Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Totul despre AUSTRIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2607 replies to this topic

#37
santorini

santorini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 21.07.2005

TIC, on Aug 23 2005, 20:41, said:

Iaca m-am intors de la Viena si pt. inceput, pt ca oboseala e f. mare pun o poza panoramica a Palatului Schönbrunn.

<{POST_SNAPBACK}>


foarte faina panoramica...
cum ti-a placut Palatul Schönbrunn?

#38
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

tomaso, on Aug 5 2005, 19:50, said:

Hotel ETAP .

Costa numai 40 Euro si face toti banii .

Eu stau acolo de fiecare data cind ma duc in Germania  ( nu-mi place sa merg ca romanul , cite 24 de ore incontinuu ) si de fiecare data ma simt ca in vacanta . Nu este nevoie sa mai spun ca totul pare ca la un hotel de 4 stele din Romania .

  nu critic etap-ul, si eu am stat in hoteluri din lantul asta, intr-un circuit de 2 saptamani, si a fost ok pentru cate o noapte. dar tu esti sigur ca ai intrat vreodata intr-un hotel de 4 stele? poti spune ca o camera fara dulap, cu o masuta inghesuita intr-un colt si un scaun maruntel, si o baie in care n-are ce cauta o persoana supradimensionata, seamana cu un hotel de 4 stele??  :rolleyes:  spune-mi te rog cu care hotel de la noi l-ai comparat? fiindca daca tu ai platit aici pret de 4 stele pentru astfel de conditii, cred ca ai cam aruncat banii degeaba  :D

repet, pentru etap raportul calitate - pret e ok, dar 4 stele...

#39
santorini

santorini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 21.07.2005
am stat in hoteluri de 4 stele in romania, am stat si in hoteluri etap - si nici nu se pot compara, lol :D.

#40
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

TIC, on Aug 23 2005, 22:41, said:

Iaca m-am intors de la Viena si pt. inceput, pt ca oboseala e f. mare pun o poza panoramica a Palatului Schönbrunn.

<{POST_SNAPBACK}>


OFFTOPIC RAU DE TOT:

in partea din dreapta palatului, la coltul acoperisului este un elicopter... :D

[l-am vazut cand ma uitam dupa urmele de imbinare de la poze...]

#41
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

AlexIP, on Aug 23 2005, 23:54, said:

un pic off... cu ce ai lipit puozele?

<{POST_SNAPBACK}>


PhotoStitch.... soft cu care vine aparatul!


santorini, on Aug 23 2005, 00:38, said:

cum ti-a placut Palatul Schönbrunn?

<{POST_SNAPBACK}>


E incredibil. Nu numai Schönbrunn, ci toata Viena. Romania nu are ce arata turistilor. Daca vrei sa vezi Viena pas cu pas, nu-ti ajunge o saptamana.  Ce m-a socat a fost numarul mare al arabilor, indienilor, asiaticilor cu ochii oblici. In Prater, la o masinarie de distractie, fondul sonor il asigurau Adrian - copilul minue, Guta, Sorina si alti colegi de-ai lor. Bucurestiul e nimic pe langa Viena!

Mai pun o alta poza panoramica de la Schönbrunn si in caz ca vi se face foame,..... specialitatea vieneza.... snitel vienez!

Attached Files



#42
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Vroiam sa fiu sigur, se vede o mica urma la acoperis ;) M'am distrat numarand de cate ori apar personajele :)

Faine panoramele

#43
santorini

santorini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 21.07.2005

TIC, on Aug 24 2005, 07:30, said:

PhotoStitch.... soft cu care vine aparatul!
E incredibil. Nu numai Schönbrunn, ci toata Viena. Romania nu are ce arata turistilor. Daca vrei sa vezi Viena pas cu pas, nu-ti ajunge o saptamana.  Ce m-a socat a fost numarul mare al arabilor, indienilor, asiaticilor cu ochii oblici. In Prater, la o masinarie de distractie, fondul sonor il asigurau Adrian - copilul minue, Guta, Sorina si alti colegi de-ai lor. Bucurestiul e nimic pe langa Viena!

Mai pun o alta poza panoramica de la Schönbrunn si in caz ca vi se face foame,..... specialitatea vieneza.... snitel vienez!

<{POST_SNAPBACK}>


Faine fotografiile tale, imi plac ! (Am facut si eu citeva http://www.travelblo...loggers/nmirage - mda, cam cat m-am priceput la fotografie pe-atunci, si am vizitat cinci tari in 2004 alone,   :rolleyes:  :notangel: :photo: )
La Schönbrunn inauntru era o problema de organizare, pe care am rezolvat-o prin a ne strecura printre aia de paza afara.

Edited by santorini, 26 August 2005 - 14:57.


#44
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

santorini, on Aug 24 2005, 03:33, said:

am stat in hoteluri de 4 stele in romania, am stat si in hoteluri etap - si nici nu se pot compara, lol :D.

<{POST_SNAPBACK}>



cam asta spuneam si eu  :coolspeak:

#45
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Absolut bestiala Viena!!! Am fost acum citeva luni si deja imi este dor!
Pe mine m-a socat acolo multimea spatiilor verzi...peste tot unde se putea erau flori si iarba intretinuta...
Aceeasi idee mi-a trecut si mie prin cap cind am ajuns acolo: din pacate, degeaba ne lovim cu caramida-n piept, Romania nu are ce arata turistilor straini PUNCT!
Chiar si acolo unde natura tine cu noi...apare cite un romanas neaos care f**e peisajul... Parerea mea!

#46
santorini

santorini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 21.07.2005

ThePuiu, on Aug 27 2005, 23:06, said:

Romania nu are ce arata turistilor straini PUNCT!

<{POST_SNAPBACK}>

ei, sper ca nu... visitez Romania in sase zile cu prieteni din strainatate :D , cutreieram mai toata tara  :)

#47
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

santorini, on Aug 28 2005, 00:50, said:

ei, sper ca nu... visitez Romania in sase zile cu prieteni din strainatate :D , cutreieram mai toata tara  :)

<{POST_SNAPBACK}>


Sa ne spui dupa ce intorci, daca s-au suparat prietenii pe tine... :D

#48
santorini

santorini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 21.07.2005
OK :D !

#49
doru35

doru35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 29.08.2005
Cum ati facut rezervarea la ETAP Hotels? E suficient cu numarul cardului VISA, asa cum se specifica pe site? Cum se poate face confirmarea rezervarii?
Merci!

#50
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
E suficient cu cardul. Dar de incarca daca nu te duci sau daca nu ii anunti ca anulezi rezervarea cu minim 24-48 de zile inainte.
La mine nu a fost nici o problema.
Viena e superba.

#51
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

Cristist50, on Aug 29 2005, 17:12, said:

E suficient cu cardul. Dar de incarca daca nu te duci sau daca nu ii anunti ca anulezi rezervarea cu minim 24-48 de zile inainte.
La mine nu a fost nici o problema.
Viena e superba.

<{POST_SNAPBACK}>



24 - 48 se zile inainte.... hmm... asta depinde de politica hotelului. La hotelul asta  am stat eu!

#52
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Mea culpa, era vorba de ore, 24-48 de ore. La naiba. Cred ca visam. :peacefingers:

#53
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
pensiune la care ne-am cazat anul trecut:

http://members.aon.at/ribisch/

26 de euro de persoana, super conditii si civilizatie, mic dejun super meseriash, daca nu veneau italienii in acelasi timp cu noi (si haleau tot)...

#54
santorini

santorini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 21.07.2005
am stat anul trecut la asta, este si mai ieftin, mic dejun bun (buffet) si camera curata ->

http://www.etaphotel...che_hotel.shtml

chiar langa el (numai 3 min.) este si statia U3 Erdberg, de acolo se ajunge oriunde vrei in Vienna

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate