Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Grila R.C.S. & R.D.S. Digital TV

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
299 replies to this topic

#19
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Nu mi se pare nimic echilibrat la grila asta... pana si astia de la Akta mai au putin si ii intrec la nr de posturi HD... dar avand in vedere ca tot romanu e abonat la Digi, asa o sa ramana mult si bine...

#20
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
În mare parte dintre HD-urile din acea listă, multe sunt de la Digi. Eu nu le pun pe alea la numărătoare. E ca și cum ai trișa că să dea bine la număr. Akta măcar are doar Cinemaraton. Deci, teoretic, Digi ar avea vreo 23 de HD-uri.

Edited by AndReW99, 15 January 2018 - 10:04.


#21
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Bine zis, teoretic Digi are HD-uri.
Dar la cum se vad astea pe tembelizor ... numai HD nu sunt, fata de ce imagine am "dincolo" la UPC.
Dar fiecare cu pacatele lui, asa si la cablistii astia.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postronuquet, on 15 ianuarie 2018 - 09:49, said:

Nu mi se pare nimic echilibrat la grila asta... pana si astia de la Akta mai au putin si ii intrec la nr de posturi HD... dar avand in vedere ca tot romanu e abonat la Digi, asa o sa ramana mult si bine...

Ai din toate categoriile câte ceva. Nu numărul contează, ci şi calitatea. AKTA au în plus faţă de noi TNT HD, Epic Drama HD, Fishing & Hunting HD, ID HD şi BBC Earth HD, însă nu au nimic la muzică şi nici pt. adulţi.

View PostAndReW99, on 15 ianuarie 2018 - 10:03, said:

În mare parte dintre HD-urile din acea listă, multe sunt de la Digi. Eu nu le pun pe alea la numărătoare. E ca și cum ai trișa că să dea bine la număr. Akta măcar are doar Cinemaraton. Deci, teoretic, Digi ar avea vreo 23 de HD-uri.

Să înţelegem că şi Sky trişează? Posted Image DIGI-urile au conţinut măcar. Aşa şi AKTA trişează cu Telekom Sport, corect?

Edited by alfa_alfa, 15 January 2018 - 10:46.


#23
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006

View PostAndReW99, on 15 ianuarie 2018 - 10:03, said:

În mare parte dintre HD-urile din acea listă, multe sunt de la Digi. Eu nu le pun pe alea la numărătoare. E ca și cum ai trișa că să dea bine la număr. Akta măcar are doar Cinemaraton. Deci, teoretic, Digi ar avea vreo 23 de HD-uri.
Nu le pui la numaratoarea pentru ca esti subiectiv si cel mai probabil hater RDS. Multe persoane isi doresc in grila Digi 24 HD, canalele Digi Sport, canalele de documentare Digi, samd.

#24
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011

View Postalfa_alfa, on 15 ianuarie 2018 - 10:46, said:

... şi nici pt. adulţi.

Pentru adulți există mâna. Posted Image

#25
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017

View Postcatalinman, on 15 ianuarie 2018 - 10:47, said:


Nu le pui la numaratoarea pentru ca esti subiectiv si cel mai probabil hater RDS. Multe persoane isi doresc in grila Digi 24 HD, canalele Digi Sport, canalele de documentare Digi, samd.

Asta asa e.. dar n.as renunta la Showcase HD sau MTV Live HD pentru ele.... :)

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oricum tu ai zis că nu vrei să te abonezi la RCS.

#27
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Nu, dar astept Digi 24 HD la UPC. :D

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Şi atunci nu ştiu de ce te oboseşti să ne zici părerea ta despre grila RCS, mai ales dacă nu eşti abonat şi nici nu intenţionezi să devii unul.

Nu e vorba că te oboseşti tu, dar personal m-am plictisit să citesc aceleaşi opinii în buclă.

#29
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
E un forum liber. Am voie sa.mi spun opiniile. Daca ai chef de cearta du-te in alta parte. ;)

#30
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Dacă ar veni un abonat Digi/Telekom/etc. pe topicul UPC și ți-ar spune că nu-i place UPC pentru că are "nuștiucâte" puncte slabe și le-ar și enumera, ți-ar conveni?

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Forum liber, dar trebuie să te comporţi şi civilizat. Tu nu te încadrezi la comportament civilizat. Doar prin faptul că ai folosit sintagma „ai chef de ceartă, du-te în altă parte”, deja ai dat de înţeles că ai venit aici ca să faci flame şi să provoci lumea.

#32
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postronuquet, on 15 ianuarie 2018 - 11:03, said:



Asta asa e.. dar n.as renunta la Showcase HD sau MTV Live HD pentru ele.... :)
Ce naiba sa vezi la Showcase ? il am la Orange si este cel mai slab canal Disvovery, este plin de reality-show si fff putine documentare.
Si Mtvlive Hd este slabut rau,in materie de muzica ce exista pe piata prefer Trance Urban.
In materie de canale muzicale din partea mea se pot scoate toate, in ziua de azi ascult si vad doar ce doresc si nu muzica de 2 bani care este difuzata de aceste canale.

#33
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017

View PostAndReW99, on 15 ianuarie 2018 - 11:41, said:

Dacă ar veni un abonat Digi/Telekom/etc. pe topicul UPC şi ți-ar spune că nu-i place UPC pentru că are "nuştiucâte" puncte slabe și le-ar şi enumera, ți-ar conveni?

Uita-te la inceputul topicului si vezi ce ai scris si tu de DIGI pe topicul DIGI.... ca "triseaza" si ca au doar "23 de HD-uri", cat de ipocrit. Desi tu esti abonat doar la UPC.

View Postalfa_alfa, on 15 ianuarie 2018 - 11:42, said:

Forum liber, dar trebuie să te comporţi şi civilizat. Tu nu te încadrezi la comportament civilizat. Doar prin faptul că ai folosit sintagma „ai chef de ceartă, du-te în altă parte”, deja ai dat de înţeles că ai venit aici ca să faci flame şi să provoci lumea.

De la un timp am obsevat ca ai ceva cu mine, vezi ca mai sunt si altii de care sa te iei pe forum.... daca nu ma incadrez in comportament civilizat inseamna ca FCSB1 e huligan direct.

Ce tare ca dintre AndReW99 si Taxon, te-ai pus fix de mine sa te iei. Posted Image

View Postcrursu, on 15 ianuarie 2018 - 12:43, said:

Ce naiba sa vezi la Showcase ? il am la Orange si este cel mai slab canal Disvovery, este plin de reality-show si fff putine documentare.
Si Mtvlive Hd este slabut rau,in materie de muzica ce exista pe piata prefer Trance Urban.
In materie de canale muzicale din partea mea se pot scoate toate, in ziua de azi ascult si vad doar ce doresc si nu muzica de 2 bani care este difuzata de aceste canale.

Unele emisiuni de pe Showcase HD sunt ok, altele nu, mie personal imi place.

Mezzo Live HD spre exemplu e foarte bun, mai ales cand da concerte de jazz.

Trace Tropical HD mai e interesant... cele 3 Stingray-uri (Djazz, Brava si iConcerts), Rock TV (HD).

Edited by ronuquet, 15 January 2018 - 13:11.


#34
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
@ronuquet Eu am vrut doar să fac o comparație dintre Akta și Digi, nu am zis că urăsc acest operator. Că userul @catalinman a zis că-s "hater" e partea a doua. S-a înșelat.
Nu zic că n-am greșit, poate am scris fară să dau prea mare atenție. A fost doar o comparație, nu o insultă.

Edited by AndReW99, 15 January 2018 - 13:19.


#35
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010

View PostAndReW99, on 15 ianuarie 2018 - 10:03, said:

În mare parte dintre HD-urile din acea listă, multe sunt de la Digi. Eu nu le pun pe alea la numărătoare. E ca și cum ai trișa că să dea bine la număr. Akta măcar are doar Cinemaraton. Deci, teoretic, Digi ar avea vreo 23 de HD-uri.
A, ca sunt canale proprii Digi, nu se pun la numaratoare? Noaptea mintii :))) Difuzeaza continut HD? Difuzeaza! Reclame au pe cele de documentare sau pe DigiFilm? Nu, doar promo-uri. Rezolutia corespunde? Cum doamne iarta-ma nu sunt HD-uri? Fiecare companie face ce vrea, iti convine, te abonezi. Nu, mai sunt si alte optiuni.

Si lasati-ma cu Akta. Sa vorbiti despre ei cand or avea retea calumea, sau dupa ce o sa fiti abonati. Aveam semnal cu lingurita. Si pretul, nesimtit de mare, pentru ce ofereau. Si ca mine, mai sunt altii: ba cu preturi nesimtite, ba cu probleme de semnal. Abonati-va si dupa mai vorbim, poate aveti noroc si prindeti o zona cu retea buna. A venit Digi peste ei, i-au mancat la propriu. A intrat UPC peste ei in alte zone unde aveau monopol, le-a dat dauna totala. Deci, despre ce vorbim noi?!?

#36
Adriano2010

Adriano2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 02.10.2017
Unde pot gasi frecventele rds digital Bucuresti?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate