Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Digi TV - Numai aici despre probleme, întrebări și informații.

- - - - -
  • Please log in to reply
849 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Postare plăcută!

#2
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Grila Digi TV (HD)

Attached File  digi dth.png   33.08K   451 downloads

#3
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Mare saracie la ungurime...

#4
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
eu zic ca ar trebui sa mai intre in grila posturi hd.
asa ca fapt diers si comparatie:  ma uitam pe un forum din america de sud(cu grile tv la catv si dth la tarile din zona) si zilele astea au intrat la un operator de dth in chile , 26 de posturi hd intr-o zi.

#5
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Am uitat sa actualizez siglele la Eurosport :D

Attached File  digi dth.png   31.76K   160 downloads

#6
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

 Kalman2007, on 18 noiembrie 2015 - 19:10, said:

Am uitat sa actualizez siglele la Eurosport Posted Image

digi dth.png
6 la 6 ... 6 hd pentru maghiari si 6 hd pentru romani, dar daca eurosport are si pista audio in maghiara,si cred ca are, atunci e 8 la 6 pentru maghiari. Oricum e o grila hd de rasul curcilor, ne rad altii si cu fundu, sa nu zic curu.

Edited by nikuniku, 18 November 2015 - 19:52.


#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Zi mersi ca e si asta, plus ca e si moka.

#8
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

 catalinman, on 18 noiembrie 2015 - 21:19, said:

Zi mersi ca e si asta, plus ca e si moka.
Nea Catalin, te rog frumos mai scuteste-ma cu zicala "de-a moka", caci nu e de-a moca , platim un abonament, ca rcs-ul a vrut sa fie moca asta e altceva,caci asta e teoria lor, mult,prost si ieftin, dar sa sti ca sunt destui abonati care ar da un ban un plus sa vada mai multe canale in HD si pe satelit. Oricand as da in plus, cat cere rcs-ul, pentru pachet extra HD pe satelit,normal ca la ab. actual atat si vedem, 6 programe hd. Cine opreste mega rcs-ul sa faca pachet sau pachete HD?. Nu-mi spune sa ma mut la alt operator, asta e operatorul meu din 2004 la satelit si de cativa ani si la cablu si nu ma mut la altii, dar am asteptari mult mai mari de la rcs pe partea de satelit si nu de-a moca, pe un pret corect. Nu vreau sa mai intru in alte detalii, cum ar fii echipamentele, satelit,cablu,stik net... orice, caci acole e jale,jale mare, mai rau ca in Burkina Faso, stau clientii mai bine de trei luni sa astepte un receptor cablu/satelit vai mama lor,niste stifturi, sau un stik net, de parca ar fi facute la nasa, nu ca la ceilalti ar fi mai bune, dar macar sunt ,mai multe decat le trebuie. O seara buna.

Edited by nikuniku, 19 November 2015 - 19:20.


#9
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
O seara buna si tie. Nu iti spun sa te muti la alt operator, iti spun sa te obisnuiesti cu ideea. Aceeasi strategie este valabila si pentru CATV. Pachet gratuit inca de la lansare, posturile HD nu costa nimic la RCS.

Asta e valabil si acum si peste 6 luni si peste 1 an si peste 5 ani.

Pe CATV exista oferta HD din 1 iunie 2010, de atunci si pana acum HD-ul nu a costat nimic. In concluzie, pachetul HD o sa fie oferit moca in continuare pe DTH si CATV.

#10
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,038
  • Înscris: 03.03.2007

 catalinman, on 18 noiembrie 2015 - 21:19, said:

Zi mersi ca e si asta, plus ca e si moka.
Va multumim din suflet ca v-ati indurat si in nemasurata voastra darnicie a-ti reusit aceasta performanta neegalata de nici un dth din europa de a ne oferi cu atata generozitate 6 canale hd, Va suntem profund recunoscatori pana la moarte si suntem cei mai fericiti abonati existenti. Va rugam daca o fi vreodata sa mai introduceti vreun post hd sa fie neaparat unul maghiar. Iar din cele romanesti puteti sa mai scoateti ca noi nu ne suparam ci va vom spune eternul mersi.

#11
dento

dento

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 08.02.2013

 ioany, on 22 noiembrie 2015 - 20:45, said:

Va multumim din suflet ca v-ati indurat si in nemasurata voastra darnicie a-ti reusit aceasta performanta neegalata de nici un dth din europa de a ne oferi cu atata generozitate 6 canale hd, Va suntem profund recunoscatori pana la moarte si suntem cei mai fericiti abonati existenti. Va rugam daca o fi vreodata sa mai introduceti vreun post hd sa fie neaparat unul maghiar. Iar din cele romanesti puteti sa mai scoateti ca noi nu ne suparam ci va vom spune eternul mersi.
ai rabdare

probabil in 2016 ma vedem canale HD

#12
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Sau la pastile cailor, caci craciunul e dupa colt ;)

#13
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
Cataline,mai bagati si voi posturi noi,Kanal D HD,TVR HD,Digisport 3 HD,TNT HD,Etno TV HD,Taraf TV HD,Look TV HD,Look Plus HD,Digi 24 HD,UTV HD,Travel Channel HD,Hystory Channel HD,National Geographic Wild HD,Sport.Ro HD,Digi Film HD,Acasa HD,Viasat Nature/Viasat Hystory HD,Digi Life HD,Digi World HD,Digi Animal World HD,Hbo HD,Hbo Comedy HD,Cinemax HD,Sundance Channel HD,hai frate treziti-va,nu mai dormiti,respectati-va abonatii,macar in al-12-lea ceas.

#14
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,338
  • Înscris: 19.01.2015
TNT HD si Digi Sport 4 HD inca nu s-au lansat dar restu... ar trebui introduse, mai ales posturile lor proprii si detinute de ei.

#15
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
TNT HD există deja de 2 luni. Că nu îl introduce nici un operator e altceva. Bineînțeles este subtitrat.

#16
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
Roberte,eu am zis Digisport 3 HD,stiam ca Digisport 4 HD inca nu existaPosted Image

#17
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,338
  • Înscris: 19.01.2015

 Aly25, on 29 noiembrie 2015 - 18:13, said:

Roberte,eu am zis Digisport 3 HD,stiam ca Digisport 4 HD inca nu existaPosted Image
Va exista in Ianuarie 2016 cand vor negocia cu posturile Eurosport iar daca nu o sa le iasa negocierea in loc de Eurosport 1, 2 HD vom avea bonus Digi Sport 3 HD si Digi Sport 4 HD. Ar fi foarte bine.

#18
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Nu se compara pierderea Eurosport, cu variantele Digi Sport 3 si 4 in HD (pentru voi, ca pe cablu este deja Digi Sport 3 in HD, mai ramane al 4-lea).

Edited by cristinel07, 29 November 2015 - 23:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate