Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Nemulțumiri legate de Vodafone.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1855 replies to this topic

#37
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Baga aesizare la ANPC si la ANCOM. O sa ai surpriza ca ANCOM vine cu laboratorul mobil sa faca masuratori!
Inainte sa faci asta asigura-te ca ai perfecta dreptate!

Edited by anyidyoulike, 04 December 2015 - 21:04.


#38
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Pai daca fluctueaza semnalul si operatorul zice ca "releu fluctueaza" ... daca eu ca ,client primesc raspuns de la un reprezentant vodafone "Telefonic" nu prin chat /forum nu e dreptate?

#39
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
17:50:47 [Operator] Daca vrei un raspuns oficial, ne trimiti o cerere scrisa si semnata de mana in acest sens.

17:55:39 [Operator] Din cate vad, ti s-a confirmat pe mail si ca urmeaza sa primesti un raspuns si prin posta. Dar de asemenea, Ancuta ti-a oferit informatiile necesare.

17:55:42 [Operator] Buna ziua, Va confirmam primirea si parcurgerea cu atentie a solicitarii pe care ne-ati adresat-o. In legatura cu solicitarea dumneavoastra, tin sa va precizez ca a fost transmis pe data de 27/11/2015 raspunsul scris la sesizarea inregistrata cu numarul 13848324 din data de 06/11/2015 ****** 04/11/2015. Conform contractului de serivicii Vodafone „Aria de acoperire diferă în funcţie de tipul de serviciu oferit şi se poate modifica în funcţie de dezvoltarea reţelelor, de specificul propagării undelor radio şi de existenţa obstacolelor naturale, precum şi de specificaţiile tehnice ale reţelelor Vodafone şi ale echipamentelor folosite de Client. Vodafone va face publice şi va comunica pe orice cale Clientului condiţiile specifice de oferire a oricărui nou serviciu Vodafone." Statia care deserveste zona mentionata este functionala si in parametri.  Pentru perioada urmatoare nu sunt bugetate lucrari de dezvoltare in zona.

Ce mai comunica Vodafone .. .de toata frumusetea.. tot eu ca ,client intreb de situatia mea.. ca de "am eu obligatii fata de Vodafone"



Telefonic au spus ca imi vine prin posta acum imi zice:

17:59:29 [Operator] Te rog sa trimiti si acum exact la fel ca atunci o solicitare scrisa.

Nici in ziua de astazi nu am primit un raspuns, aseara am trimis si email , sa.mi ofere raspuns. "Daca vrei un raspuns oficial, ne trimiti o cerere scrisa si semnata demana in acest sens" , asa raspunde "Vodafone Romania cererilor de sesizari"

#40
cst1791

cst1791

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 211
  • Înscris: 26.10.2015
Treceti pe prepay (daca nu cumva deja sunteti) si apoi portati in Orange! Au o oferta super la portare, cu minute si sms nationale nelimitate, net 2 gb la viteza 4g si 200 de minute internationale pe mobil, la 6 euro/luna! PLUS 2 luni gratis, la portarea din alte retele!! Contactati userul Modemuri3G de aici de pe forum pentru detalii.

Altfel, cu Vodafone nu o veti scoate la capat si personal nu cred ca merita sa va faceti nervi cu ei! Sunt niste nesimtiti!!

#41
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Am o intrebare ii merge cuiva meniul urmator ? Eu ma zbat sa`l faca jegurile astea si nu prea functioneaza.

*100# - 8 Contul meu - 1 Abonament da rezultat necunoscut sau pe smartphone imi da mmi invalid


Am acush o luna de cand tot zic ca sunt problemele astea.. nu`i intereseaza

#42
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Imi poate zice si mie cineva cum sta treaba aici ?
Noiembrie si Decembrie am fost Client Platium pe site-ul Vodafone.
Ianuarie Gold desi fac extra cost si toate cele

#43
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Am o intrebare compania "Vodafone" a anuntat ca de pe 1.ian.2016 se modifica TVA ? Vadca Orange a facut asta la Vodafone nu se practica asta?

#44
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Nesimtire maxima ! Am trimis DA la 2777 inainte de a reincarca si am primit Posted Image  in locul bonusului de 5 Gb, cata bataie de joc !
Trebuia sa trimit dupa ce am reincarcat cartela, nesimtiri de ale lor, tipice...

Edited by xperia_ray, 07 January 2016 - 23:50.


#45
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna!

Bonusul de 5GB se acorda o singura data dupa ce trimiti mesaj cu textul  "Da" la 2777. Poti sa ne comunici numarul de telefon in cauza?

Multumesc!

#46
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 Gotyc, on 07 ianuarie 2016 - 19:18, said:

Am o intrebare compania "Vodafone" a anuntat ca de pe 1.ian.2016 se modifica TVA ? Vadca Orange a facut asta la Vodafone nu se practica asta?


Ti-au emis factura in ianuarie si au cota de tva de 24? Mie mi-au facut reducere de 3,2% pe factura din decembrie (pentu a plăti tva de 20%), lucru specificat in contractul de fidelizare, dar si pe site-ul lor.

#47
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Cum stati cu asigurarea mobila ? E buna de ceva sau chiar e teapa @Vodafone ? V-am trimis un mesaj !

Edited by ingerulol, 09 January 2016 - 09:50.


#48
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

 Vodafone, on 08 ianuarie 2016 - 09:34, said:

Buna!

Bonusul de 5GB se acorda o singura data dupa ce trimiti mesaj cu textul  "Da" la 2777. Poti sa ne comunici numarul de telefon in cauza?

Multumesc!

Am mai discutat cu tine despre nr in cauza, pana la urma l am primit acel bonus, asa pe silent, pt ca nu am fost notificat prin sms despre el, dar e bine si asa decat deloc ;)

#49
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Marele Vodafone a readus preturile terminalelor la nivelul celor de dinainte de scaderea TVA. Jenanta companie!

#50
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Mi se pare ca Vodafone e o mizerie deja, am luat un telefon in rate la ei si pana sa miscsoreze pe site  tva-ul la 20% imi arata
"Promotie Vodafone terminal cu plata in rate 10 € Activat pe 19.10.2015"

Acum imi arata
"Promotie Vodafone terminal cu plata in rate 12 € Activat pe 19.10.2015"

Am discutat cu cei mai buni "operatori" si cica arata bine nu o sa apara 12 pe factura e din cauza modificarii TVA-ului, lol ?Posted Image) Daca imi arata la 24% > 10euro.

"Nu ai cu cini uai"

Edited by Gotyc, 25 January 2016 - 11:47.


#51
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 26.12.2015

 Hidralazina said:

Marele Vodafone a readus preturile terminalelor la nivelul celor de dinainte de scaderea TVA. Jenanta companie!
Da! Si eu sunt scârbit de ei ! După ce ca le-a crescut profitul cu furaciunea aia de campanie ... Nu se mai satură LACOMIA...

#52
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Domnia si prostia, se platesc...de fiecare data !
Am inlocuit un abonament digi existent cu un nr de vodafone frumusel Posted Image
Mi au retras bonusul de 5 gb asa subtil si nesimtit, la capitolul unde ei se pricep cel mai bine.
Nesimtire? Maxim am zis !

Attached Files



#53
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 Gotyc, on 25 ianuarie 2016 - 11:47, said:

Mi se pare ca Vodafone e o mizerie deja, am luat un telefon in rate la ei si pana sa miscsoreze pe site  tva-ul la 20% imi arata
"Promotie Vodafone terminal cu plata in rate 10 € Activat pe 19.10.2015"

Acum imi arata
"Promotie Vodafone terminal cu plata in rate 12 € Activat pe 19.10.2015"

Am discutat cu cei mai buni "operatori" si cica arata bine nu o sa apara 12 pe factura e din cauza modificarii TVA-ului, lol ?Posted Image) Daca imi arata la 24% > 10euro.

"Nu ai cu cini uai"

Salutare!

Ne poti trimite un mesaj privat cu numarul in cauza si cu o captura de ecran care sa contina respectiva informatie?

Multumim!

#54
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Nu, nu pot oferi numarul meu unui necunoscut care a mai cerut de nu stiu cate ori numarul si nu ma rezolvat, o zi "mistoux" sa aveti

Edited by Gotyc, 27 January 2016 - 15:23.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate