Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Toaleta cu apă - focarul de boală al civilizației moderne

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
NecPlusUltra

NecPlusUltra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 19.10.2015

 dygey, on 18 noiembrie 2015 - 13:21, said:

saaau, poti sa te p*si stand jos pe wc. garantez, nimanui care face asta n-o sa-i cada coa*ele. asta cand esti in propria
casa, in alte locuri (publice sau dubioase dpdv al igienei) e recomandat sa stai drept, ca bradu'. nu mai stropesti nu stiu
cati metri patrati, nu-ti mai bati capu' cu ridicatu' colacului, scapi si de spalat baia dupa fiecare pi*are, reduci presiunea
asupra prostatei, nu mai faci nici geometrie plana sau probleme de fizica pentru vedea unde-o sa nimereasca jetul, etc.
Bineinteles ca se poate si asa. Io nu stau jos, nu pentru ca ma sifonez, sau pentru ca am impresia ca sunt mai putin barbat, ci pentru ca imi este mai comod din picioare. Iar curatenia pentru mine nu este un calvar. Gasesc oricand timp pentru curatenie in baie, sters parchetul, curatat bucataria, spalat vasele, spalat/intins hainele, calcat camasi, taiat unghii, dusuri, tuns samd. Nu caut mereu scuze si nu fac rationalizari aiurea pentru a scapa de asa ceva. Nu ma deranjeaza. Si nici nu am revelatii in 2015 citind ce indruga doi bosorogi senili ultragiati de buda in casa.Posted Image

Edited by NecPlusUltra, 18 November 2015 - 13:55.


#38
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
eu cred ca fumul de diesel de mana a 15-a de jermania te omoara mai repede decat cacuta de pe periuta de dinti.

#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,176
  • Înscris: 14.10.2008
Ham mai vazut tzagani zicand ca nu fac in casa ca nu le permite traditia din evul mediu, la fel ei stau la cort si tin calul in casa.

#40
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ba , voi va distrati cu pipilicul din  pozitia asezat la mascul , da imi amintirati cum un cumatru d-al meu umblat pe la doctori (varsta , mde ) chiar mi-o zis acum ceva ani de faza asta , e cica buna pentru barbati . Pe bune !

#41
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,176
  • Înscris: 14.10.2008
Dar la ejaculare cum o fi mai bine ca eu si pe aia o fac din picioare.

#42
NecPlusUltra

NecPlusUltra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 19.10.2015

 Neaceasca85, on 18 noiembrie 2015 - 15:38, said:

Dar la ejaculare cum o fi mai bine ca eu si pe aia o fac din picioare.
Cu o femeie prin preajma.

#43
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
thaire , nu in preajma , ci la capatul celalalt  al  instrumentului ,  bre !  Posted Image

#44
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Un moderator de la constructii zicea ca masculi nemti, urineaza din sezut.....i-a transformat Merkel!

#45
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 29.05.2004
Nu mai spălați veceul cu periuța de dinți.

#46
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,176
  • Înscris: 14.10.2008
Asta se facea in armata.

#47
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013
Daca in toaleta/baie, nu se face curatenie totala o data pe saptamana..........hepatita, sida, etc. sunt la ele acasa!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 18 November 2015 - 18:50.


#48
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

 Patrulescu, on 18 noiembrie 2015 - 10:13, said:

Pai de ce nu trageati apa?
WC-urile nu erau racordate la apa. Practic venea femeia de serviciu si dracu stie cum desfunda buzile iar apoi arunca o galeata de apa si le curata. O singura data in 3 ani am intrat acolo cand am avut o urgenta, in rest mergeam la facultate sai gaseam buzi in regula.

In halul asta ne-au tinut 3 ani, dupa care a venit un alt administrator, a remediat situatia reparand racordurile de apa si dand cate o buda in grija studentilor din 3 camere. Din acel moment totul a fost luna si bec.

 NecPlusUltra, on 18 noiembrie 2015 - 10:52, said:

Pentru a stropi cat mai putin tre sa te pipi usor din lateral pe muchia in care se intersecteaza planul vertical si cel oblic al gurii de scurgere (vezi poza).
Pe mine ma enerveaza aia care se pisa oblu in mijlocul apei sa faca zgomot. L-am intrebat pe unu de ce face asta ca ma trezeste noaptea si el a zis ca n-are tinta. Om de cacat cu raspuns de cacat.

 xmanyacs77, on 18 noiembrie 2015 - 18:49, said:

Daca in toaleta/baie, nu se face curatenie totala o data pe saptamana..........hepatita, sida, etc. sunt la ele acasa!
Iar WC-ul trebuie curatat dupa fiecare cacare, nu e nime' responsabil sa curete dupa altcineva decat daca acel altcineva are o deficienta sau e copil si in loc sa curete mai rau imprastie.

#49
NecPlusUltra

NecPlusUltra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 19.10.2015

 gingisKHAN2015, on 18 noiembrie 2015 - 16:03, said:

thaire , nu in preajma , ci la capatul celalalt  al  instrumentului ,  bre !  Posted Image
Pai nu-i musai. Poate cu o mana isi mangaie motanul, iar cu cealalta ii mangaie ei pasarica. Sau sta in picioare deasupra ei tintindu-i freza. Sau alte jocuri din astea amoroase de moda veche.

#50
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
WC-ul vostru din casa e unul public? Pai nu e tot cacatul vostru in el? Sau vin si vecinii sa se cace in vasul vostru? Deci ca sa inchei ....fiind doar cacatul vostru nu e nici o problema ca tot din voi este...... Ah .... si mai dat naibii din cand in cand cu Domestos ca nu costa o avere.....

#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,176
  • Înscris: 14.10.2008
Eu dau cu Duck.

Baie in camera ca la hotel, doar eu o folosesc, in casa mai sunt alte 2 bai si inca 3 WC-uri (WC si chiuveta la centrala termica), la bloc era nasol, familie de 4 insi si 1 singur WC, al doilea demontat pentru a pune masina de spalat in locul lui. Mai era si apa cu program, pana in anul 2000. Era nasol sa te ia nevoia intre orele 13-17 si 22-06.

#52
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013
Radem, glumim dar cu toaleta nu este de joaca; aceasta trebuie igienizata cat mai des.......Posted Image

#53
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014

 benis, on 18 noiembrie 2015 - 07:36, said:

Dacă acum 2 milenii, romanii știau că plumbul e toxic, d'aia tot mâncau din vase de plumb și se îmbolnăveau.
Am trait sa o aud si pe asta! Am dat intamplator peste topicul asta! Incredibil! Cauta statistici si ai sa vezi ca acolo unde sunt toalete in curte incidenta TBC, a hepatitei, a bolilor diareice e pana la cer! Nu mai vorbim de confort, confortul fiind cel mai important! Te ia dracu daca stai la -20 pe grade intr-o toaleta neincalzita! Stiu ce vorbesc! Doamne fereste sa ai vreo problema medicala! Iti spun eu ce fac o parte din aia cu toaleta in fundul curtii in astfe; de situatii, batranii, copiii! Se CACA IN GALETI SI OLITE! IN CASA! Am vazut asta de prea multe ori in prea multe case! Pai noi in Ro mai in gluma mai in serios ar trebui sa avem un program national cu privire la WC-uri cu secretaar de stat cu rang de ministru! Cu buget! E dezastru! Avem institutii publice, din orase, neracordate la canalizare; scoli! biserici si catedrale etc. Umbli pe strada si nu gasesti o toaleta! Stau si ma intreb daca nu cumva buda in fundul curtii, respectiv in mijlocul orasului, neracordata la canalizare,  nu cumva e mostenire de la daci, de la zamolxe, traditie crestin ortodoxa de o pastram cu atata sfintenie! Ba judecand dupa pictura rupestra facuta cu deget maron...credca suntem cea mai veche civilizatie din lume dupa indieni ca aia n-au bude deloc ! Picturile rupestre de la "Chauvet-Pont-d'Arc Cave" si de la peștera Coliboaia sunt minciuna pe langa arta naiva in maron fecal de pe peretii putinelor toalete publice din Ro! Sincer cred ca numarul si calitatea toaletelor este direct proportional cu nivelul de civilizatie si mai ales de cultura al unui popor! Da!
LE
Existau romani acum 2000 de ani?! Probabil ca da judecand dupa pastrarea "traditiei" in ceea ce priveste nespalarea si WC-urile lipsa sau imputite pastrate cu sfintenie demna de ortodocsi!

Edited by sirius208, 04 December 2015 - 11:42.


#54
Hircus

Hircus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 25.06.2014
Întrebarea de 100 de puncte!!!
Cat cacat ne "distribuie" avioanele?
Dacă întreb de căcatul câinilor (pe care-l inhalam) care tapetează trotuarele deja trebuie sa ofer 200pct.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate