Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Radiere SNC

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Salut!
Parintii mei detin impreuna o societate in nume colectiv care a functionat din 1994 si pana acum. Ambi sunt actionari si detin fiecare cate 50% din actiuni. Firma nu are datorii catre stat sau catre terti. Acum, parintii mei vor sa inchida firma, motiv pentru care tatal meu, in calitate de administrator, a mers la registrul comertului unde i-au spus ca in prima faza sa mearga la un notar pentru ca in cazul SNC,dizolvarea nu poate fi facuta direct la ONRC. Mergand la notar, acesta l-a trimis inapoi la ONRC pentru a obtine Certificat Constatator.
Din cate stiu eu, era nevoie doar de hotararea consiliului de administratie de dizolvare si lichidare fara numire de lichidator, care trebuia dusa la ONRC si depusa impreuna cu o cerere si ceva taxe pentru a fi publicata in Monitorul oficial partea a 4a, asta in prima faza, urmand apoi celelalte. Nu am avut timp sa ajung la ONRC pentru a ma lamuri ce anume vor de la notar si nici tatal meu nu stie sa-mi spuna, l-au trimis la notar si atat, asa ca va intreb daca stiti sa-mi spuneti ce anume vor cei de la ONRC de la notar si care este procedura de dizolvare lichidare radiere a unei SNC?
Multumesc anticipat !

#2
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Nu stie nimeni?

#3
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Se poate inchide.
Maine ma lamuresc singur. Se pare ca in domeniul comerial orice informatie se da pe bani. Nu pot sa cred ca nu a mai radiat nimeni un snc pana acum.
Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate