Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Revizie tehnica la instalatia de gaze - IASI

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
heming

heming

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.04.2009
Salut!
Caut o firma pentru a face revizie tehnica la instalatia de gaze (aia care se face o data la 2 ani) la apartament. Am sunat la jumatate din firmele de pe site-ul http://portal.anre.r...Lists/AtestatGN , dar ei nu fac pentru persoane fizice. Ceva recomandari?
Multumesc :)

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
SISTEM SERVICII TEHNIC GRUP
http://sstgrup.ro/

#3
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Si daca nu faci revizia la timpul cerut, ce se intampla ? Din experienta voastra, dupa cat timp pot intrerupe furnizarea gazului ?

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Ti-l taie repede.

#5
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
Eu n-am mai facut revizia de vreo 10 ani. Anul trecut am zis totusi sa-i las sa vina. N-au gasit nimic, alti 10 ani nu mai calca pe la mine ::D:D

#6
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 16.02.2013
Poti apela la SEA Complet , este desprinsa din EON .

#7
heming

heming

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.04.2009

View Postneagu_laurentiu, on 16 noiembrie 2015 - 09:43, said:

SISTEM SERVICII TEHNIC GRUP
http://sstgrup.ro/

ms. ai apelat la ei? ai idee de ceva preturi?

#8
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005

View Postusrnm, on 16 noiembrie 2015 - 09:59, said:

Eu n-am mai facut revizia de vreo 10 ani. Anul trecut am zis totusi sa-i las sa vina. N-au gasit nimic, alti 10 ani nu mai calca pe la mine :Posted ImagePosted Image
hai, mai taie din aia 10 ani.....

#9
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View Postheming, on 16 noiembrie 2015 - 10:40, said:

ms. ai apelat la ei? ai idee de ceva preturi?
Nu mai stiu, desi prin vara am facut cu ei ! Nu era scump. Plus ca-s din IS in raport cu SEA Complet care au o echipa pe nu stiu unde si vin cand or avea chef.

#10
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postpahai, on 16 noiembrie 2015 - 10:48, said:

hai, mai taie din aia 10 ani.....

as taia dar nu am cum ca au trecut deja

#11
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009

View PostKLMN, on 16 noiembrie 2015 - 09:47, said:

Si daca nu faci revizia la timpul cerut, ce se intampla ? Din experienta voastra, dupa cat timp pot intrerupe furnizarea gazului ?
Nu-ti taie gazul daca n-ai revizia facuta. iti tot trimit notificarile alea, dar atat. Pe ei ii intereseaza sa-si incaseze banii de la client, nu sa-i taie gazele.
Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu a colegului @usrnm, n-am mai facut revizia de multi ani pentru ca am tot amanat [am neglijat, ca sa fiu cinstit].

#12
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View PostM0D3, on 16 noiembrie 2015 - 11:48, said:

Nu-ti taie gazul daca n-ai revizia facuta. iti tot trimit notificarile alea, dar atat. Pe ei ii intereseaza sa-si incaseze banii de la client, nu sa-i taie gazele.
Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu a colegului @usrnm, n-am mai facut revizia de multi ani pentru ca am tot amanat [am neglijat, ca sa fiu cinstit].

eu n-am neglijat pentru ca instalatia a fost verificata tot timpul, doar ca nu am vrut sa le mai dau bani, vreo 200 de lei, doar sa dea cu sapun pe tevi Posted Image, mai ales ca au venit de cateva ori si nu au spus nimic de costuri si ma trezeam pe factura cu revizie de platit.

Edited by usrnm, 16 November 2015 - 12:31.


#13
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,679
  • Înscris: 22.01.2015
Octombrie 2015,bacau city,verificarea de2 ani-80 si ceva lei+tva.Adaugat in factura ceva cum ca scapa pe la un cot-total-105 lei(cca.).Firma autorizata.

#14
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013

View Postheming, on 16 noiembrie 2015 - 09:33, said:

Salut!
Caut o firma pentru a face revizie tehnica la instalatia de gaze (aia care se face o data la 2 ani) la apartament. Am sunat la jumatate din firmele de pe site-ul http://portal.anre.r...Lists/AtestatGN , dar ei nu fac pentru persoane fizice. Ceva recomandari?
Multumesc Posted Image
GDF Suez face si revizii, cu plata pe factura https://www.gdfsuez....ari-si-revizii/  . Eu personal am mai multa incredere in ei decant intr-o firma "autorizata" . Daca nu ai separare de gaze/ centrala, revizia se face pe tot blocul, ar trebui sa se ocupe administratorul.

#15
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 16.02.2013

View Postheming, on 16 noiembrie 2015 - 10:40, said:


ms. ai apelat la ei? ai idee de ceva preturi?

Da am facut verificarea la 2 ani cu ei din simplul motiv ca un altul autorizat nu stiu cind si daca transmite EON PV de verificare. Aici ai oferta http://www.seacomple...e-de-servicii/.
Nu-i recomand insa pentru verificarile la CT ( nu cred ca au certificari ISCIR pentru diversitatea de modele de centrale ).

#16
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View PostM0D3, on 16 noiembrie 2015 - 11:48, said:

Nu-ti taie gazul daca n-ai revizia facuta. iti tot trimit notificarile alea, dar atat. Pe ei ii intereseaza sa-si incaseze banii de la client, nu sa-i taie gazele.
Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu a colegului @usrnm, n-am mai facut revizia de multi ani pentru ca am tot amanat [am neglijat, ca sa fiu cinstit].
Vise de iarna tirzie . Gazele se pot intrerupe , pt N motive.
Cine face verificari si revizii ,  nu se joaca cu libertatea lui .
Incepind cu 1 ianuarie s-a mai strins cureaua , cu noile norme ANRE ...

#17
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostKLMN, on 16 noiembrie 2015 - 09:47, said:

Si daca nu faci revizia la timpul cerut, ce se intampla ? Din experienta voastra, dupa cat timp pot intrerupe furnizarea gazului ?
La vreo 3 luni maxim.....

#18
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View PostClovis, on 08 ianuarie 2016 - 18:58, said:

La vreo 3 luni maxim.....
Depinde de operator . Din momentul expirarii datei limita de pe notificare , poti fi debransat .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate