Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Honda Civic 4D - 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
manuko

manuko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 29.11.2007
ODO 7000 km,

Sunt multumit si nu regret achizitia facuta. Imi place cum trage motorasul, consumul mediu de 8l/100 km mi se pare acceptabil, confortul este satisfacator si chiar daca nu are geamurile tratate termic, AC-ul face fata cu brio si la +38 grade C.

In ritmul asta, sper ca la revizia de 1 an sa am macar 10000 km parcursi......

#56
manuko

manuko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 29.11.2007
Am revenit dintr-un mini concediu de 5 zile. Giurgiu - Byala si retur = 530 km.

La intoarcere, BC imi arata un consum mediu de 7,2l/100 km. Am facut plinul din nou si mi-a rezultat un consum de 7,5l/100 km.

Am fost 2 persoane, AC-ul non-stop si bagaje. Muuulte bagaje. Inclusiv pe bancheta din spate. Viteza ? Exceptand cele 60 min petrecute in Vama si pe pod, am condus agresiv-preventiv. 80 in localitati si 130 afara. Pe autostrada 150-160 dar numai in depasiri.

Marr, multumesc pentru ca m-ai inspirat cu masinuta asta. Sunt multumit de ea si deocamdata n-am niciun regret.



#57
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,179
  • Înscris: 13.07.2005

 manuko, on 04 iulie 2016 - 15:51, said:

.... Sunt multumit de ea si deocamdata n-am niciun regret.

Sper ca asa sa fie inca niste ani buni de-acum incolo !

Referitor la tratamentul geamurilor - am spus si eu ca nu este tocmai reusit ( asta daca au vre-un tratament UV / IR). Din acest motiv am si apelat la folii ( desi nu sunt un mare fan).
Recomand sa iei in calcul varianta montarii de folii. Daca nu vre / nu-ti plac foliile fumurii, exista varianta Llumar AIR care ofera o excelenta protectie la IR si UV dar sunt complet transparente ( ma rog, 85 %).
Si da, si eu am remarcat eficienta sistemului de climatizare si - comparativ cu cel de la Subaru - "discretia" de care da dovada !

#58
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
Salut,

Cu volanul ce ai mai facut? L-ai imbracat in piele sau l-ai lasat in husa? Daca a ramas in husa, imi poti spune te rog de ce nu ai mai optat pentru invelirea in piele?

Mersi.

#59
manuko

manuko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 29.11.2007
Salve,

l-am lasat in husa pentru ca n-am avut suficient timp la dispozitie,  plus ca desi arata urat, husa are o aderenta buna si o textura prietenoasa. Ca atare, am tot amanat si uite ca au trecut 9 luni.....

O sa-i vina randul. Sper.... :)




Marr, merci mult !

In mod sigur o sa-i pun folie. Ramane de vazut de care pentru ca soata nu se impaca cu aia fumurie...

#60
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
Cu acceptul lui manuko, o sa pun niste preturi orientative pentru intretinerea tehnica la o Honda Civic in primii ani. Poate vor fi utile pentru o persoana care va cauta detalii despre costurile de intretinere. Datele le am de la un dealer din Bucuresti, nu stiu daca in tara la alte reprezentante Honda difera.

[ https://s31.postimg.org/imwmkas5n/capture12.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s32.postimg.org/6o3hw18f9/capture13.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mickydutza, 12 July 2016 - 20:33.


#61
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 03.12.2010
Preturile la revizii sa zicem ca sunt ok cu toate ca mi se par putin mari,insa la placute si discuri mo se pare enorm.doua placute 135 de euro? Daca inlocuiesc 4 discuri cu placute ajung pe la 2000 ron?ce naiba e mercedes?

#62
manuko

manuko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 29.11.2007
Ziua buna domnilor,

intrucat doresc sa-mi iau zborul din tara, am decis sa vand Hondita. Acum are doar 9000 km si se prezinta ca-n prima zi. Detalii pe privat sau la tel: 0762 699 828

Posted Image

#63
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,322
  • Înscris: 17.09.2008

 manuko, on 22 februarie 2017 - 15:57, said:

Ziua buna domnilor,

intrucat doresc sa-mi iau zborul din tara, am decis sa vand Hondita. Acum are doar 9000 km si se prezinta ca-n prima zi. Detalii pe privat sau la tel: 0762 699 828

Posted Image
Daca te reloci intro tara europeana de ce nu o duci cu tine?Daca treci balta, este mai ok sa o vinzi.

#64
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Daca s-a hotarat sa vanda o masina atat de buna si care ii place, este clar ca va pleca intr-un loc unde nu o poate duce. :)

#65
bogdan_ciorei

bogdan_ciorei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.11.2006
Buna seara ! Poate va adresez o intrebare tampita, dar caut urgent in raspuns de la posesorii de Honda. Am o Honda Civic Sedan 4D 2016, e ca cea din pozele postate de "manuko" ,doar ca are si trapa, varianta full. Ma rog, intrebarea mea este : exista sensor la rezervorul de lichid de parbriz ?..implicit martor in bord pentru momentul cand ramai fara lichid ? Va intreb pt ca la mine cica "nu exista" motiv pt care am la rezervorul de lichid de parbriz, atarnat de capac, un indicator sub forma de bagheta de plastic, un fel de joja. Eu sunt ferm convins ca am "martor" in bord si ca a functionat, numai ca mergant cu masina la garantie, in service Asko, mi-au zis, aproape razand de mine "uite-l si pe prostu asta" , ca modelul meu NU are sensor la rezervor !

Edited by bogdan_ciorei, 08 June 2017 - 21:10.


#66
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Nu, nu are senzor... De-aia și ai bățul ăla gradat legat de capac.

#67
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014

 bogdan_ciorei, on 08 iunie 2017 - 21:10, said:

Buna seara ! Poate va adresez o intrebare tampita, dar caut urgent in raspuns de la posesorii de Honda. Am o Honda Civic Sedan 4D 2016, e ca cea din pozele postate de "manuko" ,doar ca are si trapa, varianta full. Ma rog, intrebarea mea este : exista sensor la rezervorul de lichid de parbriz ?..implicit martor in bord pentru momentul cand ramai fara lichid ? Va intreb pt ca la mine cica "nu exista" motiv pt care am la rezervorul de lichid de parbriz, atarnat de capac, un indicator sub forma de bagheta de plastic, un fel de joja. Eu sunt ferm convins ca am "martor" in bord si ca a functionat, numai ca mergant cu masina la garantie, in service Asko, mi-au zis, aproape razand de mine "uite-l si pe prostu asta" , ca modelul meu NU are sensor la rezervor !

Ultima generatie are, dar nu cred ca te ajuta prea mult. N-am idee de a ta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate