Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Vedeti orice format de film in Vista,acum in 2015 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
Salut

As vrea sa stiu,de la cei care sunt pe Vista ,daca pot vedea orice fel de film de pe internet
si nu numai.
Stiti ca xp nu se mai impaca cu multe programe,de exemplu cu Opera browser(nu merge decat o versiune
veche),etc.
Sunt codecuri pt filme,mai exista ,acum in 2015 problema ca nu sunt codecuru,drivere pt Vista?

Multumesc

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Merge și în XP. Depinde de versiunea de flashplayer sau la nevoie de plugin-ul WMP (dar recomand VLC).

#3
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
sunt profan dar nu cred ca are vreo relevanta sistemul de operare..pt browser iti trebuie Flash Player, pt filme iti recomand VLC, nu are nevoie de codecuri sau BSPlayer care le descarca singur

Edited by legit10, 22 November 2015 - 13:49.


#4
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015

View PostKyKyKyKy, on 22 noiembrie 2015 - 13:46, said:

Merge și în XP. Depinde de versiunea de flashplayer sau la nevoie de plugin-ul WMP (dar recomand VLC).
Tu vezi cu xp si VLC orice format de film,acum in 2015?
Sa nu zici ca si browserul Opera ,ultima varianta merge?

#5
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009
instalezi k-lite http://www.download....4b8p1y9t6f9a4j6  si merge pe orice player .prin browser e altceva insa trebuie instalat adobe Flash Player specific browserului/sistem operare  folosit de tine .scrie aici ce browser vrei sa folosesti in vista si-ti atasez linkul de desc.

Edited by dan2626, 22 November 2015 - 13:59.


#6
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
Am un vista si vreau sa-l instalez.
Multi pe forum zic ca vista e o porcarie ,ba am vazut un link ca si "autorul"
sistemului zice ca este un esesc,sau ceva de genu.
Voi folosi Opera si Mozilla.
Ca player as vrea VLC , pe locul 2 WMP.
Deci instalez klite si nu voi avea probleme?
Iar pt browsere?
Nu vreau sa-l instalez,dupa aia sa vad ca sacadeaza sau nu-i suport,sau etc cum e la xp acum.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

View Postmishale, on 22 noiembrie 2015 - 13:38, said:


Stiti ca xp nu se mai impaca cu multe programe,de exemplu cu Opera browser(nu merge decat o versiune
veche),etc.


Glumesti nu ? Eu o am pe ultima instalata si merge.

Si banuiesc ca daca zici de browsere tu te uiti la filme online - problema e ca se trece la HTML5 si se renunta la Flash.
Deasemenea Chrome - pe care se bazeaza si Opera, dar si Firefox au inceput sa dezactiveze unele pluginuri vechi de Flash sau Shockwave player - ptr reactivare trebuie sa reinstalezi cu ultima versiune. Dupa care poti sa te uiti iar la filme online pe site-urile care mai suporta Flash.

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postmishale, on 22 noiembrie 2015 - 14:19, said:

Am un vista si vreau sa-l instalez.
Multi pe forum zic ca vista e o porcarie ,ba am vazut un link ca si "autorul"
sistemului zice ca este un esesc,sau ceva de genu.
Voi folosi Opera si Mozilla.
Ca player as vrea VLC , pe locul 2 WMP.
Deci instalez klite si nu voi avea probleme?
Iar pt browsere?
Nu vreau sa-l instalez,dupa aia sa vad ca sacadeaza sau nu-i suport,sau etc cum e la xp acum.
Ce treaba are klite cu VLC ? klite e un pachet de codecuri (care functioneaza bine merci si pe XP) iar VLC este un player care are incluse codecurile propri , nu intra in conflict pachetul klite cu VLC, le poti tine instalate pe amandoua,eu de exemplu klite il tin pentru BS Player,Winamp,WMP etc. Cat despre Opera nu stiu cine te-a mintit ( vezi foto)

Edited by stlk, 22 November 2015 - 14:43.


#9
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009

View Poststlk, on 22 noiembrie 2015 - 14:39, said:

Ce treaba are klite cu VLC ? klite e un pachet de codecuri (care functioneaza bine merci si pe XP) iar VLC este un player care are incluse codecurile propri , nu intra in conflict pachetul klite cu VLC, le poti tine instalate pe amandoua,eu de exemplu klite il tin pentru BS Player,Winamp,WMP etc. Cat despre Opera nu stiu cine te-a mintit ( vezi foto)
poate are player instalat si nu mai doreste si alte playere suplimentare !

#10
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013

View Postmishale, on 22 noiembrie 2015 - 14:19, said:

Nu vreau sa-l instalez,dupa aia sa vad ca sacadeaza sau nu-i suport,sau etc cum e la xp acum.
Iti sacadeaza din cauza ca hardware-ul (mai exact procesorul si memoria) e prea slab, OS-ul nu are nici o importanta aici.

#11
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Acum vreo 10 ani foloseam si eu pachete de codecuri impreuna cu un media player ca BS player, pentru ca nu prea erau alte alternative. Pe urma a aparut VLC-ul care avea totul inclus si nu mai trebuia sa iti bati capul cu nimic. Personal nu mai cunosc pe nimeni in ziua de azi care sa nu foloseasca VLC-ul si sa se chinuie cu codecuri.

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Eu nu pot suferi VLC-ul. Dar n-am mai instalat codecuri de ani de zile, WMP si Splash sunt suficiente ptr mine.

#13
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Media Player Classic - Home Cinema este compatibil inclusiv cu Windows Vista: http://www.softpedia...me-Cinema.shtml

#14
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015

View Posteiffel, on 22 noiembrie 2015 - 17:04, said:

Eu nu pot suferi VLC-ul. Dar n-am mai instalat codecuri de ani de zile, WMP si Splash sunt suficiente ptr mine.
WMP fara klite,in xp nu vezi mare lucru.
Eu in xp de ce nu vedeam mai nimic cu wmp,fara klite?

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Suntem pe topic de Vista, cine vorbeste de XP ?

#16
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
In vista cu WMP ,poti vedea orice format de film fara klite,fara a instala ceva suplimentar?

#17
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Aproape - cu ultimul WMP instalat. Cu MKV-urile e un pic mai complicat - in sensul ca desi are codecurile h264 nu recunoaste containerul - trebuie instalat Haali media spliter.
Dar ptr MKV folosesc asa cum am zis mai sus Splash.

#18
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013

View Postmishale, on 22 noiembrie 2015 - 18:51, said:

In vista cu WMP ,poti vedea orice format de film fara klite,fara a instala ceva suplimentar?

Nu, suportul codec e foarte limitat si invechit, trebuie obligatoriu un codec pack recent. Apropo, fara un quad core si cel putin 4GB de ram nici sa nu incerci sa vezi vreun fisier video codat cu HEVC, indiferent de OS sau video player.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate