Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Gland sensibil - o rezolvare ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
farcas1994

farcas1994

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2015
Buna ziua,

Ma numesc Andrei si am 21 ani... viata sexuala mi-am inceput-o la 17 ani ...  am avut diferite partenere ... in ultimele 9>10 luni nu am mai avut activitate sexuala ... si preputul (am unul destul de mare/ penisul meu sta calotat 90% din timp) s-a ingustat putin (ma durea cand  decalotam penisul erect) .... am citit pe ici colo si am aplicat metoda Boage  ...  tragand de preput putin in lateral cu degetele pentru a il  largi ... dupa 1 luna de  exercitii metota a dat roade .... s-a largit preputul  insa in erectie tot ma tine  putin la baza glandului.

Problema e ca acum am glandul tare sensibil ... am incercat o partida cu o partenera  .... dupa preludiu  aveam erectie ff buna ... insa cand penetram sau imi facea sex oral scadea erectia .... simteam cum capul penisului ma incomodeaza ... si asta imi scadea erectia ...  Cand eram langa ea si nu o penetram imi revenea  erectia.

In fine pana la urma s-a stins treaba .... nu am ejaculat .... si am lasat-o balta pe alta data.

Cum as putea sa rezolv aceasta problema intr-un timp relativ scurt ... ma simt de parca sunt incepator ( numai ca   atunci pe vremea aia imi dadeam drumu rapid ... aici nu e  asta problema) .... ma simt aiurea pt ca  prima impresie conteaza  si eu am dat-o in balta.

Edited by farcas1994, 19 November 2015 - 12:39.


#2
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut şi bine ai venit pe forum.

Medical problema se poate rezolva cu o incizie de circa 5mm, efectuată asupra frenului ( nu glandului ).
" simteam cum capul penisului ma incomodeaza ... "
De asta se numeşte frenum ( adică frână ), fiindcă "taie cheful".

Perioada de abstinenţă de după intervenţie, circa  2 săptămâni.

Există şi metode empirice de rezolvare ( oarecum similare cu incizia ) dar e mai bine să apelezi la medic.

#3
farcas1994

farcas1994

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2015

View PostMos_Ilie, on 19 noiembrie 2015 - 13:04, said:

Salut şi bine ai venit pe forum.

Medical problema se poate rezolva cu o incizie de circa 5mm, efectuată asupra frenului ( nu glandului ).
" simteam cum capul penisului ma incomodeaza ... "
De asta se numeşte frenum ( adică frână ), fiindcă "taie cheful".

Perioada de abstinenţă de după intervenţie, circa  2 săptămâni.

Există şi metode empirice de rezolvare ( oarecum similare cu incizia ) dar e mai bine să apelezi la medic.


inteleg dar totusi anul trecut nu aveam aceasta problema ..... iar glandul  nu imi era asa  sensibil

Mentionez ca organul arata  normal nu cred ca  am  o boala .. care sa imi fi crescut sensibilitatea

#4
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 16.04.2006
Ai o fimoza ,nu foarte avansata..dar aia e.Daca te deranjeaza in continuare ar trebui operata prin circumcizie.Largirea preputului,tot chirurgical,este de asemena o alternativa dar nu o recomand deoarece in timp se va reface fimoza.

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
circumscrizia nu e recomandata decat cand deranjeaza... asta e singura pozibilitate pentru fimoza... oricare alta nu e definitiva

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Ai incercat cu ulei de masaj din acesta?http://www.steaua-di...i-de-masaj.html

#7
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
[ https://victorpapp.files.wordpress.com/2012/03/laba_de_urs_87182700.jpg?w=600 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
Mai lasa penetrarile in cur ,ca de asta ai acum ce ai.
La fel nu mai f.te toate piticaniile ca astea sunt toate stramte si tu nu forezi
dupa petrol ci vrei placere!
Alege gacici de la 1.75 in sus.

#9
farcas1994

farcas1994

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2015
Daca aveti ceva din experienta sa imi spuneti bine ... daca nu as prefera ca cei cu remarci aiurea sa se abtina.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate