Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Ce job considerați că este cel mai bun la ora actuală, fără experiență ?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014

View PostNero-d, on 16 noiembrie 2015 - 17:47, said:

urmareste cu atentie!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fc_11g-3Zts?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mi-ai facut ziua mai buna. Posted Image

#20
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
presedinte de partid, ministru, parlamentar, primar, general, etc.


On : Videochat

#21
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
La ora actuala ar fi unul care curata injuraturile de pe softpedia contra cost dar aici avem robot-soft.
In principiu ar fi maturator de strada,mai ales la romani.
Pe locul 2 ar fi gropar.
Pe 3 sutana.

#22
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostNightshine, on 16 noiembrie 2015 - 17:26, said:

Fără experienţă şi fără studii superioare, care sunt cele mai bune job-uri despre care ştiţi ?
Experienţă, nu din auzite !
Prostituatia - intr-o tara unde prostitutia e legala si reglementata.

Edited by OriginalCopy, 16 November 2015 - 18:28.


#23
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007

View PostOriginalCopy, on 16 noiembrie 2015 - 18:28, said:

Prostituatia - intr-o tara unde prostitutia e legala si reglementata.
Asta daca areti bine si ai si limba jucausa.
Prinzi o bunaciune de 50+ de ani si te-ai scos.
La 30 de ani vii acasa cu bani si iti faci o familie.
Ca si "mister" Bill Gates "nu imi cereti chitante pe primul milion de dolari,pe restul va dau pana la ultimul cent"

#24
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Poti sa te faci sudor. Sunt unele cursuri de calificare care iti ofera si un loc de munca daca te pricepi. La inceput o sa fie mult de munca pe bani oarecum putini. Dupa ce prinzi experienta o fa fie mult de munca dar pe bani multi.
In plus se cauta peste tot in lume sudori/lacatusi/tubulatori etc.


acum am vazut ca e girls, rectificam sudorita, sau ceva pe vas de croaziera

Edited by Mar-zZz, 16 November 2015 - 18:54.


#25
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Si aparura toti inginerii sclipitori ai Romaniei sa rada ca unii nu isi permit sau nu vor sa faca facultate si isi cauta de lucru si poate in 5-10 ani le fura postul ca se descurca mai bine. Bravi ingineri ai tarii patii acum 2 zile o faca foarte comica cu un inginer cu experienta de vreo 20 de ani si director de r&d intr-o mare companie. Acu' vreo 2-3 luni a vorbit cu taica-meu ca ii trebuie poarta/gard/grilaj geamuri la casa din fier forjat. Zis si facut, tipul in Timisoara, taica-meu in Bihor, ii zice, maine vin la Timisoara sa iau dimensiunile si dupa ce onorez ce comenzi mai am vin si le pun, tipu' din Timisoara ii zice, las' bre', masor eu ca-s inginer si iti comunic pe mail dimensiunile, cu poze, cu tot, zice taica-meu, hai ca-i zic la fiumeu (subsemnatul) sa mearga la tine sa le luati impreuna atunci (eu fiind in Timisoara), zice ala, nu domle', lasa ca ma descurc. Acu' cateva zile, vine duba cu fierataniile, diferente de 1 metru la unele parti..Asa cu inginerii si toti astia cu 100 de diplome...

On topic: cauta pe eJobs, daca esti in oras mare poate prinzi un post de agent d2d la Telekom, RDS sau UPC, in magazinele lor, orice post e bun pentru inceput, capeti putina experienta si vezi altcumva lucrurile pe urma.

#26
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012

View PostAgroAlex, on 16 noiembrie 2015 - 18:41, said:

diferente de 1 metru la unele parti.

Hai,  nu ne lasa in coada de peste. Spune povestea pana la sfarsit. V-a trimis inapoi cu grilajul? L-a acceptat asa si isi modifica geamurile? Chiar sunt curios ce s-a intamplat.

Onn topic: Cauta o meserie pe care nu o poate face oricine. Agent vanzari si alte chestii oricine poate sa se faca.

#27
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,237
  • Înscris: 19.08.2005
Actor in filme XXX.

#28
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015

View PostMar-zZz, on 16 noiembrie 2015 - 18:50, said:

Hai,  nu ne lasa in coada de peste. Spune povestea pana la sfarsit. V-a trimis inapoi cu grilajul? L-a acceptat asa si isi modifica geamurile? Chiar sunt curios ce s-a intamplat.

Onn topic: Cauta o meserie pe care nu o poate face oricine. Agent vanzari si alte chestii oricine poate sa se faca.

Diferenta de aproape 1 metru, 80 de cm sa fiu mai explicit e la gard cu deschiderea de 12 de metri unde trebuia noi sa punem stalpii din 2 in 2 metri, fiecare bucata e cu bolta si calculata distanta intre tevi sa arate simetric si placut ochiului. Ii ramane gardul si il duce la casa de la tara si ii facem altul, oricum ideea textului meu e alta, degeaba ai diploma de facultate/masterat/doctorat daca le-ai facut sa ai o diploma si cam atat. Eu, fara sa ma laud, le-am dat peste nas in practica multora cu mai multe studii decat mine, cunosc o multime de tehnicieni la o multime de companii care sunt net superiori sefilor dar nu pot avansa ca n-au diploma...

#29
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Tu centrezi, tu dai cu capul.

#30
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Somer, asistat social, cap de familie cu 5-6 copii si fara serviciu.....

#31
thisbeatishot

thisbeatishot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 24.10.2015
Nevasta-mea.....

#32
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postthisbeatishot, on 16 noiembrie 2015 - 22:40, said:

Nevasta-mea.....

La fel crede si ea? Posted Image

#33
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostAgroAlex, on 16 noiembrie 2015 - 19:20, said:

oricum ideea textului meu e alta, degeaba ai diploma de facultate/masterat/doctorat
Eu, fara sa ma laud, le-am dat peste nas in practica multora cu mai multe studii decat mine, cunosc o multime de tehnicieni la o multime de companii care sunt net superiori sefilor dar nu pot avansa ca n-au diploma...
Cand zici ca degeaba ai diploma, deja arati ce nivel de gandire ai...
(similar: o multime de necalificati stiu mai mult decat o multime de tehnicieni  Posted Image )

Ce spui tu aici e lametarea tehnicianului, care stie cateva chestii simple, dar nu e inginer (si nu va fi vreodata), este echivalentul asistentei medicale care crede ca stie mai mult decat doctorul... sau secretara care stie mai mult decat directorul...

Pe tine te macina faptul ca stii sa masori cu o ruleta, dar nu esti sef peste un inginer...

#34
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
Lunetist .

#35
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005

View PostQuantum, on 25 decembrie 2015 - 06:12, said:

Cand zici ca degeaba ai diploma, deja arati ce nivel de gandire ai...
(similar: o multime de necalificati stiu mai mult decat o multime de tehnicieni  Posted Image )

Ce spui tu aici e lametarea tehnicianului, care stie cateva chestii simple, dar nu e inginer (si nu va fi vreodata), este echivalentul asistentei medicale care crede ca stie mai mult decat doctorul... sau secretara care stie mai mult decat directorul...

Pe tine te macina faptul ca stii sa masori cu o ruleta, dar nu esti sef peste un inginer...


Sa fim seriosi....
Diploma, in sine , nu e o garantie a cunostintelor - mai ales acum, cand oricine are o diploma de BAC poate tarai o facultate.

Anul asta am lucrat ca sef peste ingineri, intr-o companie privata, desi nu am facultate. Oamenii erau total rupti de realitate si de progresul tehnologic, mergeau pe solutiile cele mai inutil complicate, nefiabile; nu reuseau sa inteleaga imagine de ansamblu si cum afecteaza solutia aleasa intregul. Ba, mai mult, eram si translator in relatia cu colaboratorii externi, ca inginerii cu facultate nu stiau bob de engleza....

Asa ca, eu as zice ca diploma nu face 2 bani, daca nu e sustinuta in spate de cunostinte. Da, sunt de acord ca facultatea te poate ajuta sa dobandesti cunostinte - asta daca o faci cu ideea ca vrei sa inveti, nu ca vrei o diploma.
De invatat, daca ai vointa, poti invata si singur - mai ales acum, in epoca internetului.

#36
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015

View PostQuantum, on 25 decembrie 2015 - 06:12, said:

Cand zici ca degeaba ai diploma, deja arati ce nivel de gandire ai...
(similar: o multime de necalificati stiu mai mult decat o multime de tehnicieni  Posted Image )

Ce spui tu aici e lametarea tehnicianului, care stie cateva chestii simple, dar nu e inginer (si nu va fi vreodata), este echivalentul asistentei medicale care crede ca stie mai mult decat doctorul... sau secretara care stie mai mult decat directorul...

Pe tine te macina faptul ca stii sa masori cu o ruleta, dar nu esti sef peste un inginer...

Deci tu preferi un prost cu diploma cumparata decat unul fara nicio diploma la care-i merge bibilica si se descurca? Eu iti doresc sa dai peste cativa oameni din ambele categorii, sa vezi ca se poate si cum zic eu. Pe mine nu ma macina nimic, stai linistit :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate