Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme cu recepția la D.V.B.-C U.P.C. + Discuții despre cine o are mai mare și...

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View PostXeNonX89, on 15 noiembrie 2015 - 09:34, said:

Poate o să păr penibil dar și mie mi se pare ca kaon de la telekom vede hd mai bine ca la Upc.la telekom parcă are mai multă strălucire... Nu mă prea pricep.nu sunt răutăcios față de Upc,din contra, sunt f mulțumit dar asta este părerea mea

Si eu am zis asta. Am comparat iptv telekom cu ci+ upc. Mai mult contrast si sharpness pe iptv. Combinat iese cum zici si tu... mai multa stralucire. Am vazut diferenta si pe sd si pe hd.

#20
satanistu555

satanistu555

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 06.11.2015
Daca incepeti sa spuneti ca si la RCS se vede mai bine si sunt si alții care confirma ca si la Telekom se vede mai bine, deja sunt in dubii.

Din cate stiu la Telekom SD-urile se vad praf iar HD-urile se vad la fel de bine, acum veniti si spuneți ca se vede mai bine?

#21
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
@satanistu555: Culmea este că sunt contrazis cu toate că sunt abonat la „cei trei coloși”...Posted Image Trage tu concluzia...Posted Image

Edited by megafanro, 15 November 2015 - 15:17.


#22
satanistu555

satanistu555

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 06.11.2015
Deobicei calitate scade atunci cand sunt comprimate posturile, dar la UPC nu e cazul, avem frecvente unde sunt 2 posturi (exemplu AMS HD si Portal TV).

@megafanro: dupa tine, e vreo diferenta intre cele 3 companii ?

#23
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Personal, intre HD-urile ce se regasesc in ambele grile, nu am vazut diferente la UPC si RDS, le am pe amandoua in doua locatii diferite (repet asta, ca dupa iar mi se spune ca nu imi pot da cu parerea, ca sunt abonat RDS doar). Intre SD-uri da, exista, cu un plus de calitate la unele canale la UPC, ochiometric vorbind.

Si eu ma uit la PRO TV HD "ca la cinema" pe RDS, zic si eu sa ma aflu in treaba. Dar vad ca nimeni nu posteaza o lista cu bit-rateurile sa le comparam. Lasam la o parte reglajele, pentru ca fiecare user are o opinie diferita. Asa, daca discutam strict de bit-rate, nu mai e nimic de comentat (asa sper, ca e plin de gica-contra pe aici), si cu asta poate incheiem subiectul. Nu ca sa demonstram cine o are mai mare, ci doar sa terminam cu subiectul asta obosit.

Edited by flobuc, 15 November 2015 - 16:04.


#24
satanistu555

satanistu555

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 06.11.2015
Cum se poate afla bit-rate-ul? Presupun ca doar cu un TV tuner...

#25
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Inregistrare maxim 30 de secunde a fiecarui post in parte, apoi pe pc se copiaza fisierul si se verifica cu MediaInfo. Asa aflam bit-rate general(audio+video), bit-rate video, audio, si alte informatii.

Personal, pot face lista pentru RDS in limita timpului liber saptamana aceasta. Pentru UPC nu am cum prea curand, pentru ca nu am timp sa ajung la Bucuresti, dar daca nu reuseste nimeni, vad eu cum imi fac timp si incerc sa rezolv si lista UPC. Telekom si Akta, Canal S sau TV Sat nu am. Dar cred ca merita un topic special unde sa regasim aceste date de la majoritatea operatorilor.

#26
satanistu555

satanistu555

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 06.11.2015
Da, nu am TV tuner din pacate. Cine are, poate sa faca. Stiu ca alfa_alfa avea pentru RCS.

#27
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Alfa_alfa are ceva date despre RCS, dar din cate tin minte, are doar tuner analogic, nu si dvb-c. Eu folosesc decoderul combo S2+T2/C pentru masuratori, si pe asta o sa il iau si la Bucuresti ca sa verific.

Sigur gasim useri binevoitori care au un decodor dvb-c cu pvr prin casa, si au alti operatori, ca sa punem pe picioare topicul.

#28
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,127
  • Înscris: 10.03.2012
Ajuta asta cu cevaAttached File  uploadfromtaptalk1447604199644.jpg   591.72K   49 downloads

#29
satanistu555

satanistu555

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 06.11.2015
Nup, bit-rateul se face altfel, ori cu un televizor cu un tuner mai calumea, ori cu un tv tuner pt calculator.

#30
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View Posthansoloro2, on 15 noiembrie 2015 - 18:16, said:

Ajuta asta cu ceva?
Da, a mai destins atmosfera pe topic...Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate