Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @fiuny!

Ghiocei - nu mai infloresc

Laowa 10mm F/2.8 pentru FF

Daca imi fac casa cu fosa, cat co...
 Navigatie Octavia 3

Cum obtin reducere la Bolt? Sau e...

Garantie reciclabile, monopolizata?

Suport auto biciclete
 A murit Vasile Diba 1954-2024

A postat pe tiktok o varianta cu ...

Sfat curațare TEI

Shell script pentru 3 update-uri ...
 Pareri plita cu inductie cu hota ...

Credit si avans cu plata cash - l...

alternativa pentru artelac night ...

Alarma daca pulsul scade prea mult

Albastru de Rusia sau nu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

Segot

Segot

New Member

• Grup: Junior Members
Salut,

Tot am cautat sa-mi cumpar o Albastra de Rusia , prin zona mea negasind pana acum. Am gasit o oferta buna in alta localitate, dar nu as vrea sa ma deplasez acolo degeaba.

Atasez pozele primite de la vanzator ( parinti + pui) . Sunt constient ca probabil un raspuns 100% corect e probabil imposibil, dar va rog sa va dati cu parerea cei care stiu rasa, daca chiar e un albastrel sau e metis .

Multumesc

Attached Files

nycolae

nycolae

Active Member

• Grup: Members
e fain mâţul.
cât costă?

tom_1133

tom_1133

utilizator Linux Mint

• Grup: Senior Members
Simpatic foc, pisicul !
Pacat ca nu pot sa-mi dau cu parerea.

dygey

dygey

Al dracu' Member

ce martafoi dragut.Posted Image
(martafoi in sens de golanas, nu in sensul rau)

pare cam suparat saracu', ca nu-i place cum il tine ala sa-i faca poza...
si ma-sa (sau tac-su') la fel, vor si aia sa scape mai repede de Goguta ala.

Edited by dygey, 20 November 2015 - 19:52.

YOUR_GOD

YOUR_GOD

Not assigned

Eu cred ca e. Are o cunostinta unul. Seamana foarte bine cu cel/cea mare din poza. cel mic e super dragalas. Frumusei foc.
Orice rasa ar fi, sunt frumosi. Cel mic e rotund asa, cum imi plac mie pisicutele. Si pentru cei care nu stiu, nu se incadreaza in cmportamentul tipic al felinelor. Se comporta ca un..caine. Merg dupa tine prin curte, stau cu tine daca ramai pe loc, nu asemeni pisicilor cu care suntem obisnuiti si care sunt asa, singuratice.

Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

Senior Member

Parca era albastru de Siberia, nu de Rusia.

tom_1133

tom_1133

utilizator Linux Mint

I-auzi, @initiator !
Sari de cumpara-l !!!

YOUR_GOD

YOUR_GOD

Not assigned

Pe cuvant ca daca as putea avea grija de o pisicuta, Albastru de Rusia (asa stiu eu aceasta rasa) mi-as lua. Au blănița asa, scurta si deasa. Cred ca mi-e dor de el.

Segot

Segot

New Member

Va multumesc de raspunsuri, matzu e intadevar dulce, dar chiar ma intereseaza sa fie SI de rasa cat mai curata. Mi-a murit recent birmaneza, am iubit-o foarte mult dar avea cam prea multa "personalitate" ca sa folosesc un eufemism pentru "rea cu spume". Asa ca am cautat o fisa de post a unei pisici mai calme si mai afective. Albastru de Rusia mi s-a parut cel mai apropiat de ce imi doresc  si ca sa minimalizes riscul iesirii din grafic, chiar ma intereseaza una de rasa.
Va rog mult, ma intereseaza mai putin aprecierile estetice si mai mult cat este sau nu de rasa, ochiometric din ce se vede in poze.

Edited by Segot, 20 November 2015 - 20:23.

gomez99

gomez99

Senior Member

aici e un albastru de rusia Posted Image
http://ro.fotoalbum.eu/gomez99/a77871
are blana scurta dar nu prea moale, dar are si un puf fin mai scurt, ca o a doua blanita. al meu are o recesiva specifica albastrelor de rusia, un sir ingust de peri aspri, ca la lup, pe spate in lungul coloanei, care se vad numai cind e suparat.
ce zice YOUR_GOD despre comportament este corect. au o personalitate puternica. sta linga tine si te priveste cind mesteresti ceva. al meu recunostea vreo duzina de cuvinte, si, cind era mai mic, ne jucam cu el de-a ascunselea. ne ascundeam si ne cauta, apoi il cautam noi pe el. si daca dura prea mult mieuna scrut, un fel de "aici, aici"
eu zic ca in poza 3 e o privire specifica rasei :)

Edited by gomez99, 20 November 2015 - 21:08.

Freddy12

Freddy12

Guru Member

Intra pe http://www.cendre-de-roses.ro
E o felisa inregistrata cu exemplare cu pedigree. Uita-te bine la poze, citeste descrierea rasei si iti vei da seama si singuri daca sunt de rasa. In principiu, daca nu au pedigree, nu pot fi considerate pisici de rasa. Sunt doar niste pisici de culoare gri.

alinmihai1

alinmihai1

Senior Member

Nu am matze,dar din citite Rusoaicele sunt niste regine,frumoase foc si echilibrate.Posted Image

Spaghete

Spaghete

Active Member

• Grup: Members
Mie-mi suna a reclama, tipu' vrea sa vanda motanu' :)

Moaca

Moaca

Mâță leșinată

Eu am o metisa, care are aproape toate caracteristicile rasei (inclusiv faptul ca nu-i place sa stea singura si ca e foarte desteapta si afectuoasa si ii place sa fie plimbata pe umar), doar ca are blanita semilunga, arata exact ca astea: https://en.wikipedia.org/wiki/Nebelung
Cand era pui, semana foarte bine cu pisicul tau.

silviu03

silviu03

Senior Member

Eu as zice ca nu este...pare mai ascutita in raport cu cea orignala,care pare mai rotunda!

Segot

Segot

New Member

Multumesc pentru raspunsuri dar din pacate nu a fost sa fie cu pisicul din pozele postului original, desi era dulce.

L-am gasit pe B0$$, British Shorthair-ul in varsta de 2 luni de mai jos si nimic nu a mai contat. Poze cu primele 5 minute la mine acasa.

Attached Files

Edited by Segot, 24 November 2015 - 19:55.

silviu03

silviu03

Senior Member

E foarte frumos...sa fie sanatos !!

Freddy12

Freddy12

Guru Member

Sa-ti traiasca, sa fie sanatos.  Totusi as vrea sa-ti atrag atentia pisicutele pot fi luate de langa mama abia pe la 12 saptamani, nu la 8 saptamani cum e la caini. Deci mare grija ca animalutzele de rasa sunt mai sensibile decat corciturile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate