Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Oferta WiFi acasa de la vodafone: Net nelimitat ( pt 8 euro 50GB trafic, si pt 15 euro 100GB trafic)

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
Keodrk

Keodrk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 10.07.2008
Buna seara. Acum 2 saptamani am cautat oferte avantajoase de internet pentru acsa si cei de la vodafone din Maritimo Shipping Center, Constanta mi-au prezentat aceste 2 oferte.

Pentru ca ofertele sunt asa de exceptionale am vrut sa le prezint aici sa le cunoasca toata lumea.
- WiFi Acasa 8: 50GB trafic la viteza maxima, 50MBps vitez de download, trafic de noapte nelimitat intre intervalul orar 00:00-08:00 iar orice trafic suplimentar este tot nelimitat dar la viteza de 512kb/s

Vine cu un router Dlink DWR921 la pretul de 29 euro

-WiFi Acasa 15: 100GB trafic la viteza maxima, 100 MBps, traficul de noapte nelimitat intre 00:00 si 08:00, iar traficul suplimentar este tot nelimitat la viteza de 512kb/s.

Si, vine cu routerul Dlink DWR921 gratis.

Aici aveti o imagine cu oferta. http://imgur.com/JC5ETVq

Sper ca ii va folosi cuiva postarea mea.
O zi buna.

Edited by Keodrk, 23 November 2015 - 00:55.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S-a discutat pe un alt topic despre aceasta oferta cand chiar era una super. Se oferea net nelimitat complet, fara sa scada viteza, apoi au inceput sa modifice abonamentele clientilor. :)

#3
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
100 Mbps.

#4
Jibraill

Jibraill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 16.06.2010
Ce este exceptional la aceasta oferta ?

#5
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Faptul ca nu cunoaste alta care s-o egaleze? :D
Mno,nu toti cunosc istoricul promotiilor. ;)

#6
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
O super teapa oferta, la rds 100mbs 25ron care chiar merge la fel la orice ora.

#7
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Si ma intreb,pe unde merge?
Ca pe unde ma plimb eu RDS este doar o stire.

#8
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Nelimitat adica ? Necontorizat ?
E nelimitat dar limitat ... ce sa inteleg ? Poate trafic de noapte nelimitat necontorizat intre intervalul orar 00:00-08:00

#9
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
Nu are cum sa iti meargă constant cu 50MBs o sa ai un net bun de mailuri și ocazional mai vezi câte un clip pe youtube la 720p dacă ai rabdare.

#10
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
A gresit cred, trebuia 50 Mbps / 8 = 6.25MB real

#11
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
Ne anunți și pe noi când îți merge nu cu 6.25 cu 5 da constant nu un peak intr-un test de viteza.

#12
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Eu nu folosesc Vodafone "Wi-FI" acasa ca nu am nevoie ... am alte firme mai bune decat WIFI-ul lor... .daca ei nu au 4g pe oras-ul meu nu stiu de ce fac reclama la magazine de aceasta facilitate.. (Magazinul partener vinde router wi-fi in numele Vodafone, dar orasul nu are 4g :))) in imagini se vede "4G")

#13
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
Eu ăsta incercam sa zic ca is niște păcălici cu ofertele lor. Cum ar fi sa dam și noi bani variabil o luna 7 alta 5 euro.

#14
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007
Aici aveti toate discutiile despre wi-fi acasa si evolutia(de fapt involutia) lui de la aparitie(acum 1 an) pana in prezent .

#15
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Eu mor cand vad "Nelimitat" si e limitat.. ar trebuii sa isi refaca VODAFONE pachetele.. poate trafic necontorizat si limitat la viteza...

#16
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Putem bate campii cu gratie,pagini intregi.La ora actuala,avand in vedere ca nelimitatul este,practic,un limitat in functie de nevoi personale(personal,nu depasesc 50 GB lunar),NU EXISTA pe piata un abonament mai avantajos,din categoria asta de servicii,decat WI-FI ACASA 8(8 euro,TVA inclus,ce ofera 50 GB,plus celelalte optiuni).Nu mai conteaza ce a fost(mai bine imi este sa platesc 8 euro,decat 12 euro cat era inainte,ca tot pana in 50 gb CONSUM),nu stiu ce va fi.Mie imi trebuie acum.Drept,pentru care,pe asta l-am achizitionat.
  Ce va fi pe viitor,vom vedea.Initiatorul topicului a share-uit informatiile pentru cei care,cu adevarat,au nevoie ACUM. ;)

#17
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View Postmicutuljhon, on 06 decembrie 2015 - 10:53, said:

Putem bate campii cu gratie,pagini intregi.La ora actuala,avand in vedere ca nelimitatul este,practic,un limitat in functie de nevoi personale(personal,nu depasesc 50 GB lunar),NU EXISTA pe piata un abonament mai avantajos,din categoria asta de servicii,decat WI-FI ACASA 8(8 euro,TVA inclus,ce ofera 50 GB,plus celelalte optiuni).Nu mai conteaza ce a fost(mai bine imi este sa platesc 8 euro,decat 12 euro cat era inainte,ca tot pana in 50 gb CONSUM),nu stiu ce va fi.Mie imi trebuie acum.Drept,pentru care,pe asta l-am achizitionat.
  Ce va fi pe viitor,vom vedea.Initiatorul topicului a share-uit informatiile pentru cei care,cu adevarat,au nevoie ACUM. Posted Image

Tu care esti din Vodafone obligat ca faci ce zic sefii si sustii Vodafone-ul.. dar e limitat nu de nevoie personale ci de nevoie de clienti prosti pentru Vodafone asta inteleg.. "in functie de nevoi personale pentru Vodafone" vine Craciunul alea alea

#18
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Nu sunt angajat Vodafone.Sunt client,ca si tine. ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate