imi place mai mult deoarece are un alb mult mai ok, celalalt efectiv afisa roz in loc de alb.
In rest imi place foarte mult aparatul. Recunosc, sunt un mic fan HTC ;)
Chiar m-as bucura sa ii cumpere Google poate are efectul RedBull (le da aripi)

#1036
Bode23

Bode23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.07.2016
Am o intrebare. Pot face in asa fel incat atunci cand ma suna cineva, poza respectivului sa apara pe tot ecranul (ca la ios)?

#1037
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Doar cu root și cu un alt phone app (sau cu un app original modat).

Edited by ro_explorer, 16 September 2017 - 19:33.


#1038
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009
In ultimele zile am patit de foarte multe sa se restarteze din senin telefonul (cand il puneam la incarcat cel mai des, dar si cand nu era la incarcat). Am revenit la setarile din fabrica si folosesc alt incarcator. O sa vad cum se comport in urmatoarea perioada. Daca nu isi revine voi apela la garantie.

#1039
rick23ro

rick23ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 01.08.2007
@ionut_lazar2001 ce ai mai făcut cu telefonul tău? Am pățit și eu de câteva ori să mi se închidă brusc după sesiuni prelungite de folosit camera deși mai aveam peste 20% baterie.


În rest, văd că varianta US tocmai primește update cu October security patch, avem norocoși pe aici? Restul probabil mai avem de așteptat, nu contăm prea mult. Probabil și Oreo îl vom primi mult după US... �

#1040
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009
Am mai avut de 2 ori probleme imediat dupa revenirea la setarile din fabrica insa acum pare ok. Am folosit o saptamana alt incarcator,apoi am revenit la cel original. Sincer nici acum nu inteleg ce problema a avut (soft sau hard)  insa sper sa nu mai apara. La mine sigur nu erau din cauza temperaturii (nu s-a incalzit excesiv).

Edited by ionut_lazar2001, 24 November 2017 - 18:21.


#1041
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Salut,as vrea sa va intreb daca si al vostru HTC 10 se aude in difuzoare destul de slab sau sa fiu mai precis,mai slab decat HTC M8? Va multumesc.

#1042
Neo2598

Neo2598

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 16.01.2014
Da, volumul maxim nu e punctul lui forte.

#1043
geo36

geo36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 04.09.2009
Salut
Am cumparat de curind un HTC 10 de pe eBay.de si sunt multumit de achizitia facuta
Telefonul arata si functioneaza bine
Inaintea lui am mai avut M7 si M8
Deocamdata sunt doua aspecte care ma intriga: in primul rind nu reusesc sa modific culoarea in ecranul de apel  ( atunci cind vorbesc cu cineva vreau ca nuanta sa fie negru nu alb - la M8 asta o schimba tema aleasa - aici nu o schimba ), in al doilea rind nu gasesc o folie de sticla care sa acopere intregul ecran ( am inteles ca asta se datoreaza curburii acestuia )
Va rog sa ma ajutati, daca stie cineva o rezolvare
Multumesc

#1044
galba

galba

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.08.2016
De acord cu tine: telefonul arata si functioneaza bine.
Caut si eu, de un an folia care sa acopere intregul ecranPosted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate