Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

oprire cablu

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 18.06.2012
care esti ma de la rcs aici,sunt abonat de 2 an ila cablu digital cu plata la zi si cand am intarziat 1 zi ptr ca nu am platit fiind duminica mam trezit ca a fost oprit,cu riscu sa fiu banat va spun ca sunteti niste panarame si nenorociti cu ungurul vostru cu tot,cum se poate ptr o zi intarziere sa mi se opreasca cablul si duminica,FIRMA DE 2 BANI,RUSINE MA........

#2
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 19.12.2012
M-as mira sa se deranjeze ei fix duminica sa iti intrerupa calblul...eu am intarziat cu plata facturii de net la ei aproape o luna si nu mi a picat netul :D dar am fost instiintat ca tre sa mai trec pe la ei.
Sigur nu ti-o furat careva o bucata de cablu ?

#3
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Ce tragedie...

#4
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 18.06.2012
este ca e o tragedie?sigur esti de la rcs mancavar ciuma,da mi sa oprit duminica nu a fost nici o greseal domnul;e si ptr mine sau deranjat,ptr cine e de la rcs de pe situl asta le spun sa le fie rusine si o firma de rahat,nesimtirea la rcs nu are limite

#5
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Daca s-a oprit duminica, probabil a fost o defectiune. Iar factura se plateste pana la data scadenta, care este scrisa pe factura. Chiar si asa, nu te deconecteaza nimeni in ziua urmatoare. Nu te deconecteaza de neplata nici macar in urmatoarele cateva zile dupa data scadenta.

Edited by mhanor, 20 November 2015 - 01:14.


#6
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postistrate01, on 20 noiembrie 2015 - 01:10, said:

este ca e o tragedie?sigur esti de la rcs mancavar ciuma,da mi sa oprit duminica nu a fost nici o greseal domnul;e si ptr mine sau deranjat,ptr cine e de la rcs de pe situl asta le spun sa le fie rusine si o firma de rahat,nesimtirea la rcs nu are limite

Asa, zi-le Loredana!

#7
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
cineva nu si-a luat pastilele. daca a uitat sa plateasca factura, sigur a uitat si de alea.

(acu' o sa zica si de mine ca lucrez la astia.Posted Image )


nu-ti opreste nici dracu' serviciile a doua zi, mai ales duminica, fix cand o freaca mai abitir.
cel mult te trezesti cu un sms..."gogule, aaa, alocatia lunara pelese".

Edited by dygey, 20 November 2015 - 01:47.


#8
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 18.06.2012
va dau cuvantul ca asa a fost,de aceea sunt si asa revoltat nu are rost sa mint aici

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Am intarziat 2 luni cu plata si nu am avut probleme. Adevarul e ca in doi ani de zile nu avusesem restante, s-a intamplat sa uit la acel moment.

Mi-au trimis atentionari si am platit, dar nu mi-au taiat nici internet , nici TV.

Edited by keta, 20 November 2015 - 02:01.


#10
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View Postistrate01, on 20 noiembrie 2015 - 01:10, said:

este ca e o tragedie?sigur esti de la rcs mancavar ciuma,da mi sa oprit duminica nu a fost nici o greseal domnul;e si ptr mine sau deranjat,ptr cine e de la rcs de pe situl asta le spun sa le fie rusine si o firma de rahat,nesimtirea la rcs nu are limite
Vezi ca te bate gramatica; manca-v-ar, s-a oprit ;)

#11
Grigt

Grigt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 06.07.2008
Sal,are dreptate ,am patit-o si eu,tot asa,duminica si fara nici o instintare,tel,etc, cu plata la zi pana atunci !?

#12
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Nu sta nimeni de la office sa taie abonamentul duminica, este doar o chestie tehnica, undeva pe traseu s-a produs o pana de curent care a oprit semnalul pe cablu.

Edited by keta, 20 November 2015 - 02:21.


#13
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

View Postistrate01, on 20 noiembrie 2015 - 00:57, said:

care esti ma de la rcs aici,sunt abonat de 2 an ila cablu digital cu plata la zi si cand am intarziat 1 zi ptr ca nu am platit fiind duminica mam trezit ca a fost oprit,cu riscu sa fiu banat va spun ca sunteti niste panarame si nenorociti cu ungurul vostru cu tot,cum se poate ptr o zi intarziere sa mi se opreasca cablul si duminica,FIRMA DE 2 BANI,RUSINE MA........
Dommule da-mi voie sa zic, esti mincinos, am un ghimpe pentru digi, dar in cazul asta sunt de partea lor.
Am avut cateva intarzieri de plata,  dupa 7 zile intarziere mi-au taiat doar telefonul.

Edited by leomagic44, 20 November 2015 - 07:17.


#14
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
S-a intamplat duminica trecuta? Nu de alta, da' azi e deja vineri. Sau urmeaza sa se intample peste doua zile?

#15
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Mai lasati "brasoavele" astea ca daca intarzii doua luni cu plata la ei nu iti sisteaza serviciile !

Daca nu platesti doua-trei luni de zile si inca nu ti-au taiat serviciile, inseamna ca au uitat sa ti le taie.
De cele mai multe ori serviciile sunt taiate dupa maximum 3-4 zile de la neplata ultimei facturi.

#16
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
Parca ieri sau alaltaieri intreba cineva pe forum daca sa-si inceapa o relatie cu cineva cine sufera de schizofrenie...oare ne-am gasit si persoana din discutia respectiva?

#17
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Nu stiu in alte zone cum e, dar am un vecin care abia dupa 3-4 luni i-au scos mufa de cablu de la stalp. Nici echipamentele nu le-au ridicat inca, si a trecut un an de cand nu mai are cablu tv. Zac toate intr-un dulap, plinde de mucegai...

#18
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 18.06.2012
BUNA SEARA,TIN SA IMI PREZINT SCUZELE MODERATORILOR ACESTUI FORUM PENTRU LIMBAJUL NEPOTRIVIT DIN POSTAREA DE ASEARA SI VA DAU CUVANTUL CA NU SE VA MAI REPETA,AM IZBUCNIT DIN CAUZA BATII DE JOC SI HOTIEI PE CARE O PRACTICA RCS,INCA O DATA IMI CER SCUZE

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate