Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Meizu PRO 5

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
Zero1989

Zero1989

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2016
https://mega.nz/#!aU...0O3PQZ-_0IDdZiY poftim 5.6.4.5G

#38
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013

View Postkiario, on 06 aprilie 2016 - 20:20, said:

Vezi daca nu ai luat Xiaomi Note 3 Pro Posted Image

Vezi ca mai ai timp sa-l returnezi, nu pierde sansa asta !

View Postkiario, on 06 aprilie 2016 - 20:20, said:

Vezi daca nu ai luat Xiaomi Note 3 Pro Posted Image

Vezi ca mai ai timp sa-l returnezi, nu pierde sansa asta !
Nu am nici un motiv sa fac asta. Daca maine ar trebui sa cumpar telefon tot pe asta l-as cumpara.Ma interesat mult camera si este deosebita in rest totul ok.La update am avut emotii sa nu raman numai cu chineza...dar are si engleza.De romana nu am nevoie si daca avea tot pe engleza il setam pentru ca lucrez in IT si in termeni tehnici ma pricep mai mult in engleza.

View PostZero1989, on 06 aprilie 2016 - 21:31, said:

View PostZero1989, on 06 aprilie 2016 - 21:31, said:

Multumesc.Acum am 5.1.4.0A  deci pentru Asia si  daca fac update la varianta globala care se termina cu G prin metoda data de site-ul oficial da "firmware corrupt" am incercat ieri cu 5.1.3.0G descarcat de pe site-ul oficial.Probabil se poate face manual.Daca sti vreun link cu pasii care trebuie urmati.

#39
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007

View Post33marius, on 07 aprilie 2016 - 12:02, said:


Multumesc.Acum am 5.1.4.0A  deci pentru Asia si  daca fac update la varianta globala care se termina cu G prin metoda data de site-ul oficial da "firmware corrupt" am incercat ieri cu 5.1.3.0G descarcat de pe site-ul oficial.Probabil se poate face manual.Daca sti vreun link cu pasii care trebuie urmati.

https://forum.meizuf...-mainland-meizu

View Post33marius, on 06 aprilie 2016 - 18:45, said:

Ai dreptate dar am comandat inainte de postarea ta...folia nu ia curba.Baiatul care mi-a pus folia zice ca un magazin din Zalau importa ceva nu am inteles bine ...folie care acopera tot telefonul si nu se observa nimic...ceva nou. Magazinul se numeste Alien...si nu mai stiu cum din Zalau.
Cred ca e vorba de asta, nu? https://aliensurface.ro/contact

View Post33marius, on 06 aprilie 2016 - 18:45, said:

Tocmai am terminat de facut update-ul la versiunea 5.1.4.0A si am avut emotii ca dispare Playstore si raman cu limba chineza...dar nu a facut update-ul si totul este ok au ramas si aplicatiile instalate de mine.Pana acum telefonul are nota 9.9 pentru ca 10 are numai Nadia Comaneci.

Si eu mi-am facut update la 5.1.4.0A si totul e ok.
Nu am ce sa reprosez acestui telefon.
Bateria tine minim o zi !


Pentru cine vrea sa isi ia, recomand varianta internationala (Meizu Pro 5 de 64GB).

Edited by xeon550, 07 April 2016 - 13:22.


#40
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
xeon550    Multumesc.Da asta-i magazinul.

#41
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Cam stufoasa metoda de update pentru global si nu cred ca merita riscat.Mare diferenta nu cred ca este chinezariile le-am scos afara iar cu update-ul ramane pe OTA foarte simplu.Dar dupa cum ma cunosc precis o sa incerc dar mai incolo Posted Image

#42
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007

View Post33marius, on 07 aprilie 2016 - 15:06, said:

chinezariile le-am scos afara

Cum le-ai scos ?

#43
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Sters#

Edited by mobilewave, 09 April 2016 - 08:07.


#44
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Cu Link 2SD din google play.

Sent from my PRO 5 using Tapatalk



#45
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Singura chestie care ma deranjeaza la pro 5 e faptul ca de multe ori cand scriu ceva (SwiftKey) sau pun semnul întrebării/exclamarii prin swipe (cine are SwiftKey știe despre ce vorbesc), nu stiu cum naiba el crede ca vreau sa fac acel swipe de jos în sus pentru task manager. Nu am gasit nicio solutie pentru asta si cateodata e destul de stresant. Ar fi excelent daca as putea dezactiva acel swipe pentru aplicatii.

#46
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Salutare,

pentru cei care au versiunea de China (A/U/C) se poate transforma foarte usor in versiunea internationala (G) urmand acest tutorial.

Viitoarele update-uri versiunea G vor fi vazute automat si update-ul se face urmand calea obisnuita (download update.zip de aici, copiat in telefon si se lanseaza cu tap pe fisier. Eu am ultima versiune, Flyme 5.1.5.0G; functioneaza ireprosabil.

Succes!

Attached Files


Edited by DANIELUSS, 25 May 2016 - 10:48.


#47
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Eu stiam de alte 3 variante de schimbare care mi se par cam grele...asta mi sa pare ok.O sa incerc.Telefonul meu merge perfect cu 5.1.3.0. cu celelalte am probleme cu notificarile ex. mail si massenger etc.chiar daca le protejez din security.

#48
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Am reusit.Mult mai usor decat variantele care le stiam eu.Banuiesc ca de acum pot sa fac si o reinstalare curata si factory reset fara sa mai instalez aplicatiile din tutorial.Multumesc.

#49
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Cu placere!
Voi cum stați cu semnalul? De cca 3 săptămâni am probleme cu SIM-ul care este în 2G. Concret, am SIM1=Vodafone și SIM2=Telekom, date mobile pe ambele. Când am datele active pe Vodafone, automat Telekom trece în 2G,  însă semnalul pica frecvent (mai mult lipsă). Dacă trec Telekom pe date, Vodafone trece în 2G și am aceleași probleme cu semnalul. SIM-ul pe care am active datele are întotdeauna semnal full.  
Nu este o problemă de SIM,  au fost schimbate. Nici HW nu este,  se manifestă pe ambele sloturi. Pare a fi din softul telefonului,  dar a fost la fel și pe 5.1.3.0G și 5.1.5.0A. Acum sunt pe 5.1.5.0G și face la fel 😁 Vreo idee?

#50
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
La mine merge perfect pe 1 am Digi pe 2 Orange si 5.1.3.0.G

#51
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Digi are și voce sau este numai pentru date?

#52
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Digi folosesc pentru tot...orange ii asa ca sa fie.

#53
juristpedia

juristpedia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2016
Hardware-ul care il anima pe Pro 5 are la baza un chipset Exynos 7420 Octa, cu un quad-core Cortex A-53 de 1.5 GHZ si un quad-core Cortex A-57 de 2.1 GHZ. Memoria RAM este de 3 sau 4 GB, in functie de varianta telefonului, iar procesorul grafic este Mali T-760. Memoria poate fi extinsa pana la 128 GB prin introducerea in slotul celui de-al doilea SIM a unui card micro SD. Astfel avem o configuratie ce permite rularea celor mai pretentioase aplicatii. (sursa: http://blog.catmobile.ro/meizu-pro-5/)

#54
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
@33marius, poți posta un screenshot cu Settings > About phone,  in care sa se vadă Baseband version? Mulțumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate